АМ или домашно подквасено кисело мляко?

  • 4 001
  • 61
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 085
Млякото се суши чрез лиофилизация. Какво е лиофилизация: http://abiconic.dir.bg/Lyophilization.htm

# 46
  • Мнения: 15 379
Млякото се суши чрез лиофилизация. Какво е лиофилизация: http://abiconic.dir.bg/Lyophilization.htm
Именно! Използваме прост вакуум, но не и химия Laughing. Всъщност, оказва се, че това е съвсем елементарна физика!

# 47
  • Мнения: 1 085
Млякото се суши чрез лиофилизация. Какво е лиофилизация: http://abiconic.dir.bg/Lyophilization.htm
Именно! Използваме прост вакуум, но не и химия Laughing. Всъщност, оказва се, че това е съвсем елементарна физика!

Дотук добре, но за адаптирането не съм сигурна каква технология се използва.

# 48
  • София
  • Мнения: 12 570
Млякото се суши чрез лиофилизация. Какво е лиофилизация: http://abiconic.dir.bg/Lyophilization.htm
Именно! Използваме прост вакуум, но не и химия Laughing. Всъщност, оказва се, че това е съвсем елементарна физика!

Дотук добре, но за адаптирането не съм сигурна каква технология се използва.

Това и няма кой да каже, щото със сигурност е търговска тайна.

Искам друго само да вметна - когато е останало в шишето на сина ми АМ винаги на сутринта съм го намирала пресечено - на извара и цвик! Т.е има бактерии в него.
Познайте от три пъти дали съм намирала по този начин обикновено прясно мляко или обикновено кисело мляко. Междудругото извадих от хладилника забравено 1 месец кисело мляко - ми нищо му нямаше. Щото толкова е и кисело.  Wink

# 49
  • Мнения: 1 085
  Simple Smile Та както казахме, кое ли вече не е химия...

# 50
# 51
  • Мнения: 2 521
Aбе момичета с тия спорове за химия и за физика направо ме отказвате да отбивам LaughingПък точно се бях навила Crossing Arms Май ще продължа да го кърмя докато започне да води гости за вечеря hahaha(това го прочетох във вицовете в кърмаческия)

# 52
# 53
  • Мнения: 9 973
домашно

# 54
  • Мнения: 2 587
Вече съвсем се отплеснахте. То кое ли не е химия вече?
Всъщност до 2г. е най - добре да се кърми, какви млека, какви 5 лв?


А най-добре е да се кърми до първи клас.  Mr. Green
Разбира се, ако има кърма. Което не винаги е само въпрос на добро желание.

Абе ако може до 18 години,пък после самичко да се оправя - вече е пълнолетно. Mr. Green

# 55
  • Мнения: 568
dena_klv аз съм хранена с кисело мляко,както и повечето ми връсници и тези на мъжа ми,затова и сега се засичаме по често по болниците отколкото на по кафе.Братовчед ми е с алергия към мляко точно от ранно захранване и прекаляване,прояви се когато беше на 17 години.Така че е глупаво да се говори за 5-6 годишно дете,че яде и му няма нищо.Колкото и грозно да ти звучи прекаляването с кисело мляко може да увреди и бъбреците и едва ли някой с болни бъбреци може да твърди със стопроцентова сигурност,че тази му болежка не е точно от КМ,с което е ранно захранен(освен тези който са кърмени повече време).
Аз за себе си съм взела решение да се опитам да предпазя детето си от каквото мога и което знам че може да навреди не че изобщо не давам,но гледам да не прекалявам.А иначе всеки решава сам за себе си.  Hug

asena84 аз първо бих се пробвала без захар( и нека не се нападаме отново и за това,това е мое мнение и не задължавам никого)

Чакай сега всички сте хранени с КМ и само братовчед ти има алергия.Всички ли имате проблеми с бъбреците?А защо се засичате толко често по болниците и наистина ли винаги диагнозата е КМ?Според мен честите срещи по болниците се дължат много повече на стреса и напрежението ,но все пак всеки има мнение.А да предпазваш детето си не е решение ,а инстинкт на всяка (нормална) майка.И ако днес предпазваш детето си от КМ ,утре може да съжаляваш,че си го лишавала от него.Толкова много теории за здравословен начин на живот се появиха и повечето не издържаха.Така ,че хайде да не се надпреварваме на по и най-добри.Всеки си казва мнението нали?Няма смисъл да ми се нахвърляш и да правиш черни прогнози за детето ми ,защото наистина е много грозно от устата на настояща майка.

# 56
  • Мнения: 2 521
Вече съвсем се отплеснахте. То кое ли не е химия вече?
Всъщност до 2г. е най - добре да се кърми, какви млека, какви 5 лв?


А най-добре е да се кърми до първи клас.  Mr. Green
Разбира се, ако има кърма. Което не винаги е само въпрос на добро желание.

Абе ако може до 18 години,пък после самичко да се оправя - вече е пълнолетно. Mr. Green
А пък за момченцата е и много лесно-направо се прехвърлят на друга цица Joy Joy

# 57
  • Мнения: 1 085
А пък за момченцата е и много лесно-направо се прехвърлят на друга цица Joy Joy

 Joy Joy Joy

# 58
  • България
  • Мнения: 457
АМ  Peace

# 59
  • Мнения: 814
AM  Peace. Синът ми и след 3 години продължава да си пие от време на време 3-ка, въпреки че яде и кисело мляко.

Общи условия

Активация на акаунт