Кървене и бременност 2

  • 152 635
  • 747
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 162
Благодаря и аз се надявам да е така. А ти от какво си разколебана? Виж, феталната морфология е повече за твое успокоение, защото не си правила БХС, просто да си сигурна, че бебо е добре. Но ако ти имаш вътрешна увереност, че всичко е ОК, не се бой. При всичките проблеми аз бях уверена, че бебето е добре защитено, проблема за кървенето си е мой, от предишното раждане или нещо друго придобито, не вродено, аз съм напълно здрава и така се оказа. Дано да износя бебето докрай, да го родя и наистина да е напълно здраво. Пожелавам същото на всички момичета от форума.
Аз на 3D не съм гледана.

# 91
  • Мнения: 162
Здравейте, днес обаче и мен много ме боли. Освен болките ниско в корема и в тазовите  кости от разширението, започна да ме боли и лявата тазобедрена става. А от лежането вече и ребрата от дясно ме болят и сега вече не мога да лежа нито наляво, нито надясно, само по гръб. Рано е за раждане, кога ли ще свърши това мъчение?!

# 92
  • Мнения: 354
Мили момичета,вашата тема ме връща 2 години назад , когато износвах втората си рожба. Кървенето , контракциите и болките бяха постоянен спътник на втората ми бременност. Прокървих за пръви път в 12 г.с. Обилно , яркочервено със съсиреци. Най - страшният вариант , кото можеше да се предвиди.Кървенето продължи цял месец като постепенно потъмня на цвят и намаля по количество. Два месеца не ставах от леглото.За втори път кръвнах в седмия месец. Тъмнокафяво и слузесто. Отново изживях кошмар с въпроса дали това не е стартът на праждевременно раждане.Нещата пак се овладяха и този път течението спря само след 3 дни. В началото на деветия месец съдбата ми беше приготвила нова изнената. След силна срязваща болка от движението на бебето с ужас видях тъмночервеноа кръв по бельото си.Приготвих се за родилното. Поне знаех , че съм на финала и шансът да родя здраво бебе е много голям. Плацентата беше зздрава , а матката не контрахираше.Кървях по мъничко цяла нощ, но лекарят ми не пожела да даде старт на раждането. Казваше , че е рано и  само Господ знае от къде пък сега е това кървене.Останах да лежа отново в болница.След два дни ме изписаха . Седмица след тази случка родих .Прекрасно мъничко момченце с най красивите очи на света. Въпреки поредицата от неблагополучия всичко свърши по най - чакания начин.От тогава знам , че чудеса се случват всеки ден.
 На всички вас искам да кажа никога не губете кураж.Вярвайте в щасливия завършщек на бременността си , бъдете уверени  в себе си и спокойни.А когато му дойде времето всички вие ще гушнете своите рожби.

# 93
# 94
  • Мнения: 98
здр.ходих на преглед в събота и докторката ми каза да почивам още месец ще ми пусне болничен с удължение,заради прокървяването в петък.почнах да пия втора кутиика с Дуфастон и ми каза че ако продължи да ми кърви ще трябва да купя някакви инжекции които спирали кървенето

# 95
  • Мнения: 162
Предполагам, че инжекциите са папаверин. Слагат се мускулно, малко се болезнени, но наистина действат.
 Аз вчера изкарах адски ден, умрях от болки. Вечерта май даже имах нещо като конкракции на 15 мин., но ги спрях с гинипрала. Доста се поизплаших. На всичсо отгоре контузих и ребрата отдясно и сега не мога да лежа нито наляво, нито надясно. Само по гръб, от което пък ме боли кръста и затова не съм сигурна това вчера контракции ли бяха или от лежането.  Обаче е рано за раждане. Кога ли ще свърши този кошмар!?

