Дилема - дали ще му направя лоша услуга ако го спра от детска?

  • 2 596
  • 41
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 085
Прибери го за лятото у дома. До септември има много време. Само не го пращай при баба му, че ми се струва че това е част от проблема ти. Извеждай го навън, напъни се да го внедриш в новата среда, създай контакти с майките, кани дечица да играят заедно, изобщо социализирай детето. Постепенно нещата ще потръгнат. Есента опитай пак с ДГ. Има и някакви полудневни градини, те са много подходящи за такива деца, поинтересувай се.

П.П. Треньорът по таекуондо много ме интересува. Може ли да дадеш координати?

# 16
  • Мнения: 284
Напълно подкрепям кака Сийка! Peace

# 17
  • Мнения: 504
И аз съм във вашата групичка. В нова градина сме от два месеца. Няма приятели Cry Играе си само с момиченце, което е отритнато от всички други в групата. Другите момичета й показват палец надолу, ето така -  newsm11, отбягват я /по думи на госпожата/, а тя е толкова добродушна... И си мълча до преди седмица, защото й бях казала, че няма връщане назад. Сега се мъча да я върна в старата градина, макар и безкрайно далеч.
Не знам дали съм права - мисля, че обидите от децата и изолацията, която налагат ще я променят и наранят завинаги. Не знам... ако има психолози сред нас ще се радвам на мнение. Даже мислех да я водя на психолог, но не знам не прекалявам ли с тази тема и не натоварвам ли негативно самата аз детето.
Мами, вашите дечица от колко време са в новата детска? Защото ние и преди това сменяхме една, детето плака и тъгува месец и половина и после вече беше в свои води. Не че не е индивидуално и това, но колко време да му дадем за адаптация и ако не става да вземем мерки?

# 18
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
ако детето го преживява чак толкова тежко,защо е нужно да го тормозиш,при положение,че можеш да си го гледаш?
но все пак питай и самото дете какво мисли по въпроса.
в случай,че решиш да го спреш-задължително всеки ден му осигурявай контакти с деца-по детски плошадки,детски клубове,някакви полудневни занимания-зависи какво можеш да си позволиш.
има вариант да бъде "слушател" в предучилищна по час-два една година от 5г. и после от 6г. да е редовен-така има много плюсове,но много зависи от конкретното дете.
но да бъде на градина на всяка цена-не знам,аз лично на бих го направила. newsm78
ако в даден момент детето реши,че иска да ходи,също така е лошо да не го пускаш.води се по детето си по майчината си интуиция и здрав разум. Peace

# 19
  • Мнения: 9 814
Аз бих спряла детето временно от ДГ, например за летния сезон.
Нека се успокой, нека мине малко време и позабрави сегашните си негативни емоции.
След време детето само ще покаже дали е готово да тръгне отново на градина или не.

# 20
  • Мнения: 504
Да, това е добра идея - пусни си молба, че няма да посещава през лятото и на есен ще видиш как стоят нещата.

# 21
  • Мнения: 4 300
Защо не потърсиш някаква занималня по половин ден? Да го водиш сутрин от 9 до 12 примерно, така хем ще е с деца, ще общува, ще участва в подходящи за възрастта му занимания. Хем ще прекарва и доста време с теб. Така най добре ще можеш да балансираш нещата според мен.

На въпроса защо някои майки дават децата си на ДГ или ясла без да са притиснати финансово да работят. Аз съм такава майка. От около месец започнах да усещам, че не давам всичко нужно на детето си и не ме е срам да го призная. Бях склонна да обяснявам поведението му с период в растежа, физиологични причини и изобщо всякакви освен мен. Но след промяна в обстановката се оказа, че той просто има нужда от игра с деца и други занимания, каквито аз не мога да му дам. Затова заедно с него обиколих няколко ДГ, гледах го как се държи, оставахме по час- два навсякъде. От другата седмица живот и здраве ще тръгне и ще видим каква ще е реакцията му. Не всички майки са еднакви, както и не всички деца. Мисля, че трябва полека и плавно да се изпробват различни модели, за да се намери най подходящия и за двамата.

