МАРТенче сладко се разхожда доволно с мама и татко!

  • 10 925
  • 296
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 4 428
С туй захранване много сте се уплашили. Хайде помислете, след като цяло едно поколение е захранвано със сокчета от 40-тия ден, да не би всички да сме с гастрити, язви и алергии? Не че ще се юрна да давам сок сега, ама и на двамата големите съм давала, пък да чукна на дърво, стомасите са им супер и освен белтъчната алергия на дъщеря ми, която не беше от сокчетата, а от киселото мляко, други алергии нямат.
 Веселина има връзка между ранното захранване и алергиите, понеже до 4-тия месец липсвал някакъв имуноглобулин и затова не можел организмът да реагира на алергени. Ама никой пък не ни кара да даваме сок от ягоди. Ябълките и морковите не са алергизиращи.

Това, честно казано, ми е втръснало да го слушам, като довод да си седим на едно място десетиления  Rolling Eyes Защо да си седим в миналия век, когато хората вече мислят за следващия?
То с всичко сме така, за това сме на това дередже. Всичко е суха статистика докато не ни дойде в къщата. И сме на принципа - То това на мен няма да ми се случи  Rolling Eyes
А да ти кажа ли, че като водих каката на алерголог, той ми каза, че напоследък се наблюдават по-чести алергии точно към първите храни в календара за бебетата - ябълки и моркови.
Но, както казах, всеки си решава...

# 226
  • Мнения: 35
Тук учудващо спря да вали и даже грейна, май все пак ще успеем да  се разходим newsm44

# 227
  • Мнения: 13
Тук учудващо спря да вали и даже грейна, май все пак ще успеем да  се разходим newsm44
завиждам ти, при нас духа като за световно, върви на буря #Cussing out

# 228
  • Мнения: 8
Мацки стига с това захраване StopВсяка от нас има глава на раменете си и може да прецени кое е добре и кое не за своето дете Peace
Ох аз също съм на вълна сватби-искам паааак Twisted Evil/без да сменям мъжа де Mr. Green/.Еееееееееххх,колко хубаво беше,кога мина това време незнам ThinkingДругата седмица ще празнуваме втората си годишнина.Миналата година по това време казах на милото,че за втората ни годишнина искам да ми подари бебче Mr. GreenИ след положените усилия от двама ни най-ценния ми подарък в живота е факт smile3504,моето слънчице Илко.Много съм доволна от подаръка smile3521
Аааааммм какво ще кажете за това:http://media.snimka.bg/3173/012601592-big.jpg


А ето и малко снимки на бебо:http://media.snimka.bg/3173/012600928-big.jpg

офффф много съм смотана Joy Joy Joy-от тази снимка  нататък....
кой ще ми  каже как става???

Последна редакция: сб, 30 май 2009, 18:11 от nani_v

# 229
  • Мнения: 13
Мацки стига с това захраване StopВсяка от нас има глава на раменете си и може да прецени кое е добре и кое не за своето дете Peace
Ох аз също съм на вълна сватби-искам паааак Twisted Evil/без да сменям мъжа де Mr. Green/.Еееееееееххх,колко хубаво беше,кога мина това време незнам ThinkingДругата седмица ще празнуваме втората си годишнина.Миналата година по това време казах на милото,че за втората ни годишнина искам да ми подари бебче Mr. GreenИ след положените усилия от двама ни най-ценния ми подарък в живота е факт smile3504,моето слънчице Илко.Много съм доволна от подаръка smile3521
Аааааммм какво ще кажете за това:http://media.snimka.bg/3173/012601592-big.jpg


мноого сте сладки. наздраве! Wink
А ето и малко снимки на бебо:http://media.snimka.bg/3173/012600928-big.jpg

офффф много съм спотана Joy Joy Joy-от тази снимка  нататък....

# 230
  • Мнения: 13
мноого сте сладки. наздраве! Wink

# 231
  • Мнения: 1
честита месечинка на малката ми адашка  Simple Smile Hug
ей мамчета не се тревожете толкова много за това захранване аз мисля че то е ясно кога и с какво да захраним като се поразровим тук там и ще видим че повечето мнения и препоръки са за по-късното захранване но все паквие  сами си решавате кое е добре за вас.
съжалявам за дажда при вас ама то за това тук е пък лятоо.
да ви питам мажите ли с нещо бебчетата когато сте на слънце?

