Въпрос за раната след секцио

  • 36 463
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 227
При мен се затвори напълно.

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Не съм съгласна, че проблема е в сланинките .Имам си такива , но секциото и раната зарастнаха без проблем  Peace

# 17
  • Мнения: 1 677
С мед не бих рискувала да мажа.
На мен след първото секцио раната ми се отвори в двата края и започна да изтича нещо, направиха ми дренаж и пръсках със спрей, не помня името на спрея.
След второто секцио не съм имала подобен проблем, но ме зашиха с атравматични конци.

# 18
  • Мнения: 2 960
Не съм имала подобен проблем  Rolling Eyes
и аз не съм имала подобен проблем след секциото.

# 19
  • Варна
  • Мнения: 1 553
Консултирай  се с друг лекар .
Имах подобен проблем. Операцията ти секретира и колкото по-топло става времето толкова повече ще усещаш неприятната миризма. По препоръка на докторите почиствах с кислородна вода  и  риванол и компреси  от тетра. Оставяй колкото може повече операцията да "диша" и не я мокри по възможност , само я почиствай.
А това с меда може и да има някаква истина ,ч е помага  . Известно е че меда има антисептични свойства и поради тази причина може доктора ти да ти е казал да се мажеш с него (но  меда задалжително трябва  да е чист и с гарантиран произход от проверен производител).

# 20
  • Мнения: 189
имах същия проблем!Операцията отделя секрети.Моя съвет-почиствай с кислородна вода и отгоре ръси с прахче -топоцин-антибиотик и си купи за 3,4 дена нептомокаеми превръзки и ги сменяй на 2 дена.През това време бегай на физиотерапия-процедура-къси вълни.Струва около 5 лева на сеанс.Това спомага за много по- бързото оздравяане.Успех!

# 21
  • UK/София
  • Мнения: 7 681

  Три месеца бях с дупка в корема от която излизаха гадости.Бях под постоянно лекарско наблюдение, с какво ли не ме мажеха.Накрая ми сипа някаква киселина в дупката да изгори микробите.Болката беше ужасна, но раната се затвори.

# 22
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Деа, антибиотика беше Бивацин.
По принцип го предписват за пъпчетата на бебетата, но го използвах и за себе си.
А когато се правят компреси от тетра, те се държат около 30 мин...няма смисъл от повече.

# 23
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
И аз имах отток съвсем до скоро. постепенно се прибра. На пипане беше твърд и болезнен. Не съм имала течове от раната обаче. Не съм шита, а лепена. Ако бях на твое място не бих мазала с мед. По принцип знам, че меда е естествен антибиотик, но трябва да си много сигурна в качеството му, което за мен значи сама да си го произведеш..... Според мен по телефона не е достатъчно да се поставя диагноза. Трябва лекар да погледне раната.
Иначе за раната мога да ти препоръчам това :

http://shop.roither.at/bilder/wunddesinfektion_octenisept.jpg

Върши чудеса. Няма рана, която да не ми се е оправила от него. За съжаление не се намира лесно. Купувала съм го в София от магазин Двата щъркела на Пиротска, но предполагам, че може и онлайн.

# 24
  • София
  • Мнения: 374
Аз също имах раничка след секциото - появи се в момента в който ми махнаха конците и се затвори след около 2 месеца. Доктора каза, че е нормално - получавало се когато организма не приема вътрешните шевове и се опитва да ги изхвърли. Почиствах с кислородна вода и слагах Топоцин, отгоре стерилна марля и така ходех два месеца  ooooh! Много неприятно, добре че мина, че доста се бях притеснила. Забравих да спомена, че се къпех само с непромокаема лепенка защото не трябвало да се мокри според доктора, което още повече ме затрудняваше  Sad

# 25
  • Мнения: 8 999
Не прави консултация по телефона! Отиди на преглед при хирург. И не се мажи са разни медове, мас, отвари и тем подобни.

# 26
  • Мнения: 4 362
Не прави консултация по телефона! Отиди на преглед при хирург. И не се мажи са разни медове, мас, отвари и тем подобни.

Не смятам да се оправдавам,беше ми казано да се обадя,първо  и второ което ми се струва,че се опитваш да ми се ядосваш,ако е така никой не е карал някой на сила да чете темата  Peace

# 27
  • Мнения: 11 004
Имах подобен проблем с операцията, който се разреши едва след като отидох на хирург. Причината се оказа около 10 см конец, който не се беше разградил и пречеше на раната да зарастне. Гинекологът ми беше казал да чакам сам да се разтвори и междувременно да се мажа с Йодасепт. Щом хирургът извади конеца, раната заздравя за 1 седмица.

# 28
  • Мнения: 817
Преди месец родих със секцио по медицински причини,определено си имах и доста мазнинки и сега се получава една гънка от корема ми,къде постоянно почиствам секциото защото се събира някаква безцветна течност с неприятна миризма.
Обадих се още след махането на конците на докторката,обясних и за течността и това,че посредата ми се струва,че има лек отвор от 0.5 см,но не ме боли,нито има кръв или др.Тя ми каза да не се притеснявам и да мажа с мед  newsm78
Има или е имала някоя от вас подобен проблем и какво ще ме посъветвате?
Сега почиствам с риванол и йодсептадин....


Здравей, Дея! При мен се получи нещо подобно. Някъде след първия месец след раждането раната ми започна за сълзи с една прозрачно-жълтеникава течност. Обадих се на лекаря ми и той каза, че вероятно е от някой конец и ако искам и ме дразни нещо да ходя да ми го махнат. Аз изчаках и всичко отшумя от самосебе си и с нищо не съм се мазала. Това с меда ми е малко странно, ама де да знам, аз не съм лекар.
А за отвора - по-скоро няма такъв. Лекарят ми още на втория ден след операцията беше категоричен, че няма как да ми се е отворила раната ( че и аз така и мислех). Но през периода на сълзене ми беше паднала една коричка, под която се беше показала една много нежна кожа с почти кърваво червен цвят и пак си бях въобразила глупости, но просто си заздравяваше раната.
Рярвам, че всичко е наред и при теб! Peace

# 29
  • Мнения: 105
И аз имах проблем. Мислех си, че ми е от сланинките, а и разреза ми е точно в свивката дето ми почва шкембето. Ръсех сутрин и вечер топоцин по препоръка на лекаря почти месец.

Общи условия

Активация на акаунт