Дългокърмещи майки - да пообщуваме - част 22!

  • 11 469
  • 303
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 11 329
A във Варна има ли консултанти? На Касиди и трябва там. Айла доколкото знам е в София. Но пак на ЛС става.
Тя пише и в многодетните. Да и свирна за едно завойче насам?

# 256
  • Мнения: 4 778
Вечерница© ,аз съм от Бургас. Просто престях около 40 дни във болницата във Варна Grinning
Благодаря момичета, видях в близнашката къде мога да се допитам Hug

# 257
  • Мнения: 11 329
Касиди, щом е така можеш да звъннеш на Асенцето. Тя е в момента по морето, може и да се видите лично за помощ. Евала за мерака!
Да не забравя - да са ти живи и здрави Звездичката и Слънчото!  bouquet

# 258
  • Мнения: 1 725
И fata morgana е с близнаци! Касиди, ето и темата "Бургаски кърмачески срещи", ако наминеш пак оттук:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=401368.new#new

# 259
  • Мнения: 4 242
...аз съм от Бургас...

Аз съм в Айтос. Драсни два реда тук или на лични какво се случва ако искаш. Сама съм с децата, но ако зора е голям ще видя как мога да дойда.

# 260
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 857

Продължително кърмене: за вас ли е?

За морето, особено ако се търси Варна - в тази тема може да се надзърне, някои списващи вътре могат да са от полза  Grinning

# 261
  • Мнения: 482
Не бях попадала на това. На мен ми го изпратиха в и-мейла като бюлетин, имам регистрация и ми изпращат всякаква информация, която е свързана с възрастта, на която са децата ми. Иначе за кърменето си карам по интуиция, започнах да чета за него, когато всички ме хокаха, че трябва да отбивам сина си, защото е голям за такива неща, за да видя дали наистина съм ненормална или има и други като мен.

# 262
  • Мнения: 3 638
Аз срам не срам се пльосвам в темата.
Здрасти.
Хич не съм от успешно кърмещите. Не ми се получава нещо и това е. Мога ли да питам някои неща тук или евентуално да ме упътите към подходяща за това тема Embarassed
Много благодаря.

Касиди, честити бебчета и тук и казвай ако имаш въпроси. Можеш да питаш и в темичката за кърменето в близнашкия форум, там пише Аила и много други мами също. А пък живот и здраве ние ще идваме към Бургас септември  Simple Smile

# 263
  • София
  • Мнения: 2 658
Здравейте дългокърмещи мами, аз вече не съм във вашите редици и отдавна не ми е оставало време да надникна при вас. Надявам се един ден пак да се завърна тук. Wink
Погледнах последните две странички и искам да отговоря на въпросите на две от новите мами.
titi, дъщеря ми беше пухкаво кърмаче, докато я захраних. Хапваше по малко твърда храна и си караше основно на кърма. След годинка направо само по малко хляб ядеше. Всички ми твърдяха, че докато не я отбия, няма да прояде, с което ме вбесяваха. Е, кърмихме се година и 11 месеца, кърмата ми спря от бременността. Детето не прояде, само замести кърмата с мляко с какао. Сега по и слагам и кърма в млякото, за да я подсилва малко.

liu jo, при мен беше същата работа, но след като я отбих, баща и пак си намираше оправдания. Как са се приспивали докато бях в болницата не ми се мисли, но и досега иска с мен да заспива само.

# 264
  • Мнения: 4 970
Петя, честито бебенце! Да ти е живо и здраво!
Момичета, моето кърмаче е с варицела. Снощи вдигна температура, от сутринта почнаха да избиват пъпките. Засега не са много. Дано я изкара като баткото - без температура и с малко пъпки! Praynig

# 265
  • На брега на морето
  • Мнения: 614
Мерси за топлия прием момичета Hug
petia_tag  и на мен вече редовно ми натякват, че докато не го отбия детето няма да прояде ама да си приказват не могат да ме трогнат, поне се радвам че имам подкрепата на цялото ми семейство относно кърменето и ползите от него.
Аз се тревожа по-скоро от това, че не яде когато ме няма тъй като от два месеца се върнах на работа и ме няма за две кърмения / включително обедното / , а вчерашното му меню е било 3 солети и две обикновени бисквити от 09-16 ч.
Относно приспиването при нас също редовното оправдание е, че бебо е свикнал на цица и не искал да заспива с тати, ама интересно защо ли заспива  при бабите си newsm78 Joy
Лека вечер на всички

# 266
  • Варна
  • Мнения: 939
Момичета идвам и аз във вашите редици, че не се издържа вече. От известно време насам и аз като MarinaZh почнах да се питам дали съм нормална, че около мен все знаещи и разбиращи по въпроса за кърменето  Mr. Green
Дъщеря си кърмих 7 месеца, но сина си още продължавам да кърмя макар и само сутрин и вечер, но като го слушам как преглъща доста добро количество си набавя  Simple Smile Но я питайте повечето ми познати и не толкова, много бил голям вече той за тази работа. А той просто е само малко по-височък иначе клечо и половина.  Simple Smile НО това не му пречи да изяжде де що види за хапване от доста малък и още по времето на изключителното си кърмене постоянно мрънкаше като види някой друг да яде  Simple Smile
По този повод titi1981 и аз не мисля, че детенцето ти не яде заради кърменето само. При нас злоядата е каката, захранена по ранната схема и отбита по-рано, да чукам на дърво с малкия нямам чак такива проблеми като с нея и хапва доста добра и бебешка и човешка храна - както се изказват много хора  Laughing

# 267
  • Мнения: 146
...редовно ми натякват, че докато не го отбия детето няма да прояде
И на мен!
Как може от една страна след първата година млякото много да намалява и нищо да не дава на детето и само да го залъгва, а от друга страна така да го засища, че да не яде друго?
Омръзна ми да получавам съвети, които не съм искала от хора, които си нямат и идея... Не им обръщам внимание просто!

# 268
  • Varna
  • Мнения: 603
Само да  вметна за разведряване на обстановката.Обикновенно познати и роднини мърморят МНОГО " защо не отбиваш" докато детето е на 1,5 г. - 2г. След това за тях  според мен си ненормална , непоправима и натякванията периодично изчезват  Mr. Green Разбира се от време на време се завръща мрънкането  

# 269
  • Бургас
  • Мнения: 316
titi мисля, че изобщо няма място за притеснение относно количеството, което изяжда или по-точно не изяжда детето ти. При нас ситуацията беше абсолютно същата на вашата възраст. Имало е дни, когато действително е изкарвала на няколко бискивити. И все още, макара и вече на почти 4 год. почти никога не изяжда цяла порция ядене, или цяла филия примерно. Хапва 5 хапки и казва: наядох се и нищо не може да я накара да яде повече.
По едно време бях се амбицирала и прочетох малко книжки за здравословно хранене. Имаше една теза, която ми направи много силно впечатление. Препредавам по памет: При малките деца инстинктите все още действат безотказно и не са притъпени от редица други фактори, така че те ядат количество, което ги засища и когато са гладни, а не просто защото е станало време за обяд н.пр.  Щом детето е жизнено и се развива нормално, мисля че няма място за притеснение  Simple Smile

Gabonchi действително е права. Идва един момент след около 2-та годинка, в който никой не предполага, че можеш да бъдеш толкова "ненормална", че да продължаваш да кърмиш и просто престават да те питат.

Общи условия

Активация на акаунт