Прерълнени гърди при тръгване на кърмата

  • 2 706
  • 16
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 174

Това е и моят съвет - недей да цедиш, за да не се стигне до другата крайност, както са писали майчетата, а именно, хиперлактация. Simple Smile
При мен кърмата слезе на 2-рия ден след раждането, съпроводена с температура, което е нормално.За безболезненото слизане вземах хомеопатия - бриония, която ми помогна и нормализира нещата. Няколко пъти в един ден ползвах помпата, за да подпомогна отпушване на каналите на едната си гърда, за да може и бебето, както е писала Мечка Малинарка, да обхване не само зърното, но и цялата ареола...

# 16
  • Мнения: 162
Една приятелка ме спаси от този проблем, вечно ще съм й благодарна. Изписаха ме с температура, твърди и запушени гърди и разранени до кръв зърна.
Забърквате брашно и вода на каша като за палачинки. Намазвате целите гърди обилно, покривате плътно с вестник и отгоре дебела хавлия. Лягате и си почивате, ако можете спите 2 часа. Махате хавлията, тестото се е залепило за вестника. Отстранявате го внимателно и измивате гърдите с топла вода. Остава ви само да накърмите бебето.След еднократна процедура при мен като потече една кърма, не можех да мръдна, наложи се да си слагам подплънки в сутиена. Дано помогне и на вас.

Общи условия

Активация на акаунт