Кървене и бременност 2

  • 152 382
  • 747
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 26
здравей,, sdeneva,,!не се притеснявай.аз също имах кървене в 4 г.с. трябваше да чакам 2 седмици докато се чуе сърчицето.притесненията с нищо няма да ти помогнат.трябва да си спокойна и да си почиваш.незнам от къде си и какъв е този шантав лекар,но мога да ти кажа че не е с всичкия си,щом ти говори такива неща.аз изповядвам ислям и  моят съпруг е ходжа,но това не означава ,че не съм пила лекарства,или съм оставила бременноста си на произвола на съдбата.дори гинекологът ми е мъж. желая ти късмет и да се успокоиш.  bouquet

# 61
  • Мнения: 98
 Sad na men nikoi ne mi dava savet,a se nujdaq

# 62
  • Мнения: 162
Пипи, не се притеснявай. Направила си каквото трябва, сега трябва само да си почиваш, пий си лекарствата и болката ще отмине. Ако можеш кани гости да ти правят компания, ако ли не чети смешни неща, например Мила мамо, понякога за мен си зло голямо в БГ мама. Аз се забавлявам страхотно. Излизай помалко на раздходка, но по-късно вечер. Получи ли съобщението ми? Докато повръщаш е трудно да имаш апетит, пък сега е и доста топло. Аз нямах този проблем. Ядях по 6 пъти на ден по 2 филии и въпреки че повръщах всеки ден, не повръщах храна, а само пяна. Дотук качих 16 килограма.
    Sdeneva, здравей. Налага се да се запасиш с търпение и да изчакаш. В толкова ранна бременност бебето може да се види най-хубаво с вагинална сонда, но такива прегледи при кървене не се препоръчват. Понякога докторите говорят големи простотии, не знам защо си мислят, че така ни успокояват. Пий си лекарствата, почивай и не психясвай, говори за това което си мислиш и вярвай, че всичко ще е наред.
     Cemi, какво реши, ще правиш ли фетална морфология?

# 63
  • Мнения: 98
благодаря ви за съветите мн.се радвам че се регистрирах в този саит.сега се чувствам по-добре но малко ми е лошо от лекарствата

# 64
  • Мнения: 83
Пипи, ако знаеш през какви неща сме минали. Това, че ти е лошо от лекарствата е най-малкия ти проблем. Случвало ми се е да не мога да ходя до тоалетна 10 дни и нищо да не ми помага, да ми се повръща от това, да ме боли стомах, в същото време да съм с кръвоизлив и още повече да ме е страх да отида до тоалетна. В началото имах 7см отлепване, което беше по-голямо от самото бебе. Да не ти казвам какво изживях, когато ми правиха амниоцентеза и ми изкараха кафява амниотична течност.
Най-различни неща се случват. За да успееш е важно да запазиш спокойствие и хладнокръвие. Да мислиш трезво, да се опиташ да дадеш максимално положителни емоции на бебчето ти и да правиш всичко то да е добре. Забравяш да мислиш за себе си, за другите, нищо друго не те интересува, само то да е добре.
Аз почти до петия месец единствените движения, които правех бяха завъртане на ляво, завъртане на дясно в леглото и ставане до тоалетна. Всичко издържаш.  Hug

# 65
  • Мнения: 98
мн.е гадно така,но няма как трябва да мислим за човека в себе си,а не само за нас.Както казват хората трудно се става майка

# 66
  • Мнения: 92
Здравейте отново, радвам се, че има с кого да споделя тези си притеснения, знам че само някой в моето положение ще разбере за какво " психясвам".
Благодаря ти, Cemi_84. От София съм, доктора уж е голямо светило, а ми наговори толкова гадни и стресиращи неща, но лежа и чакам прегледа след 1 седица и малко. Надявам се всичко да е наред.Simple Smile

# 67
  • Мнения: 26
здравейте момичета!дано всички сте добре.аз за сега реших да си направя 2D ехография.днес съм на преглед при гинеколога си и ще се посъветвам и с него.на papi искам да кажа ,че съм с обърната матка и затова в началото бебчето изобщо не се виждаше.даже ми казаха че не съм бременна.наложи се да ме преглеждат с вагинална сонда.никак не е приятно,особенно когато имаш кървене.на всичкото отгоре и кървенето се усилва.имах кървене около 2 седмици.на мен момичетата тук много ми помогнаха.хубаво е да знаеш ,че не си сам,и че можеш да споделяш тревогите си.стискам палци на всички. Hug