# 232
  • Мнения: 696
здравейте момичета!при на всичко си е ок,както преди,с тази разлика че се съобразявам с малката сега-иначе с нея нямам проблеми никакви!Аз влезнах да ви питам нещо , но нацяло изключих какво беше!
аз мисля другата седмица да пътувам с малката и незнам кога ще си дойдем в софия сигурно чак края на юни.
ако се сетя какво щях да ви питам ще пиша пак-голяма съм шматка.....
момичета ето и няколко снимки да ни видите:
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=374200&pid=12606215

Последна редакция: сб, 30 май 2009, 21:29 от zori_tv

# 233
  • Мнения: 201
Абсолютно съм съгласна с veselina_s_p! Не е задължително коремчето да реагира веднага на чуждите храни, това може да стане по-късно, а относно ранното захранване аз си го обяснявам с това, че едно време майките които не са кърмили и са давали киселото мляко се е налагало да захранват рано, защото в него не се съдържат всички необходими витамини, минерали и хранителни съставки, както в майчината кърма. Та затова, за да се набавят всички необходими вещества са се давали сокове, пюрета, каши, прочутите препечени брашна и други подобни.
Е днес и изкуствените млека са доста обогатени и се предполага, че са близки до кърмата, но след като и при тях съветват за ранно захранване явно не са.
Всяка майка сама трябва да реши кое е добре за детето й. А за препоръките от педиатрите - ако отидеш при 50 годишна ще ти каже захранвай от 40-ден, а ако отидеш при 30 годишна сигурно ще каже след 6-тия месец. Мнения колкото щеш, въпросът е дали детето е готово да бъде захранено Peace

беба, съобразете да има легло на което ти или мъжа ти да спите с малкия. При нас Елена търси през нощта баща си да пишка, да пие вода...

# 234
  • Мнения: 8
Абе къде се изгубихте бе мами!
Ние се искъпахме,хапнахме гукахме си и сега единият от нас спи-познайте кой Mr. Green
И сега нещо за тези които искат да отслабнатhttp://reporter.blog.bg/novini/2009/04/08/15-efektivni-nachina-z … otslabvane.319760...... smile3503,а и още една рецепта знам-повече секс,по-малко кекс smile3521

# 235
  • Варна
  • Мнения: 222
Ние сме в БГ прекосихме с нашето бебче почти цяла европа с кола.
Браво на детето и добре дошли у дома!

# 236
  • Мнения: 28
След днешния бум на постове,сега май няма никой Laughing .При нас време се оправи и следобяд бяхме навън,че след вчерашния застой у дома,Ради беше доста нервна.Не че разходката я успокой,но поне малко поспа. Whistling
asturiana,добре завърнала се.
За захранването,вече не коментирам,а и чесно казано ме е страх.Съвети от педито вече не вземам,че последния път като каза да започвам с пюрета,един от изброените плодове беше праскова ShockedЧудя се към кой да се обърна за схема за евентуално захранване,но като му дойде времето ще реша.
kris4e,при нас беше проблема със зеления секрет от окото.Наистина масажа помогна много.Сега рядко се появява секрет,но често цълзи оченцето.Мисля тази седмица да отида на очен.
Мами,как сте с цикъла.При мен цяла седмица беше леко зацапване и помислих че това ще е.Но днес е някакъв ад.В чудо се видях.Прибегнах и до тампони+превръзка и на 30-тата минута прелива всичко.Навсичкото отгоре ми падна кръвното.Като замаена съм.Нормално ли е това?До сега не ми се бе случвало такова нещо.

# 237
  • София
  • Мнения: 5 308
Здравейте и от нас. Да видим днес ще се излиза ли... Да ви кажа, че чакам с нетърпение мъж ми да е почивен ден, защото вече установих, че Калин се буди от алармата на тати си в 7.30 точно всяка сутрин  hahaha Интересно ми е колко ли би спал без нея Simple Smile


МАРИНА, споко, мила, докато можем, ще събираме пари и някой ще купува неща за вас (организацията е по-надолу в поста ми), а и в натура ще събираме, не се притеснявай. На всеки може да се случи да е нужда, сега можем - помагаме, да имаме очи, недай си Боже, да поискаме, ако на нас се случи. Я кажи брат ти колко кг. е, слабичък или не..., че моят брат е на неговата възраст и може да се включим с дрехи (той брат ми е малко шматка, но се облича добре и съвременно, ала без изгъзици, та предполагам дрехите ще са ок и за твоя брат). Майтап да се познават, ще падна от смях, но аз пък за срамотиите не знам къде учи брат ми (живее с майка ми, новият й съпруг и неговите деца)


*Elle*, Калин, откак го свалиха от системите в Родилното, не е виждал шише. В този смисъл не знам колко яде (отдавна не правя пробни кърмения), но я се сети ние, възрастните, на всяко ядене ли сме еднакво гладни и на всяко ядене ли ядем съгласно общоприетите норми Simple Smile


