отвлякоха дете от баща му детето крещи за помощ .......

  • 74 856
  • 3 057
  •   1
Отговори
# 2 025
  • Мнения: 13 800
Дориана да не почна да дава юридически консултации на Лични Laughing Пълна й е пощ. кутия.

Трябваше да прекратим след последния й пост. Вече нищо ново не казваме, а кой какво мисли по случая се разбрахме.

Дано и родителите се разберат, дано престанат да си тормозят децата, да си се развеждат в Полша, разпределят родителските права и започват да се държат цивилизовано. Пък дано и бабата и дядото се осаферят, макар че като ги гледам, хич не ми се вярва. Това българската свекърва спиране няма.

# 2 026
  • Мнения: 1 588
Дориана, след като познаваш съдията, вярвам, че можеш да го питаш дали именно тази жена, дето стана така известна в България, е разпитвал по делото като свидетел.

Четох какво пише в руския печат, и по-точно "Российская газета". Пише, че бащата е отвлякъл децата (съответно според текста на 7 и 10 години) след развод с майката и ухапаната (рускиня) била преводачка ?! при вземането на децата. Митингуващите пред полското посолство са наречени "младежи с националистически настроения"...

http://www.rg.ru/2009/06/02/deti.html

Нали знаете детската игра "развален телефон"?

# 2 027
  • София
  • Мнения: 17 338
Е, Мария, коя информация според теб не е вярна, че развален телефон?

# 2 028
  • Мнения: 1 588
Нито има развод, нито са споменали причините, довели до т.н. "отвличане", нито годините на децата са 7 и 10, нито рускинята е преводачка, нито са споменали дейното й участие в "справедливото дело" по връщане на децата в Полша, нито пък са споменати виковете на момичето за помощ. За младежите с националистически настроения даже не мисля да коментирам...

Бърди, ти като човек, който следи под-форума за самотни родители, какво ще кажеш по спора за притеснително МНОГОТО български бащи, отнемащи децата от майките им след развода, за да ги гледат? Simple Smile

# 2 029
  • Мнения: 4 479
doriana129 мисля че досега се разбирахме чудесно и на лични  и тук, избягвайки лични нападки и спорейки цивилиизовано, но моля те да не вадим аргументи пред форума "един съдия каза". Точно като юрист трябва да знаеш, че не е коретктно и спирам дотук въпреки че аз чух едни по различни неща. Peace

# 2 030
  • Мнения: 3
Снощи попаднах на това http://gong.bg/view_article.php?article_id=79097 и за първи път от случилото се.... се разплаках . Незнам ,кое ми подейства по силно виковете за помощ на едно дете на български език на фона на родопската песен или думите на водещия - баща на три деца , които им е казвал,че изпаднат ли в беда да викат помощ и да търсят полицията ! Да викат за помощ тези хора,които не са наясно с правата и задълженията си !

В темата за 100-тен път ще кажа,че не съм за това кой прав и кой крив ... Не съм да цитирам закони и тн... В темата съм да разбера дали някой от органите на реда ще ме защити, мен или моите деца при викове за помощ ?

И още нещо , след като постоянно се цитират закони искам да попитам: Какъв е срока за обявяване на отвличане на дете от собствения си родител при наличието на безсрочна декларация за излизането на детето с единият родител.

Незнам... аз се замислям,че ако лятото доведа децата в БГ на почивка и да видят баби и дядовци,лели,учинайки,чинки и тн ... А през това време бащата нещо му докривее,след 10 дневен престой ще ме обвинят за отвличане на децата ??? Не говоря пряко за себе си.... Говоря за всички родители живеещи извън България и връщайки се поединично за месец-два-три ....

# 2 031
  • Мнения: 13 800
аз се замислям,че ако лятото доведа децата в БГ на почивка и да видят баби и дядовци,лели,учинайки,чинки и тн ... А през това време бащата нещо му докривее,след 10 дневен престой ще ме обвинят за отвличане на децата ??? Не говоря пряко за себе си.... Говоря за всички родители живеещи извън България и връщайки се поединично за месец-два-три ....

Е, случаят не е такъв, престанете да спекулирате.

# 2 032
  • Мнения: 1 473
Как може да има журналистически материал, в който ясно да се вижда как бабата на Павел признава, че знае къде е детето и този материал да не може да бъде използван от полицията, за да бъде намерено детето?
Колко време ще се чака?

# 2 033
  • Мнения: 3
аз се замислям,че ако лятото доведа децата в БГ на почивка и да видят баби и дядовци,лели,учинайки,чинки и тн ... А през това време бащата нещо му докривее,след 10 дневен престой ще ме обвинят за отвличане на децата ??? Не говоря пряко за себе си.... Говоря за всички родители живеещи извън България и връщайки се поединично за месец-два-три ....

Е, случаят не е такъв, престанете да спекулирате.

Не спекулирам ... пък и с какво ... ? Това ,което чета навсякъде по цитирани документи и тн.. Се казва,че след 10дневен престой в БГ децата,вече са обявени за отвлечени ......!

Смятам,че сега е по-ясно .

# 2 034
  • Мнения: 3 827
Тири , тя например му се е обадила и  го е питала - какво става с децата - и той й е казал - ''ти , курветино , у лево ''
или я е излъгал , че са отишли за една седмица , а след това е спрял да говори  с нея , варианти много ,
това все пак не променя факта , че децата се отвлечени

# 2 035
  • Мнения: 6 630
Тири , тя например му се е обадила и  го е питала - какво става с децата - и той й е казал - ''ти , курветино , у лево ''
или я е излъгал , че са отишли за една седмица , а след това е спрял да говори  с нея , варианти много ,
това все пак не променя факта , че децата се отвлечени
Хайде стига с това например .може пък тя да му се е обадила -ще ти разкажа игрите аз сега ще те осъдя децата ще взема ще плащаш ..............

# 2 036
  • Мнения: 3
ana_karenina  Peace

Разбрах, мисълта ми беше дали има запознати със срокове за обявяване ....  Не говоря специално за този случай. Ясно е,че никоя от нас не знае за любезностите разменени между тях двамата .

Просто на по-предни страници видях питания не по темата и реших и аз да се включа . Имам близка,която е решила да пътува до БГ с децата , докато бащата реши дали ще остане със семейството си или ще предпочете другата жена. И тъй като тя има безсрочен документ,сега се замисляме дали да не си остане тук... за да не се случи нещо такова.

Благодаря  Hug

# 2 037
  • Мнения: 1 588
тя например му се е обадила и  го е питала - какво става с децата - и той й е казал - ''ти , курветино , у лево ''
или я е излъгал , че са отишли за една седмица , а след това е спрял да говори  с нея...

http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=145162

По думите на бащата, публикувани в "24 часа":

... Обадил се на Барбара, че е в Асеновград с децата, предложил и тя да дойде да живее с тях. Тогава тя почнала да звъни по 15-16 пъти на ден, искала да говори с малките. Завела дело по Хагската конвенция и обвинила мъжа си, че е отвлякъл Ники и Павел. Междувременно Василев се опитал да заведе бракоразводно дело, но исковата му молба 3 пъти била отхвърлена с мотив, че жена му е чужд гражданин и няма постоянен адрес в България.
-------------
Да добавя, че с оглед на изкарания от нея предната година едномесечен курс в Майорка за камериерка и трайното й насочване да работи там, което изключва възможността да участва в гледането на децата... вариантът бащата да ги гледа на мястото, където му е най-удобно, изобщо не е безсмислен!

# 2 038
  • Мнения: 3 827
Разбира се , Илиана , може и това да му е казала , дори го е направила , защото той ги е отвлякъл , отвлякъл е децата на жена си , за да ги даде на майка си

# 2 039
  • Мнения: 1 588
Разбира се , Илиана , може и това да му е казала , дори го е направила , защото той ги е отвлякъл , отвлякъл е децата на жена си , за да ги даде на майка си

ana_karenina, не мога да ти разбера съвсем намека - ако децата са на жена му, стои въпросът: е ли бащата наистина техен баща?

Общи условия

Активация на акаунт