# 96
  • Мнения: 98
ами не ги знам какви са,но дано не ми се налови да ми ги бие,че много мразя инжекциите.На теб поне ти остава още малко,а аз съм едва в 1 месец

# 97
  • Мнения: 83
Alissa, да те питам, ти вече нали си в 9 месец. Защо пиеш лекарства, за да спреш контракциите? Много е кофти това със спането. И аз започнах да се затруднявам, а при теб сигурно е доста по-сложно.
Pipi, търпение. Ако знаеш колко опаковки съм изпила, колко инжекции са ми били. В един момент толкова свикваш, че ще започнат да ти харесват  Grinning

# 98
  • Мнения: 162
Всъщност още не съм в девети месец. И за да удържа до девети месец трябва да пия лекарствата. Чак в петък мога да спра хапчетата. А тази нощ също имах сериозни болки, колкото по-наближава, толкова по-силни стават болките. Но ако не са контракции, това не означава че ще родя, а само ще ме боли, но няма да пия лекарства.
А за инжекциите това , което казва Neky е вярно, дори в болницата акушерките се шегуват, че от папаверина децата ставали по-умни. В този случай нашите ще са гении bowuu А иначе от купищата инжекции, които са ми били все още ме боли задника, макар че вече мина месец и половина.

# 99
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 479
Прокървих в 6 г.с. Веднага отидох на лекар- не се видя отлепване. Излязох една седмица болнични и нещата се стабилизираха. Междувременно започнах Дуфастон и Но- шпа. Освен това намерих и 5 ампули Прегнил, вчера ми сложиха последната.
Въпреки лекарствата, поне веднъж седмично имам лекичко зацапване. Много тъмнокафяво, съвсем оскъдно, но го има. Докторката каза, че вероятно е хормонално, след като няма отлепване и с бебето всичко е наред за момента.
Притеснено ми е въпреки всичко. С дъщеря ми също имах кървене, но спря след 1 седмица почивка и малко хапчета...

# 100
  • Мнения: 162
Момичета, какво става, защо не пишете?
При мен ново десет. Трябвало да удържа до 38 г.с., за да се смята бебето за доносено. Сега има 90% шанс да оцелее. Пък и моя доктор заминава за една седмица на симпозиум.

# 101
  • Мнения: 98
здр.пуснаха ми болничен но са объркали адреса ми,дали ще засегне това осигуровките ми,знам че няма да ми платят болничния но за осигуровките незнам.Освен да си сменя местожителството

Последна редакция: пт, 19 юни 2009, 21:35 от pipi_4orap4eto

# 102
  • Мнения: 863
Здравейте!Аз съм бременна в 17-та седмица и искам да споделя,че от 3-4-тия ден на закъснението на цикъла ми до 12-тата седмица бях с непрекъснато кафяво зацапване.Така и не се установи на какво се дължеше,но след образуване на плацентата вече всичко е ок.Дотогава бях на Дуфастон,Но-шпа при нужда, и в болнични.Миналата седмица правих амниоцентеза и сега чакам резултатите от изследванията.

# 103
  • Мнения: 162
Mia71, желая ти всичко да е наред. При първата ми бременност и при мен всичко се оправи, след като си изгради плацента, дори амниоцентеза не се наложи да правя. Вярвай в добрия изход на нещата.
Пипи, за съжаление не мога да ти помогна. Защо не питаш счетоводителката на фирмата, в която работиш? Аз като имам въпръси за изплащането на болничните се обаждам на нашата счетоводителка, никога не ми е отказала съвет. Иначе можеш да пуснеш и запитване в бг мама като отделна тема, сигурно ще се намери някой, който да може да ти отговори. Но ако на другия адрес има по-хубав и по-голям дом и са съгласни да те приемат да живееш там /респективно да изгониш досадните досегашни собственици/, защо да не си смениш местожителството? Laughing Какво става, ще ти слагат ли инжекции?

# 104
  • Мнения: 83
Момичета, спукаха ми се водите и родих преждевременно. Бебчо е в кувиоз. Стискайте палци

Общи условия

Активация на акаунт