По какво се познава кърменото бебе?

  • 6 629
  • 82
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 718
Не бих казала, че мога да различа две бебета (кърмено и изкуствено хранено) ей така. Пък и при бабите опитът играе роля сигурно. Но обикновено успявам да различа как се храни бебето по поведението на майката. Просто в повечето случаи кърмещия тандем (майка-бебе) има по - различен стил отколкото хранещите с АМ. Колкото и да е нечестно това, кърмените бебета са по - гушкани, а това се отразява и на поведението им.

# 16
  • Мнения: 22
Много са спокойни, красиви, пухкави и миришат на хубаво Grinning

# 17
  • В чуден свят с четири Слънца
  • Мнения: 487
И на мен са ми го казвали и за двете ми бебета-като се кача в градски транспорт и все се намира някоя баба да изкоментира нещо от сорта : "Ауу, колко хубаво мирише на кърма това бебче...и колко е спокойно, само така мамче..."

# 18
  • Мнения: 4 292
Аз не виждам разлика. Освен това бебето ми не е спокойно, даже напротив - ревлива е, в никакъв случай не е от кротките за разлика от сина ми, който е много малко кърмен.

# 19
  • Мнения: 1 224
И на мен са ми познавали кърмените бебета.С големия се притеснявах че е много дебел - педиятъра постоянно ми обясняваше че дебелината от кърма е ралична - като пухкавост, една мекичка такава и се стопява като проходят, а от АМ е плътна и бебетата са по-набити и не се стопява така бързо.
Бабите много често познават като го пипнат по ръчичката - та наистина може да е от "плътността".
А че са доволни, усмихнати, гальовни, миришат хубаво (и акото им даже) и с една дума прекрасни - мисля че всички в този подфорум ще се съгласят!

# 20
  • Мнения: 3 929
По-пухкави се, по заоблени са, по-розови. Трудно ми е да дамо конкретно описание, но наистина си личат.

# 21
  • Мнения: 142
може да познават по цоцките на мама, ама от неудобство да казват че по бебето познали, нали при някои жени както и при мен " бидончетата" ( така казва мъжа ми  Crazy) са по големи  breastfeeding,  а между другото моето още го кърмя, но биберона никога не е искал, предлагала съм му но не

# 22
  • Мнения: 656
Аа, не, не е по "бидончетата"  Laughing поне при мен Wink Те пак са ми по-големи де, ама не чак толкова, а и бабите няма как да знаят колко са пораснали, щото не са ме познавали преди това..

# 23
  • Мнения: 2 495
Тва за биберона абсолютно не съм съгласна.  Naughty Синът ми е на АМ и въобще не я смуче.

# 24
  • Мнения: 73
Бре много интересна тема ,ще я следя запали любопитството ми, на мен бебетата на АМ ми изглеждат с по голями глави  Grinning , по като надути, едни такива ни мърдат ни шават, е не всички де.
и мойте наблюдения са същите. Heart Eyes

# 25
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Сега се сетих, като заговорихте за миризмата. Сестра ми винаги казва, че миришат на мляко. И че когато Мартина се отби, е спряла да мирише по този начин. Аз малко съм скарана с обонянието и не намирам разлика.

# 26
  • Мнения: 1 174
Миризмата е според мен, не външния вид или поведението на бебето. Познавам освен сина ми още две бебета кърмени, доскоро познавах само бебета на АМ. Разликата определено е в миризмата на мляко. Като вземам да гушкам другите бебета, те пак миришат на хубаво, но няма тази типична миризма на мляко, а при кърмените я има.

# 27
  • София
  • Мнения: 12 554
Синът ми беше на АМ, но няма голяма глава и никога не е имал биберон.

За плътността не знам, но цялата тема е отличен начин да се посмее човек над простотията хорска  Mr. Green

# 28
  • в очите на дъщеря ми
  • Мнения: 1 773
Синът ми беше на АМ, но няма голяма глава и никога не е имал биберон.

За плътността не знам, но цялата тема е отличен начин да се посмее човек над простотията хорска  Mr. Green


Аз обикновено не съм съгласна с nana77,но сега  Peace Peace  bouquet

# 29
  • София
  • Мнения: 12 554
Синът ми беше на АМ, но няма голяма глава и никога не е имал биберон.

За плътността не знам, но цялата тема е отличен начин да се посмее човек над простотията хорска  Mr. Green


Аз обикновено не съм съгласна с nana77,но сега  Peace Peace  bouquet

По-добре късно, отколкото никога  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт