Познавате ли скръндзи?

  • 12 305
  • 151
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: X
Е добре де, а защо да оставям бакшиш ?? непонятно ми е и това си е. Той си е на работа и да си я върши. Айде,на мен да не ми оставят ей-така 20-50 лв на месец отгоре заплатата??
Да, пресметлива съм.Но на принципа на Буров/ банкера/ : Мога да си купя кожено палто от 1000 лв, но държа сметка на пощенските марки. Защото основната философия на бедния е: Дай да ги изхарча, че и без това са малко. Не, умния човек никога не харчи ий така.
Затова е добре да сме си малко скръндзи.  Еми не мога да каня гости пред 2-3 дни..

# 91
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Най-големите скръндзи, които познавам са и хората с най-големи финансови възможности.

# 92
  • Мнения: 133
Аз не познавам. Това май значи, че и богати хора не познавам. newsm78

# 93
  • Мнения: 9
Познавам и се стремя да ги избягвам. Не са хора от моята "кръвна група". Аз съм със широки пръсти и техния начин на живот ми е странен.

# 94
  • Мнения: 2 153
Познавам! Донякъде и аз съм такава- признавам си! Много добре преценявам къде и за какво да си давам парите!

# 95
  • София
  • Мнения: 2 271
Да, познавам скръндзи, които обаче харчат неразумно за някакви си техни неща, така че това определение е малко субективно.

# 96
  • Мнения: 1 073
Познавам една скръндза в свое лице!
Поне минавам пред околните за такъв и нееднократно съм го чувал за себе си - и в лице и в гръб. Не, естествено не купувам сокчета за по 10 ст., напротив - държа на качеството на живота си и на прекарване на свободното си време. Но мразя да робувам на вещи, опитвам се да водя спартански и здравословен живот. Въпреки, че имам кола за 70 бона, не се свеня да пътувам с градския транспорт. Цървулските мечти за големи плазми и скъпа битова техника само ме забавляват. Телефона ми струва 26 лв и когато секретарката ми, дето взема 650 кинта заплата гордо си извади нокията за хиляда лева...еми не се чувствам скръндза, ами само ми става едно такова весело....Така че внимавайте с епитетите, защото понякога лепвайки на някого етикета "скръндза" само можете да станете смешни.  Peace
Тоест държим да караме кола за 70 бона, но мобилния може и да е за 26, така ли? А, какво пречи тогава да се кара кола и за 26 хиляди? Чеее, нещо не мога да схвана разликата? newsm78

# 97
  • Мнения: 239
Повечето богати хора са скръндзи. Все пак с широки пръсти не се трупат пари и имоти!

# 98
  • Мнения: 562
Е добре де, а защо да оставям бакшиш ?? непонятно ми е и това си е. Той си е на работа и да си я върши. Айде,на мен да не ми оставят ей-така 20-50 лв на месец отгоре заплатата??
Да, пресметлива съм.Но на принципа на Буров/ банкера/ : Мога да си купя кожено палто от 1000 лв, но държа сметка на пощенските марки. Защото основната философия на бедния е: Дай да ги изхарча, че и без това са малко. Не, умния човек никога не харчи ий така.
Затова е добре да сме си малко скръндзи.  Еми не мога да каня гости пред 2-3 дни..

Този пост ме накара да се замисля - дали всички, които оставят бакшипи казват, че учителят няма право на подарък, защото си върши работата?  newsm78  Защото логиката е сходна!  Peace  Но да - учителят заслужава по-голямо признание от сервитйора според мен.  Peace

# 99
  • Мнения: 2 388
Е добре де, а защо да оставям бакшиш ?? непонятно ми е и това си е. Той си е на работа и да си я върши.

Не е задължително, разбира се. По желание е.
Аз оставям, защото ми е приятно самото отношение към мен.

# 100
  • Мнения: 4 785
По принцип съм с широки пръсти, но от едно известно време ми се налага да съм скръндза, че милото е такъв прахосник, че идея си нямате - принципно сме една порода - аз 3лв. да имам ще ги наместя за какво да ги изхарча. В момента живеем с много малко наши пари и много "чужди" - ходи обяснявай, че така не се харчи. Та сега преоткривам дебрите на скръндзенето, ама имам още много да уча - вчера си изпразних картата, днеска бях на косъм да си купя нови обувки - не защото имам нужда, просто си скъсах едни сандалки и аха да ги хвърля и да отида за нови, ама Скруч проговори в мен, осъзнах колко обувки имам и как тези могат да отидат на обущар - и все пак спестих  Crazy

Но принципно не обичам да си давам вещите на други хора... в това отношение съм си скръндза от много отдавна  Mr. Green както и за храна - не обичам да ми пипат в чинията и да я споделям - или пък да ми пресипват от тяхната чиния - настръхвам само ако ми се посегне - направо хапя  Whistling

# 101
  • Мнения: 54
Познавам една и календарите не изхвърля, а когато си съвпаднат дните- след 6-7 години пак ги използва! Laughing Laughing Laughing
 

# 102
  • Мнения: 239
Е,виж колко е практична Simple Smile

# 103
  • Мнения: 2 414
Е добре де, а защо да оставям бакшиш ?? непонятно ми е и това си е. Той си е на работа и да си я върши.

Не е задължително, разбира се. По желание е.
Аз оставям, защото ми е приятно самото отношение към мен.

Ако съм доволна от обслужването оставям винаги.

# 104
  • Мнения: 24
Познавам една скръндза в свое лице!
Поне минавам пред околните за такъв и нееднократно съм го чувал за себе си - и в лице и в гръб. Не, естествено не купувам сокчета за по 10 ст., напротив - държа на качеството на живота си и на прекарване на свободното си време. Но мразя да робувам на вещи, опитвам се да водя спартански и здравословен живот. Въпреки, че имам кола за 70 бона, не се свеня да пътувам с градския транспорт. Цървулските мечти за големи плазми и скъпа битова техника само ме забавляват. Телефона ми струва 26 лв и когато секретарката ми, дето взема 650 кинта заплата гордо си извади нокията за хиляда лева...еми не се чувствам скръндза, ами само ми става едно такова весело....Така че внимавайте с епитетите, защото понякога лепвайки на някого етикета "скръндза" само можете да станете смешни.  Peace
Тоест държим да караме кола за 70 бона, но мобилния може и да е за 26, така ли? А, какво пречи тогава да се кара кола и за 26 хиляди? Чеее, нещо не мога да схвана разликата? newsm78

Ами карай, кой ти пречи?...Очевидно е че не си схванала разликата - дадох пример с колата не за да се дуя, колко е скъпа (според мен е евтина за класа си, но това е отделен въпрос), а за да разясня, че очевидно мога да си взема какъвто си искам телефон, но просто не ми пука за дребните неща в живота, до които драпат гащниците, за които съм скръндза. Просто ми е смешно как в очите на някои хора, като направиш някой лев, трябва да поддържаш "стандарт", очевидно проектиран най-вече в мечтите им.  Peace ...ако не шляпнеш на масата некой телефон поне за два бона и се "сриваш" в очите им  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт