Twilight/Здрач-сагата: тема 15

  • 22 533
  • 427
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 21
Страхотни сте момичета ! Айде продължавайте дискусията за да ви чета !  Hug  bouquet
Страхотна дискусия браво  Hug  айде пишете, че да чета!

Абе вие хубаво викате от страничната линия, ама няма ли да се включите... да не станем като грамофонни плочи (от Чикаго, около началото на 20 век Grinning)


а, не- аз вмъкнах последно малко материал за мислене, за това как Стефени е замислила, че Едуард мисли в началото на Новолуние и защо изостава Бела на произвола на съдбата, с примирението, че може и да умре, каквато е "късметлийка", но че това за него е по-добрия вариант (тя да си умре и отиде в рая), отколкото той да трябва да я превръща във вампир, за да я спаси... та, ето ви пример на теологичните тормози на Стефени (на мен никога не би ми хрумнала такава логика)

# 16
  • Мнения: 3 576
Чета поредицата вече за 3-ти път английската версия, а книгите на БГ по веднъж и не смятам да ги повтарям, развалят ми удоволствието.  Peace

# 17
  • Мнения: 1 343

а, не- аз вмъкнах последно малко материал за мислене, за това как Стефени е замислила, че Едуард мисли в началото на Новолуние и защо изостава Бела на произвола на съдбата, с примирението, че може и да умре, каквато е "късметлийка", но че това за него е по-добрия вариант (тя да си умре и отиде в рая), отколкото той да трябва да я превръща във вампир, за да я спаси... та, ето ви пример на теологичните тормози на Стефени (на мен никога не би ми хрумнала такава логика)

Разликата е че не иска той да е виновника Simple Smile в неговия ум Бела е в опасност заради него заради това което е той. Затова смята че ако си тръгне тя ще намери начин да е щастлива и да доживее старините си Simple Smile Да изживее всичко човешко .
Беше и казал , че не иска да изпуска нищо от човешките емоции заради него. Simple Smile

# 18
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 803
гласувах с втора опция Peace

# 19
  • Мнения: 934
Не знам как е завъртяла теологията Стефани Майер. Както казах и преди не съм сигурна, че има чак толкова теология в Книгата.
Моите разсъждения са следните.
Едуард първоначално отказва на Бела защото смята, че така и взима душата. Той е отвратен от себе си, не вярва, че има душа. Но любовта към Бела и изпитването на нови чувства и то човешки, го карат да преосмисли това за душата. После пък почва да се дърпа, че отнема човешките и преживявания, настина Едуард търпи доста големи изменения.
Напуска Бела защото настина си вярва, за него е по добре да съществува в агония, отколкото да направи Бела като себе си чудовище, той е запленен от мисълта че е чудовище и нищо не е способно да го разубеди, поне на етапа началото на Новолуние. Той не е имал избор, Бела има и за да не се подаде и да стане виновен за края на Бела, си тръгва. Тази постъпка вече почва да го прави малко или много по човек отколкото би могъл да си представи.

Това е от мен за днес, че вече ще ме бият

# 20
  • Мнения: 21
Разликата е че не иска той да е виновника Simple Smile в неговия ум Бела е в опасност заради него заради това което е той. Затова смята че ако си тръгне тя ще намери начин да е щастлива и да доживее старините си Simple Smile Да изживее всичко човешко .
Беше и казал , че не иска да изпуска нищо от човешките емоции заради него. Simple Smile

Това е оптимистичния вариант- че Бела ще доживее старини... но така, както го е мислила Стефени, че го е мислил Едуард,  Бела пак е щяло да я загрози смъртна опасност и той е приел този вариант, че тя ще умре, докато него го няма... Но това е в началото на Новолуние.... в края вече знаем, че след 6 месеца е щял да се върне при нея (и предполагам, да й даде всичко, което иска- включително да я направи вампир, ако поиска), така че е претърпял някаква еволюция, примирил се е със страховете си за душата й и т.н. Какво му е минало в главата? Какво се е променило? Това искам да чуя от вас  Hug

# 21
  • Мнения: 0

Това е оптимистичния вариант- че Бела ще доживее старини... но така, както го е мислила Стефени, че го е мислил Едуард,  Бела пак е щяло да я загрози смъртна опасност и той е приел този вариант, че тя ще умре, докато него го няма... Но това е в началото на Новолуние.... в края вече знаем, че след 6 месеца е щял да се върне при нея (и предполагам, да й даде всичко, което иска- включително да я направи вампир, ако поиска), така че е претърпял някаква еволюция, примирил се е със страховете си за душата й и т.н. Какво му е минало в главата? Какво се е променило? Това искам да чуя от вас  Hug
Ами според мен се е променило това, че той е разбрал, че не може да живее без Бела повече и че при положение, че веднъж я е срещнал всички доводи за душа, за рай и ад, за спасение и изкупление и т.н. отпадат- пред необходимостта да са заедно! Той разбира, че не може да живее без нея, както и тя без него и нищо друго вече няма значение!!
п.п. Много ми се спинка вече -  Sad само мъничко ще си полегна - вие не пишете много да не изпусна - утре ще наваксвам. Лека и цунки!  Heart Eyes

Последна редакция: пт, 29 май 2009, 00:08 от valka1979

# 22
  • Мнения: 1 343
Simple Smile Ми така кажи бе жена  Simple Smile
Знам какво се е променило Simple Smile И той го е написал и аз ти го написах ама за да докажа нещо различно Simple Smile
Едуард е силен около Бела и за нея Simple Smile Без нея силите му го напускат ... Мисли че е тръгнал зада е тя добре Simple Smile Преследва Виктория и я изпуска . Тогава е оървата паника .. Ами ако се е върнала за Бела и аз не съм там .
Но вътрешно болката е от друго естетсво и той го е казал ясно Simple Smile
Преди нея живота му е бил нощ но е имало и своите светли моменти които да я разнообразяват да я правят поносима , но след като той си заминава т.е. и тя вече не е около него тая нощ става по тъмна от колкото някога може да си представи че може да е Simple Smile По тъмна даже и от чудовището в него . Лошото е че си е мислел , че Бела събужда чудовището и че в крайна сметка то ще я разкъса , но след 6 месеца осъзнава , че то е било опитомено от нея Simple Smile приспано мъркащо а сега вие в агония и иска да излезе на вън за да разкъса и унищожи болката му.
Силен е за нея и около нея но не и срещу себе си Simple Smile Неможе да се пребори със себе си и накрая се предава . Още не осъзнава , че Бела всъщност не е просто любовта на живота му тя е душата му Simple Smile онази която си е мислел че никога няма да си върне обратно Simple Smile Подсъзнателно в себе си го знае и не иска да я загуби наново.
Не мисля , че би й дал безмъртие ако имаше избор Simple Smile Виждаме че даже и при гласуването изка4а с довод как няма нужда да го прави и може да е човек колкото дълго иска Simple Smile Че не иска заради невъзможност за друга алтернатива да се лиши от човешкия си живот .

# 23
  • Мнения: 776
Дами, много писане, много нещо Crazy, не мога да ви насмогна Hug - още не съм дочела старата тема, утре продължавам Blush Толкова задълбочен анализ, толкова различни интерпретации, страхотни сте Heart Eyes  bouquet Като се замисля, ако се съберат всички анализ - коментари от всички теми, направо може цял алманах да направим Crazy Hug, като едно време (сигурно още ги има) дебелите книги с литературни анализи на всички произведения за кандидатстване в езикова гимназия Mr. Green
Гласувах, като гледам съм единствената нечела "Зазоряване" и "Затъмнение" ooooh! Blush Взех си последната още на 18, но, първо, не ми остава време Cry и, второ, искам да имам спокойствие на духа Mr. Green и тогава да я чета Peace
Ако позволите, имам предложение за обсъждане Wink Вероятно е коментирано из първите теми и, все пак, ако не сте говорили, може да обсъдим "нашия" саундтрак Crazy Heart Eyes на "Новолуние", т.е. най-подходящите песни за ключови сцени, съгласно личните ни вкусове Simple Smile Какво ще кажете? Flutter

# 24
  • Мнения: 1 343
най-подходящите песни за ключови сцени, съгласно личните ни вкусове Simple Smile Какво ще кажете? Flutter

Незнам за коя сцена е ама определено на Браян Адамс "Обичал ли си истински жена " Ще подхожда Simple Smile Любима песен ми е  Heart Eyes
Има една фраза там подходяща :
За да разбереш , че обичаш истински жена трябва да я почустваш в кръвта си
да видиш неродените си деца в очите й
тогава вече знаеш че обичаш истински жена.

