Кървене и бременност 2

  • 152 522
  • 747
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 4
здравейте.аз сот 2 месеца си права опити с мъжа ми и закасня ми 2 дена малко време но аз си направих  тест.положителен е.и то след 48 часа пак.обаче след това незнам защо прокървях леко.то даже не е кръв ами е кафяво и не е обилно.изплаших се и веднага отидох на генеколог и не видя нищо в матката.на вероятно е много рано.изписа ми дуфастон и фолиева киселина.маика ми ми каза обаче да не пия нищо щото било много рно и ще навреди на плода.това карвене опасно ли е.какво да правя?

# 76
  • Мнения: 526
Майка ти не е права! Фолиевата киселина е трябвало да я почнеш дори още преди да забременееш. А дуфастона само ще ти помогне да задържиш бебето. Слушай доктора!

# 77
  • Мнения: 98
здр.днес отново ми прокърви но по-малко от предният път.Тоя път една капка и то не беше чиста кръв а кафеникава и ме боли малко кръста какво да правя незнам от какво се полу4ава това немога да разбера.лежа си в нас и подщи нищо не правя дори утре съм на преглед.Дано всичко е наред Sad

# 78
  • Мнения: 162
Ох Пипи, май вървиш по моя път. През февруари така прокървявах 5 пъти въпреки лекарствата. Имаш две възможности: лежиш и чакаш до утре или веднага звъниш на гинеколога си и правиш каквото ти казва. Аз като се обаждах, веднага ме вкарваха в отделението и със системи и инжекции ме стабилизираха. На аз прокървих чак в 17 седмица. Но не да вършиш почти нищо, наистина нищо няма да правиш, само ще лежиш, дори няма да седиш. На мен ми казаха да лежа само на ляво. Едно от прокървяванията ми беше защото прострях половин леген с дрехи. Истината е, че откакто спрях да се правя на героиня, само лежа, не чистяя, не готвя, не излизам навън, не съм имала контракции и кървене, само болки, но мускулни.Много е гадно, но това ми помага да запазя бебето си  и аз го правя, после ще мисля как да възстановявам мускулите си и всички негативи от това залежаване.

Горе главата и се опитай да не се панираш, както правех аз.

# 79
  • Мнения: 98
ти в кои месец си сега?Аз сам едва в 5 седмица и като стане нещо непредвидено и все званя на генеколошката,днес несъм и званяла но ще изчакам до утре сигурно ще ми изпише други лекарства само и само да не стане беля.несъм раждала до сега и ми е едно притеснено понякога ми е нервно

# 80
  • Мнения: 26
пипи спокойно.аз изпих 2 кутии дуфастон докато ми спре кървенето.бях точно в 5 г.с.и кървенвто ту намаляше,ту се засилваше.беше кафяво,а не кръв.продължи 2 седмици.имах болки в корема и кръста,сякаш ще ми идва.за тях ми биха 20 инжекции но шпа.но наистина трябва да лежиш.аз един месец ставах само до тоалетната.ако ти кажат да влизаш в болница направи го.ако влезеш ще си под постоянно наблюдение и после ако искаш да излезеш в болничен ще е много по-лесно.аз вече съм в 22 г.с.бях на лекар и ми се скараха защото съм качила 5кг.сега съм на,,борчета и салкъми,,т.е. на зеленчуци ,плодове и по леки храни.получих и бъбречни кризи.пуснаха ми изследвания и сега чакам доктора да сеобади за резултатите.понякога си мисля,че всичко лошо,което може да се случи ми се случва. Rolling Eyes

# 81
  • Мнения: 98
дано всичко мине добре че не е и работа да стоя само в нас,сега като отида докторката сигурно пак ще ми каже да лежа.то колко месеца трябва да имам заработени на работа или може и без тях,че и в  нашата болница хич дане влизаш не обращат внимание на болните

# 82
# 83
  • Мнения: 162
Пипи, не помня дали си писала от къде си, но във всички болници е така. За персонала това е ежедневие и затова са груби и не им пука. Аз съм почти в 9 месец и както писах не веднъж, три пъти влизах в болница. Ще издържиш на грубостите на персонала, много няма да им даваш да ти се карат, аз не им оставах длъжна, но инжекциите и системите ще спрат кървенето. Така че ако лекарката ти е на мнение, че трябва да постъпиш в болница, направи го и не рискувай. Иначе бременните имат право на безплатно лечение, не плащат за легло, трябва само да са здравно осигурени. На моята лекарка през февруари й звънях всяка сутрин и всяка вечер към 10 по нейно настояване, така че не се чувствай виновна, това й е работата. Ако трябва и само вкъщи ще си стоиш, но аз смятам, че като си направи плацента бебето, проблемите ти ще свършат и ще се върнеш на работа.
Cemi, кога ще ходиш на 2d?

# 84
  • Мнения: 98
дано си права.аз сам от Долна Оряховица Великотърновска област,но някои доктори ме познават защото работя близо до болницата в Горна Оряховица

# 85
  • Мнения: 162
При нас е много важно да имаш познат в болницата, за да ти обръщат внимание, предполагам, че и при вас е така /аз съм от Перник, близо до София и вече познавам всички  лекари/. След като имаш познати лекари, мисля че няма да имаш проблеми. Но все пак не се настройвай, може би няма да се наложи да влизаш в болница. Само се опитвам да ти кажа, че не е толкова страшно ако се случи, няма от какво да се боиш. А сега иди да пазиш леглото и се поглези малко, че като се роди бебчо забрави за почивка. Край на свободното време, денят ти ще е разделен на периоди от по 3 часа /времето между храненията/ - да сготвиш, да изпереш, да изгладиш, да изчистиш, да напазаруваш и всичко това всеки ден.

# 86
  • Мнения: 162
Neky, къде се губиш?

# 87
  • Мнения: 83
Прибрах се от работа и съм се излегнала. Така ме боли корема, опитвам се да си спомня какво точно съм яла от вчера. Обикновено всеки ден ям по 1-2 портокала, днес вместо портокал ядох ябълка и се чудя дали не е от това.
Следя ви разговора, но сте отговорили на всичко  Hug .
Днес определено се изморих, имам си нова колежка, на която се опитвам да обясня всичко преди да изляза по майчинство след 3 седмици, но тя определено не схваща бързо  Grinning
Ти кога трябва да раждаш по план?

# 88
  • Мнения: 162
Средата на юли, но това е божа работа. От следващата седмица влизам в девети месец. Вчера ходих на консултация при лекаря, който съм си избрала за раждането, а предния ден на очен лекар. Имам някои предпоставки, които не позволяват нормално раждане, но доктора смята, че щом  първия път ме е изродил нормално, ще успее и този път. Сега се пазаря за епидурална упойка.
Аз ям ябълки всеки ден, от тях не ме боли корема. Дано колежката ти да почне да схваща по-бързо.

# 89
  • Мнения: 26
alissa аз се посъветвах с гинеколога си и той ми каза,че неговият ехограф е 2Д ,че има и 3Д .ако искам сте ме види и на него,но няма смисъл,застото апарата на който ме гледа е доста добър.каза,че ако има  някаква аномалия,ще я види и на този.в момента малко се разколебах.иначе ми препоръча някой много добри специалисти,ако наистина реша.на вас с неки ви е останало малко.дано всичко е наред.ще стискам палци. newsm10

Общи условия

Активация на акаунт