# 22
  • София
  • Мнения: 3 064
Ако причината да си останеш вкъщи е тази, която подозирам, моят съвет е да спреш детето и да си го гледаш у вас. Твърде е възможно проблемите му с адаптацията да нараснат. Прекалено много ще се струпа на малката му душичка и е твърде възможно кризите да станат по-сериозни.
Аз не мога да разбера що за мания е да се праща детето на градина, ако майката може и няма нищо против да си го гледа сама. Разбирам майките, които нямат избор, но да се прокарва идеята, че само в детско заведение може да се социализира детето е направо смешна.
Яслите и градините са алтернатива за работещи и неможещи да плащат за индивидуално обучение майки. Те не са задължителни, нито пък жизнено необходими. Ревете непрекъснато от учителки и лелки, а същевременно отричате възможността си да възпитавате децата си сами.
Евка, на твое място ще си задържа детето до момента, в който вече ще е готово и само ще поиска да тръгне на градина. Няма нужда да го "интернираш" там, при положение че можеш и искаш да си го гледаш ти. Контактите с други деца могат много лесно да се организират - било вкъщи с приятелчета, било по площадките, но там вече ти ще държиш контрола с кого и как контактува детето ти, а не да го оставиш на случайността с какви деца ще се падне в една група и дали учителката ще забележи навреме, ако някой го тормози.
За предучилищната не се притеснявай, тогава децата вече са големи и ходят без проблеми. Аз лично не съм виждала дете в предучилищна възраст да плаче сутрин за майка си.  Laughing А и само година след това следва първи клас.

ПП Ако съмненията ми за оставането ти вкъщи са верни, хм, честито!  Grinning

И аз съм на това мнение. Аз самата и ден не съм ходила на градина, но не съм станала социопат. Ходех на почасови занимания за по половин ден. Аз лично записах детето си на градина, от есента тръгва, живот и здраве, но предпочетох по-добрата пред по-близката, надявам се за добро. Запознах се днес и с учетелката, свястна ми изглежда, и децата в групата изглеждаха щастливи. Но не смятам, че една дете трябва да ходи на детска градина на всяка цена.

# 23
  • Мнения: 25 641
Ако му харесва и го прави с удоволствие - нищо лошо. Да ходи и да се забавлява.
 Но да се насилва детето, особено когато е съвсем малко и да се тормози цялото семейство, само защото битува странното схващане, че присъствието му там е по-добрият вариант и няма "не искам", няма "недей", щом ССФ казва, че трябва, ще ходиш и точка...
Мисля, че всяка майка ще избере това, което е най-доброто за детето и. Ако тя не знае кое е то, то как могат чуждите хора да знаят?

# 24
  • София
  • Мнения: 1 345
Как` Сийка  още не смея да кажа,че не се видя,но това е дето мислиш и благодаря!  Хич не мисла да тормозя детето пък и предполагам,че просто ще иска да е в къщи тогава чувстваме си се добре и двамата като сме заедно, едва ли както казват някои ще стане социопат от неходенето. Аз също не съм ходила и ден ми нищо ми няма дори мога да кажа,че съм доста общителна. Ще го спра временно за д авидя как са нещата пък чак тогава ще мисля за отписване окончателно

# 25
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
поздравления за решението! дано и ти,и детето така да се чувствате добре! Peace
а за социопат-не се тревожи.и моят син не ходи на държавна детска градина,ама вече си общува с децата и възрастните много по-добре от други деца,които ходят на градина,но без желание,с цената на много шок и ужас в душите.
ако наесен детето иска-пробвайте пак,ако не иска-все ще намерите и други начини за социализация и контакт с деца. Peace

# 26
  • София
  • Мнения: 1 345
Дано не сгреша,но това ми беше и мечтата да мога да си го гледкам е какво по-хубаво от това

# 27
  • Мнения: 1 085
Дано не сгреша,но това ми беше и мечтата да мога да си го гледкам е какво по-хубаво от това

Да, но като дойде втори брой няма да разполагаш с толкова време за него. Иначе, че е хубаво, хубаво е ти да си го гледаш. Аз мисля, че лятото детето ще се успокои и нещата ще потръгнат. Всичко изисква време и търпение   Grinning

# 28
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
само ако позволиш един съвет от мен:гледай раждането на бебето и тръгването на градина да не съвпаднат,защото тогава голямото дете още повече ще се съпротивлява на градината.добре е да има поне няколко месеца между двете неща.
успех!

# 29
  • Мнения: 2 096
По мое мнение ще си имап пробем с ревността на детето и то голяма,, подготви го предварително..

Общи условия

Активация на акаунт