мирамарPraynig


За играенето с бебетата: елате да видите мъж ми като се прибере от работа каква игра пада Simple Smile Слагаме Калин на спалнята на една възглавница подпрян (леко надигнат), за да вижда, обкрачваме възглавницата или заставаме отстрани, ако сме двамата, и почва една игра. Даваме му дрънкалки да държи, а от два дни установих, че с интерес разглежда книжка  #Crazy Има един рак, който харесва - държа го пред него и го мърдам да го следи, дрънкам (очите му мърдат и леко дрънкат) и т.н. "Говорим" си, по-точно ние говорим, а Калин се смее - не ще да гука особено нашето момче, ама здраве да е. Галим го по косичката и по бузките - умира си да се смее... Ето вчера валя почти цял ден и времето, в което не спа, сме си играли Simple Smile



За захранването: само не разбирам защо такава огромна разлика се прави за захранването на кърмените бебета и на бебета на АМ. Нали АМ са допълнително обогатени с разни неща, защо е това бързане? Освен това, доколкото знам, захранване се прави след ПКК - на колко от вас, на които препоръчаха вече захранване, направиха ПКК на бебето? За протокола, аз ще карам по схемата от лекциите на сп. 9 месеца, струва ми се разумна и умерена, а са посочени и най-честите грешки  Mr. Green  Мнението е лично и не цели да засегне никого  Hug



***

Обобщение на организацията за МАРИНА (marina21andreeva) - няма малки уточнения и промени спрямо предното ми писане!

ТЕКУЩО:
За Марина от Ремедиум: лекарство за Марина - за 2 седмици, мокри кърпички, Памперс номер 4, АМ (Фризовом) - пратени пари на Шу - 30.05.2009 г.
Неща от първа необходимост за Марина и брат й: дрешки за братчето (172 см., 18 години)


ПРИНЦИПНО:

1) Който иска да праща пари, с които да напазаруваме неща, нека ми пише ЛС, ще дам данните за сметката, в която събираме пари, но да посочи и мейл за връзка, за да пращаме отчет за купеното. Ще разчитам АЗ лично да пращам сметката, за да мога да коригирам списъците за отчетите както е редно и в тази връзка моля да не си я разменяте по между си, а просто да ми пускате ЛС. Ще гледам до 24 ч. да отговарям на всяка цена.


2) Който може да се ангажира да купува неща, нека се обади - може и на първа страница да сложим списък. Ето идеи за магазини до момента:
- Вис Виталис (Тони_ст)
- Даяна и Ники - борса за дрешки (Вероники, Шу, Глафира може да дойде заедно с някого)
- Джъмбо (беба)
- аптеки Ремедиум за козметика и лекарства - най-евтини са! (беба - Тати, Шу - Тати - ползва отстъпка до юни вкл.)

Който (ще) пазарува за Марина - АМ, лекарства, да каже кога и къде да се видим, за да дам пари (събрани са 215 лв. до момента)!
Може в темата, на ЛС или по ГСМ. Повечето софийски мами ми имат ГСМ, но ако го нямате, пишете ЛС.
Мога да пусна парите и по банкова сметка  Mr. Green


3) За адреса на мамата за пращане на колети: който го иска, да пише ЛС на мамата или на Глафира. Да не го публикуваме публично, а да си го разменяме само на ЛС - да не го пишем из темата, че четат всякакви хора.


4) Който желае да дава неща, а не пари: ще събираме накуп и един ще носи: благодарим на Глафира за ангажимента!


5) Примерен списък за неща, дописвайте и вие:
- памперси (номер 4)
- мокри кърпички
- АМ (25.05.2009: още 1 месец МАЛТОФЕР)
- прах за пране
- бебешка козметика - ИМА ДОСТА
- алергично ли е бебето - за Пентаксим? - СЛОЖЕНА ВАКСИНА ПО ЗК

- бебешка аптечка - Панадол, за почистване на нослето, термометър... -
ИМА
- дрешки за бебето - 57 см. и 5.700 кг. към 24 май, без бодита, че има много
- лекарства за мамата: Пресинекс/Миринин (чакаме уточнение на точното описание, защото се оказа, че има различни видове)
Марина: Лекарството ми е Минирин таблети, но ги няма, казаха след края на месеца (май). Сега са ми дали "мостра" Пресинекс спрей, който има слаб ефект, но е по-добре от нищо
- дрехи за мамата (висока 147 см.) (Кремито е от Димитровград)
- шампоан, сапун и прочие за мамата (Вероники)
- играчки
- дрехи и учебници за братчето на Марина (172 см., 18 години), раница

# 238
  • Мнения: 361
здравейте,
Навън грее слънце и ще бързаме да го хванем.

asturiana- добре дошли и браво на принцеската за возенето.
Зеленкото и ние така с Елия си играем. Аз повече де, защото сега с тези дъждове си седим вкъщи и на активната гимнастика.

Хайде от нас лек и усмихнат ден

# 239
  • Мнения: 88
здравейте мами,
моля пуснете ми паролата за снимките, 4е съм я забравила  Crazy
и ние 6те бягаме на разходка, но е студени4ко въпреки слънцето Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт