АМ или домашно подквасено кисело мляко?

  • 3 999
  • 61
  •   1
Отговори
# 30
  • Бургас
  • Мнения: 10 836
И двете пък което си хареса.Моята дъщеря не харесва киселото мляко.

# 31
  • Мнения: 568
Според мен детето е достатъчно голямо да си яде кисело мляко+другите храни си набавя нужното.Нашата кака не е опитвала АМ -от кърма направо кисело(купено) мляко и това захранване само на 3,5 месеца -живо,здраво,умно и красиво дете.

Детето е достатъчно голямо за кисело мляко - да,но аз съм за АМ като по-полезно,а киселото за десерт.
А относно "живо,здраво,умно и красиво дете" ми се иска да се включиш пак когато дъщеря ти стане на 30 да ни информираш колко болежки има и хронични заболявания.Много се дразня на изказвания от сорта на "дадох - нищо му няма на детето".В повечето случай неправилното хранене оказва влиянието си след около 20-30 години.

Надявам се и след 20-30 години ,че детето ми ще е здраво.Думите ти прозвучаха грозно и глупаво , с такава убеденост и черногледство да говориш за едно дете само защото яло кисело мляко.Аз съм отгледана с такова ,сестра ми също ,и родителите ми -нямаме споменатите заболявания.Има бебета които са алергични и към обикновените АМ за това се предлагат и такива за алергични деца,а при тях каква е причината ,като не са опитвали кисело?И аз се дразня на крайни изказвания като твоето-преди да реагираш така,попитай майка си колко кисело мляко си изяла,защото нашите и по-големи поколения са отгледани именно с такова.

# 32
  • Варна
  • Мнения: 2 360
Напълно подкрепям dena_klv! Peace
Мисля, че е далеч по-безвредно (да не говорим за полезно!) малките деца да се хранят с природни продукти, а не с химически обработени вещества! Само не ми разправяйте сега какъв контрол има при производството и т.н... ooooh! Щом става дума за домашно мляко съм с двете ръце ЗА! Не всички имат тази възможност, но който има трябва да е глупак да я пропусне! Простете ме за крайното изказване, но ми идва в повече това залитане по "обогатени с...", "контролирани от..." и "много полезни" изкуствени храни. Crossing Arms Още повече, че още не е поранало поколението, което се е хранило с тях! Нека порасне, пък после го давайте за пример!

# 33
  • Мнения: 43
 Благодаря ви много за изказаните мнения,момичета  Simple Smile .Бяха доста разностранни,но въпреки всичко ми помогнаха.Ще пробвам следобед да давам кисело мляко с малко захар да видя как ще го приеме малкият.В крайна степен неговото мнение е най-важно.Давала съм многократно домашно кис.мляко и нямаме алергии от него,но не съм давала в по-големи количества-само по няколко лъжички.На първо време ще давам и от двете,няма да изключвам АМ.В крайна сметка до сега сме били на него,ако ще има някакви негативни последици от АМ,няма да ни подминат заради няколко месеца повече.

# 34
  • Варна
  • Мнения: 2 360
А захар защо ще слагаш?!

# 35
  • Мнения: 15 379
Мисля, че е далеч по-безвредно (да не говорим за полезно!) малките деца да се хранят с природни продукти, а не с химически обработени вещества!
...но ми идва в повече това залитане по "обогатени с...", "контролирани от..." и "много полезни" изкуствени храни.
Още повече, че още не е поранало поколението, което се е хранило с тях! Нека порасне, пък после го давайте за пример!
Пълна глупост е да се твърди, че адаптираните млека са цитирам: "химически обработени вещества", но също и "изкуствени храни". Няма да го коментирам!
Аз съм от порасналото поколение, което е изпило кашони с "Хумана", само това е имало през далечните 1975-1976г.
Не обичам саморекламата, но мога да се дам за пример - страшно силен имунитет, здрава, права и пр. Явно химически обработените вещества в изкуствената храна са ми повлияли повече от добре Laughing.

Към авторката на темата - нека АМ преди сън да си остане, пък киселото мляко да се включва в останалите хранения.

# 36
  • Варна
  • Мнения: 2 360
Е, аз пък съм гледана с кисело мляко! Също здрава и права!
А за химическите вещества няма да коментираш, защото не можеш да посочиш от къде се бере Хумана, нали? Или пък като я издоят с каква магия я правят на прах? Crazy

# 37
  • София
  • Мнения: 12 570
Dive ако първо беше потърсила в нета малко информация преди да задаваш такива въпроси, нямаше да звучи всичко толкова смешно.  Mr. Green Магия при производството на АМ няма. Ама няма да задълбавам. Wink

По темата - моят съвет е да не спираш АМ, но ако искаш да дадеш кисело мляко - давай - обаче без захар. Не е нужно.

# 38
  • Мнения: 1 372
Аз бих предпочела АМ. Кисело мляко пак си давай на детето да опита и ако му харесва да хапва, но не го приемай за заместител на АМ, защото то има необходимите за детето съставки.

# 39
  • Мнения: 2 587
dena_klv аз съм хранена с кисело мляко,както и повечето ми връсници и тези на мъжа ми,затова и сега се засичаме по често по болниците отколкото на по кафе.Братовчед ми е с алергия към мляко точно от ранно захранване и прекаляване,прояви се когато беше на 17 години.Така че е глупаво да се говори за 5-6 годишно дете,че яде и му няма нищо.Колкото и грозно да ти звучи прекаляването с кисело мляко може да увреди и бъбреците и едва ли някой с болни бъбреци може да твърди със стопроцентова сигурност,че тази му болежка не е точно от КМ,с което е ранно захранен(освен тези който са кърмени повече време).
Аз за себе си съм взела решение да се опитам да предпазя детето си от каквото мога и което знам че може да навреди не че изобщо не давам,но гледам да не прекалявам.А иначе всеки решава сам за себе си.  Hug

asena84 аз първо бих се пробвала без захар( и нека не се нападаме отново и за това,това е мое мнение и не задължавам никого)

# 40
  • Мнения: 15 379
А за химическите вещества няма да коментираш, защото не можеш да посочиш от къде се бере Хумана, нали? Или пък като я издоят с каква магия я правят на прах? Crazy
Dive, не, няма да коментирам абсурдия.
Съвсем никакви, макар и елементарни познания ли нямаш, как течност се превръща в прах, без намесата на магия?

# 41
  • Варна
  • Мнения: 2 360
Имам! Химия! Peace
Наистина нямам намерение да се заяждам, само исках да кажа - по-добре естественото!

# 42
  • Мнения: 1 085
Вече съвсем се отплеснахте. То кое ли не е химия вече?
Всъщност до 2г. е най - добре да се кърми, какви млека, какви 5 лв?

# 43
  • София
  • Мнения: 12 570
Вече съвсем се отплеснахте. То кое ли не е химия вече?
Всъщност до 2г. е най - добре да се кърми, какви млека, какви 5 лв?


А най-добре е да се кърми до първи клас.  Mr. Green
Разбира се, ако има кърма. Което не винаги е само въпрос на добро желание.

# 44
  • Мнения: 15 379
Имам! Химия! Peace
Наистина нямам намерение да се заяждам, само исках да кажа - по-добре естественото!
Не, далеч по-просто е Grinning! Млякото се суши, как ти звучи Laughing?!

Общи условия

Активация на акаунт