Свещеник прокле раждане без болка.....

  • 6 395
  • 125
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 3 675
Та нека и аз да се изкажа за влизането на жена в храма по време на месечен цикъл.Разрешено е да влиза, но само в предверието на храма, не е разрешено да целува иконите и да взема причастие, както са казали по-горе момичетата.Има и нещо по-абсурдно, ако мъжът се е самозадоволявал предната вечер, няма право да ходи на църква, защото това тя счита за грях.И такива ми ти други работи.Дори не може жената да ходи гримирана в храм, защото било непристойно, може би заради иконите, да не червосани.
Сега се сещам и за нещо друго, за бременните булки по време на църковни венчавки, отчетата просто си затварят очите пред тези неща /нали булката трябвало да бъде непорочна/, пък отварят усти за секциото, значи за някои неща могат да мълчат, а за други не.

# 106
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Е, добре де, нали основната идея на християнството е, че могат да бъдат опростени всички грехове.
Колкото и големи грешници да сме винаги ще има едно място за нас в божият храм...когато чувстваме разкаяние.
И много ясно, че поповете ще ви затварят очите за бременни булки...че то иначе гладни ще стоят..
"Интереса клати феса"  Laughing Laughing Laughing

# 107
  • Мнения: 160
По важното е да се раждат деца, в крайна сметка.

# 108
  • Мнения: 419
И аз смятам, че е важно все пак накрая да се раждат живи и здрави деца, а заради законите продиктувани именно от католическата църква, аз сега си плача тука, живея в такава държава, кой знае, ако бяха нещата по либерални всичко можеше и да завърши по друг начин.

# 109
  • Мнения: 14 133
Ох, писна ми от глупости.  ooooh!
Този да не живее в епохата на светата инквизиция?  #Crazy
При толкова напреднала медицина да раждат жените като в каменната ера - просто няма да стане.  Naughty

# 110
  • на морето
  • Мнения: 1 391
По важното е да се раждат деца, в крайна сметка.


 Peace
И аз съм на това мнение,а и мисля,че наистина докторите за секцио взимат по-малко пари.Така поне съм чувала Peace

# 111
  • Мнения: 2 478
Божият служител не би следвало да има правото да проклина.
Но и статията е малко преувеличена, защото е ясно, че свещеникът изхожда от лична позиция. Но е и вярно, че много лекари препоръчват секциото, защото е лесно и бързо за тях.

# 112
  • Мнения: 626
Аз мисля , че живеем в свободна държава и всеки има право на лично мнение , без да го натрапва на другите. Относно раждането майката е тази, която ще реши как да роди. Е ако има медицински показатели, които не и позволяват голям избор е друго нещо . Ама някакъв свещенник да се бърка ми се струва прекаленно.  

# 113
  • Мнения: 2 401
Божият служител не би следвало да има правото да проклина.
Ама той не е проклинал, проклятията са само в главата на този, който е лепнал това идиотско заглавие.

# 114
  • Мнения: 14
" Божият служител"  има ли право  да бъде пиян на кръщене, на погребение, на Бъдни вечер или Великден.....айде стига глупости, в 21 век живеем и времето е такова, че всеки живее според собствения си морал и ценностна система, стига догми  Peace
Аз съм вярващ човек-християнка, но вече не стъпвам в "храма".....причини много...но за мен е важно да спазвам 10-те божи заповеди, те са моя морален кодекс, на тях уча и децата си.
Не защото са "заповеди" и са ми наложени от някой, просто така искам да живея !!!
А относно болката, този така нарекъл се "божии служител" би трябвало най-добре да знае, че болката не е само физическа....
Извинете ме, малко се разгневих  Embarassed

# 115
  • Мнения: 875
Вие какво мислите по въпроса трябва ли църквата да взема отношение по такива чисто медицински проблеми.

нищо не мисля; все ми е тая. НО секциото по желание далеч не е само "медицински проблем", а наистина сериозен проблем обхванал българското общество.

# 116
  • София
  • Мнения: 17 592
Та нека и аз да се изкажа за влизането на жена в храма по време на месечен цикъл.Разрешено е да влиза, но само в предверието на храма, не е разрешено да целува иконите и да взема причастие, както са казали по-горе момичетата.Има и нещо по-абсурдно, ако мъжът се е самозадоволявал предната вечер, няма право да ходи на църква, защото това тя счита за грях.И такива ми ти други работи.Дори не може жената да ходи гримирана в храм, защото било непристойно, може би заради иконите, да не червосани.
Сега се сещам и за нещо друго, за бременните булки по време на църковни венчавки, отчетата просто си затварят очите пред тези неща /нали булката трябвало да бъде непорочна/, пък отварят усти за секциото, значи за някои неща могат да мълчат, а за други не.

Аз сега да се включа, че да туря похлупак ли, меродия ли...

Това за жена в цикъл или родилка в Храм иде още от Библията. И не, не може да ходи - изобщо казано - ни в предверие, ни никъде. Жената, докато кърви (цикъл или лохии) е "нечиста". И не само в храм, ами изобщо никъде не следва да ходи.

В тази статия въпросния свещеник вадеше други, меко казано съмнителни и без съмнение далеч извън неговата компетенция аргументи.

Все пак, надявам се да не дойде мига, в който ще отида на гинекологичен преглед и вместо медицински ще получа духовен съвет...

# 117
  • Мнения: 248
сега и аз да се влкüча.. живеий в страна където водещата рилигия е католическата. изказвания по някои теми като аборти, инвитро , секзио или презервативи, правени от служители божи, направо са си престъпни . имам предвид да се изказваш например против презервативите в африка, където квотата на spin болните е толкова голяма.и т.н...за сецзиото е същото.......малко ли родилки са починали при трудни ражданя ?!....тва е едното.ще кажете да ама човека се възмущава че се плащат грешни пари....еми то в бг здравеопазването, трябва да заклеймим май вс4ки операции щото те взимат пари за всичко.....а най-хубавото е че същите тези божи служители си казват цените за всяко опело , на всеки помен на починал например..и ни дебнат бабичките по зърквите сакън да не запалим някоя свещ без да си я платим........та да обоб6тиа.аз като модерен човек не искам никoй да ми се бърка в вземаните от мен решения....аз съм за абортите, за секциото, за презервативите и инвитрото....и ако тва отче толкова свободно време има , не да мисли какво да се изказва пред несериозни бг веснижи, а да се хване да поработи по други теми...нужда има.....впрочем аз съм вярваща християнка

# 118
  • София
  • Мнения: 2 227
...........
Ама той не е проклинал, проклятията са само в главата на този, който е лепнал това идиотско заглавие.
Най - накрая! Благодаря ти.  bouquet

# 119
  • Мнения: 991
За Църквата това не е медицински, а морален въпрос. Според Библията след грехопадението на човека Бог проклина жената да ражда децата си в болки. Ако човекът се научи да избягва болката, този свещеник явно го смята за бунт против Бога.
И да, те са против инвиртото.

Да но свещеника не е наясно,че след секциото също е много болезнено.И още по-важно аз не съм се учила да избягвам болката,а се съгласих да спасят детето ми.И благодаря на Бог ,че успяха.

Ами не е наясно човека. Аз лично не виждам нищо лошо в избягването на болката, ако това е възможно. За мен буквалистичното възприятие на Библията е неправилно. По същата логика тряабва да прокълнем и селскостопанската техника и хербицидите, защото проклетията на Адам е да изкарва с пот прехраната си от земята, която да му ражда тръни и бодили.

Общи условия

Активация на акаунт