Последна редакция: пт, 29 май 2009, 00:22 от WomanitKa

# 25
  • Някъде в търсене ............
  • Мнения: 920
А може  ли и отговор препрочитат се всичките за пореден път ?Laughing
Аз така правя всяка седмица Embarassed

# 26
  • Мнения: 21
Знам какво се е променило Simple Smile

Браво на теб- че аз още се чудя... на моменти не ми е много ясен Едуард, но аз виня Стефени за неговата манио-депресивност... ох, уморена съм и в момента не мога да формулирам смислена  реплика на поста ти, ама не съм съгласна, да знаеш  Laughing утре продължаваме  Wink

Вероятно е коментирано из първите теми и, все пак, ако не сте говорили, може да обсъдим "нашия" саундтрак Crazy Heart Eyes на "Новолуние", т.е. най-подходящите песни за ключови сцени, съгласно личните ни вкусове Simple Smile Какво ще кажете? Flutter

Добре, от утре почваме да формулираме по една тежка и една лека тема за деня, за да могат всички да се включват с някакъв input, че така другите седят и четат отстрани  Laughing
 За утре да си помислите по 5 песни за 5 ключови момента в Новолуние, и като сте готови със своя плейлист, да напишете  Laughing- малко повече бройки за малко повече фокус... за да не обсъждаме песен по песен и сцена по сцена

Лека ви нощ сега  grinning012

# 27
  • Мнения: 1 343
[

Браво на теб- че аз още се чудя... на моменти не ми е много ясен Едуард, но аз виня Стефени за неговата манио-депресивност... ох, уморена съм и в момента не мога да формулирам смислена  реплика на поста ти, ама не съм съгласна, да знаеш  Laughing утре продължаваме  Wink



Ти сигурна ли си , че не си просто пернаментно несъгласна  Hug
Ама щом е за спора лошо няма . Ако се отегчите момичета казвайте Simple Smile да се поспираме , че аз мога да откарам доста така в спорове и какво е искал да каже автора  Joy Joy Joy

# 28
  • Мнения: 776
най-подходящите песни за ключови сцени, съгласно личните ни вкусове Simple Smile Какво ще кажете? Flutter

Незнам за коя сцена е ама определено на Браян Адамс "Обичал ли си истински жена " Ще подхожда Simple Smile Любима песен ми е  Heart Eyes
Има една фраза там подходяща :
За да разбереш , че обичаш истински жена трябва да я почустваш в кръвта си
да видиш неродените си деца в очите й
тогава вече знаеш че обичаш истински жена.

Да, и на мен Heart Eyes, мисля, че би била подходяща за някоя сцена след връщането на Бела и Едуард от Италия Peace

За "италианската нишка" си представям някакъв инструментал по подобие на една от тематичните мелодии ( с "тъжната цигулка" ) от Тюдорите - Season 2

За сцената в гората, когато Едуард си тръгва, "номинирам" Heart Eyes Trouble на Coldplay
http://www.musictube.be/Coldplay/Trouble.html
Изобщо, срамота ще е Naughty, ако не присъства групата с някоя песен в официалния саундтрак, при все че Стефани споменава, че са й сред любимите изпълнители. Имат доста подходящи за филма песни Peace

Докато Бела страда - не много депресираща Mr. Green като музика, но със силен текст Hug - Natalie Imbruglia и Torn
http://www.youtube.com/watch?v=myg4AzJ6wTI

staro-novo, чудесно предложение Peace, аз не съобразих, че е по-целесъобразно от началото на деня да почва новата дискусия ooooh! Blush, ще допълвам Crazy

# 29
  • Варна
  • Мнения: 2 942
Изчетох и сега препрочитам  Mr. Green
Съгласна съм с
Преди нея живота му е бил нощ но е имало и своите светли моменти които да я разнообразяват да я правят поносима , но след като той си заминава т.е. и тя вече не е около него тая нощ става по тъмна от колкото някога може да си представи че може да е Simple Smile По тъмна даже и от чудовището в него . Лошото е че си е мислел , че Бела събужда чудовището и че в крайна сметка то ще я разкъса , но след 6 месеца осъзнава , че то е било опитомено от нея Simple Smile приспано мъркащо а сега вие в агония и иска да излезе на вън за да разкъса и унищожи болката му.
Силен е за нея и около нея но не и срещу себе си Simple Smile Неможе да се пребори със себе си и накрая се предава . Още не осъзнава , че Бела всъщност не е просто любовта на живота му тя е душата му Simple Smile онази която си е мислел че никога няма да си върне обратно Simple Smile Подсъзнателно в себе си го знае и не иска да я загуби наново.
Не мисля , че би й дал безмъртие ако имаше избор Simple Smile Виждаме че даже и при гласуването изка4а с довод как няма нужда да го прави и може да е човек колкото дълго иска Simple Smile Че не иска заради невъзможност за друга алтернатива да се лиши от човешкия си живот .
Точно любовта му към Бела и нейната към него го променят. Изпращат чудовището назаден план. Изкарват най-хубавото у Едуард напоказ, правят го човек..А той копнее да бъде такъв
Отивам да спя

Общи условия

Активация на акаунт