# 68
  • Мнения: 162
Май всички сме на едно мнение. Тук ние споделяме с хора, които се изживели или изживяват същите неща, които и ние. Можем да споделяме страховете и мислите си и да очакваме подкрепа и съвет. Дори само като чуеш, че има и други хора в това положение, вече не си сам. Близките са до нас, но не преживяват същото, не знаят какво е да те е страх да се избършеш в тоалетната, защото отново може да има кръв и ужаса да почне отново.А на мен гинеколожката ми каза, че ако е писано бебето ще се роди, ако не няма. Аз й заявих, че тази няма да я бъде. Бебето го има и аз ще направя всичко нужно, за да продължава да го има. Така и правя, така правим всички в този сайт и не разчитаме само на "писаното". Затова и ти писах, че докторите говорят глупости и наистина психясваш от тях.
     А пък аз днес бях на очен лекар. С голям диоптър съм и ми правиха изследвания. Казаха, че за предпочитане е да родя секцио, но по преценка на гинеколога, може и нормално. При предишната ми бременност написаха същото. Доктора се опита да ме изроди нормално и накрая използва форцепс. Сега не знам какво ще реши, аз ходя при същия лекар.

# 69
  • Мнения: 155
включвам се само да ви дам кураж От моето раждане минаха 12 години
Бях на 20 години когато една гинеколожка ми каза че няма да мога да имам деца Просто го изхвърлих от главата си Когато започнахме да работим за бебе бях на 26 години Първото фалстарт, второто реши че му е скучно и тръгна да излиза още в края на 3 месец Такъв кръвоизлив получих, че лекарката в паталогията ми се развика, че съм за абортното а не за нея Подписах се и излязах от болницата Легнах в къщи, помня че пиех някакви хапчета, Всички ме подготвяха за това че ще го загубя и това бебче, само мъжът ми каза, че го чувства в сърцето си че това същество в мен ще е голям инат До деветия месец бях с контракции и кървене Движех се само до тоалетната, и да отида на изпит, къпех се на стол в банятаКачих 50 кг Започнах да дигам кръвно, да правя ацетон, беше крачно застанал  Абе всичко гадно отвсякъде
Родих бебе 4,200 Наистина е голям инат и шило в торба не стои
третия опит отново беше неуспешен, но не се отказвам Аз от тек не хващам, само на чифт

# 70
  • Мнения: 4
здравейте.аз сот 2 месеца си права опити с мъжа ми и закасня ми 2 дена малко време но аз си направих  тест.положителен е.и то след 48 часа пак.обаче след това незнам защо прокървях леко.то даже не е кръв ами е кафяво и не е обилно.изплаших се и веднага отидох на генеколог и не видя нищо в матката.на вероятно е много рано.изписа ми дуфастон и фолиева киселина.маика ми ми каза обаче да не пия нищо щото било много рно и ще навреди на плода.това карвене опасно ли е.какво да правя?
 

# 71
  • Мнения: 98
здр.bubeto89.и намен ми прокърви предната седмица(4 седмица от бременността ми) и моята генеколошка ми изписа магнерот,дуфастон,но-шпа и фолакид.и ги пия.дори сега сам в болни4ен 1 седмица,защото ми каза да лежа.Така че по добре си пии лекарствата и почиваи повече

# 72
  • Мнения: 5
Здравей.bubeto89 аз съм 9 седмица, преди време и аз прокарвах изписаха ми утрогестан и нош-па. С времето всичко се нормализира с много почивка и лежане, много е важно. От самото начало трябва да пиеш фолиева киселина това е задължително.
В момнета и снахичката ми е точно в твоето положение много ранен етап с леко кафеникаво течение повтаря моето лечение.
Дано всичко е наред при теб  Praynig

# 73
  • Мнения: 162
Бубето, не слушай майка ти. Всички момичета, които са прокървили в началото са на същите лекарства. Те нняма да навредят на бебето, напротив, помагат да направят плацента и да предотвратят евентуален аборт. Това не е аспирин или нещо друго, което може да навреди. Пий си лекарствата и пълна почивка, но без домакинска работа, в болничен и на легло, при пълен покой и увереност, че всичко ще е наред. А ако иска майка ти и мъжа ти да ти помогнат, могат да поемат домакинството и да те поглезят, пък ти ще ги дариш с най-хубавото бебче на света.  Освен ако майка ти не  е гинеколог, да не се бърка.

# 74
  • Мнения: 155
бубе и аз съм ЗА да слушаш лекарите Лягай и си мисли хубави работи, сега ти се е паднало, после няма Аз дори и гости посрещах легнала на дивана Те си слагаха, те си вдигаха, всичко И цяла бременност бях на лекарства, а родих голямо здраво бебе, което ми дигна температура за първи път на 10 месеца и то от зъбче

Общи условия

Активация на акаунт