За бебетата от 0 до 6 месеца, съвети; За бързи въпроси и отговори - 7

  • 11 023
  • 324
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 39 773
Една непълна супена лъжица е 5.
Намерих и това
Цитат
От Екип на Medical.BG
Редакция: д-р Пънчев, A.

Супена лъжица: Старомоден, но удобен в домакинството мярка за капацитет. Една супена лъжица съдържа около 3 лъжички, всяка съдържаща около 5 CC, така една супена лъжица е равна на около 15 куб.см. течност.

Нямаш ли друга мерителна чашка? Или спринцовка (например от панадол)?

# 16
  • Мнения: 4 434
Сега видях,имам от Нурофен.Но човек като се паникьоса,не мисли и бърза.
Благодаря Ан! Hug

# 17
  • София
  • Мнения: 2 508
Момичета, според вас вредно ли е, ако подстрижем Йоан? Щото тотално е заприличал на плешива баба, много е жалък горкият...

# 18
  • Мнения: 4 434
Момичета, според вас вредно ли е, ако подстрижем Йоан? Щото тотално е заприличал на плешива баба, много е жалък горкият...

Хихи,чак на баба ли прилича Laughing Според мен е рано ThinkingПоне изчакай до към 10тия месец.

# 19
  • София
  • Мнения: 39 773
Момичета, според вас вредно ли е, ако подстрижем Йоан? Щото тотално е заприличал на плешива баба, много е жалък горкият...

Не е. Само внимавате с острите предмети.
И аз се замислих да водя Алекс да му ударят една машинка. Но ще видя кога ще стане.

# 20
  • София
  • Мнения: 3 754
За подстригването май е по-добре докато са по-малки.Моя е на 1г.2м. и е неудържим.Незнам как ще се подстригваме.

# 21
  • Мнения: 9 776
Момичета, според вас вредно ли е, ако подстрижем Йоан? Щото тотално е заприличал на плешива баба, много е жалък горкият...

Хихи,чак на баба ли прилича Laughing Според мен е рано ThinkingПоне изчакай до към 10тия месец.

Е за какво пък да чака? Ако има нужда от подстрижка - действайте Peace. Аз на моя му резнах едни стърчащи неща край ушичките, но като се стопли и смятам по-основно да го обработя. Само дето не знам как. Дали ще изтърпи машинката се чудя.

# 22
  • USA, Steak State
  • Мнения: 2 480
Аз така чакам да порастне косицата на мишката, че сърце не ми дава да резна Simple Smile
Иначе според вас рано ли е ако пробия ушичките и?Виждате на колко месеца е.
Ще го направя естесвено в предназначено за това място с пистолет

# 23
  • София
  • Мнения: 1 176
Здравейте!
Видях,че преди няколко дни са обсъждани специфични обриви и да се запишем и ние при препатилите  Sad
Малкият е с ужасен обрив от днес,помислих,че е шарка,но педиатърката каза,че е направил алергична реакция.Не мога да си го обясня,при условие,че не съм давала нищо ново,а предишните 3-4 дни беше постоянно с температура-38,2-39,4 С.Имаше и зачервено гърло и възпалени сливици,давах аугментин,но не повлия на температурата.Вчера вечерта спадна без да давам нищо и днес се появи обрива.Изглежда ето така ,също и тук ,има и по лицето,гърба,врата,навсякъде...
Четох за розацеята и ми съвпадат всички симптоми,но педиатърката е категорична,че е алергия  Thinking Давала съм отдавна и ягоди,фъстъци,мед,гъби...,въобще храни,които се водят алергени и не е имало реакции.Възможно ли е да е позакъсняла реакция към антибиотика?

# 24
  • USA, Steak State
  • Мнения: 2 480
заведи го на алерголог спорд мен.Всичко е възможно, аз в такива ситуации искам повече мнения от 1

# 25
  • Мнения: 9 776
...Иначе според вас рано ли е ако пробия ушичките и?Виждате на колко месеца е.
Ще го направя естесвено в предназначено за това място с пистолет

Не е рано, щом имате желание и сте решили. На дъщеря ми и пробихме ушичките на 6 месечна възраст.

em4eto, какво е това чудо Shocked? Милото детенце, как се чувства то, има ли сърбежи? Не оставяй нещата така. Консултирай се и с друг лекар.

# 26
  • Мнения: 2 013
Ами според мен,щом имате коса и имаш желание,пострижи го.
Блазе ви,ние май няма скоро да се постригваме,а и не даваме признаци за растеж на косата.

Момичета,вашите бебоци стряскат ли се от шумове? Thinking
Моята мишка от раждането много се стряска,и от всякакъв шум-силен,слаб...
Надявах се,че до няколко месеца ще отшуми но положението си е все същото.  Confused

# 27
  • Мнения: 1 740
♣٠·˙♥Rbaby1♥˙·٠♣  и вашата косичка ще порасне. Аз си спомням малкият като беше на вашите месеци не стига ,че нямаше коса ами и малкото която имаше опада, абе направо си беше плешо .И като взе да разсте направо не повярвах че има толкова много коса. А за стряскането все още се стряска от разни шумове.

# 28
  • Мнения: 9 776
Нормално си е стряскането. И на сън, и докато са будни също. Само да не се стига до рев.
Моят син има нормално количество коса, но отзад над тила е направо плешив от доста време насам. Вече се чудя ще избие ли някога нещо там Thinking...

# 29
  • Мнения: 4 434
Момичета, според вас вредно ли е, ако подстрижем Йоан? Щото тотално е заприличал на плешива баба, много е жалък горкият...

Хихи,чак на баба ли прилича Laughing Според мен е рано ThinkingПоне изчакай до към 10тия месец.

Е за какво пък да чака? Ако има нужда от подстрижка - действайте Peace. Аз на моя му резнах едни стърчащи неща край ушичките, но като се стопли и смятам по-основно да го обработя. Само дето не знам как. Дали ще изтърпи машинката се чудя.
Защото аз под подстрижка разбирам с машинката.А то е малко още,сега чак разбрах,че с ножичка мисли. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт