За вдигането на температура при вирусни инфекции

  • 9 506
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 650
Не се заяждям.Чела съм много по въпроса, защото като малък брат ми получаваше гърчове. На 4 години, вероятността е много малка.
Неказвам, че се заяждаш. но някак не ми звучиш много компетентно. Няма смисъл повече да спорим.

# 16
  • Мнения: 1 085
Не се заяждям.Чела съм много по въпроса, защото като малък брат ми получаваше гърчове. На 4 години, вероятността е много малка.
Неказвам, че се заяждаш. но някак не ми звучиш много компетентно. Няма смисъл повече да спорим.

Не ти ли идва на ум, че някои неща които проповядват българските педиатри, в цивилизованият свят са отживелица?

# 17
  • Мнения: 1 819
Не се заяждям.Чела съм много по въпроса, защото като малък брат ми получаваше гърчове. На 4 години, вероятността е много малка.
Подкрепям PeaceНашият доктор е на същото мнение.Когато синът ми беше по-малък и аз се притеснявах за високата температура и все не можеха да ме убедят,че тя не е враг,а приятел.После започнах да му давам нещо за смъкване на Т едва над 39 градуса и е факт,че така му минава по-лесно и по-бързо,просто организмът се бори и се преборва,а иначе се смъква и след това отново се вдига Т и се завърта един кръг...болестта протича по-дълго и по-сложно.

# 18
  • Мнения: 1 650
Не се заяждям.Чела съм много по въпроса, защото като малък брат ми получаваше гърчове. На 4 години, вероятността е много малка.
Неказвам, че се заяждаш. но някак не ми звучиш много компетентно. Няма смисъл повече да спорим.

Не ти ли идва на ум, че някои неща които проповядват българските педиатри, в цивилизованият свят са отживелица?
Е, аз не живея в цивилизацията тогава, а в България. Но някакви възрастови граници за получаване на гърчове ми звучат смешно.

# 19
  • Мнения: 46 518

Не мога да се съглася. Един и същи вирус може да предизвика различни симптоми при прихваналите го.

Разбира се, защото дори едини същ човек е уязвим на различно място по различно време.
Конкретно за ентеровирусите - дъщеря ми всеки път ги кара различно, но не забелявам тенденция към по-леко изкарване ...

# 20
  • Мнения: 1 819
Аз пък забелязвам,че ентеровирусите колкото по-голям става,толкова по-леко ги изкарва.Вярно е това,че децата си изграждат по-силен имунитет и някои неща ги израстват дори,защото да ви кажа аз преди не го вярвах много това с порастването и израстването...някак много теоретично ми звучеше,но сега се убедих.Относно Т и гърчовете,доктора ми е казал,че след 4 год. възраст са изключителна рядкост и може да се каже,че децата вече не са склонни да направят гърч...детето може да бъде оставено и с висока температура в рамките на часове или един ден,стига то самото да понася това състояние и да не се чувства много зле.Синът ми например и при 39 гр. Т е имало случаи да казва,че се е добре,играе и не му е зле...при всяко дете обаче си е индивидуално Peace

# 21
  • Мнения: 801
Аз лично предпочитам високата температура, след 2 часа с 39,5 не му личи, че е бил болен.  Иначе се мъчи поне 2 дена. Никога не е имал бактериални усложнения след вирус, само веднъж ползвахме сироп за кашлица.

# 22
  • Мнения: 7 201
Относно Т и гърчовете,доктора ми е казал,че след 4 год. възраст са изключителна рядкост и може да се каже,че децата вече не са склонни да направят гърч...
Peace И нашата педиатърка това ми е казвала.До 3г. възраст е фамилната обремененост,или това че могат да направят такъв.

# 23
  • Мнения: 162
Мисля ,че при болест е по-добре да се вдига температура.Това е естествена реакция на организма да се защитава сав срущу вируси и бактерии.Лошо е когато не вдига.Случва се при силно отслабена имунна система.Без температура може да развие ангина ,бронхит ,дори пневмония.

# 24
  • Мнения: 145
Момичета моля за съвет ако някой все още чете тази тема ... Детенце от вчера е с температура 38 и малко отгоре, има разтройство като вода ... и нищо друго! Явно е че е летен вирус, ама нищо не помага... Давах Хидрасек, Интерол, компот от дренки и дори гентамицин и Недилидикс (1/4 защото сме на 1 год. о 7 месеца.) Ефект за цял ден няма... дига си температурата и разтройството си върви! #Cussing out Просто вече се чудя какво друго да дам? Преди около 5 месеца бяхме в болница заради обезводняване и ме е страх сега пак да не стане така  ooooh!. Ако някой може да ме успокои или да предложи нещо ново да каже!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт