Twilight/Здрач-сагата: тема 15

  • 22 544
  • 427
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 200
Чудна темичка и чудна анкетка сте заформили. Гласувах с че не съм чела Затъмнение и Зазоряване, сега почнах първото Wink

киора аз предлагам за срещата на Бела и Едуард  във Волтера при кулата заедно с целувката да звучи това - http://vbox7.com/play:2fd48a18 или това http://vbox7.com/play:740bdbbf /Coldplay за задължителни за саундтрака, даже е необходимо да са в повече/

За сцената в която Едуард си тръгва това - http://vbox7.com/play:190ba4ca - това е една от любимите ми песни  Peace Много е силна Simple Smile А тази докато Бела се лута сломена в гората след като Едуард си тръгва - http://vbox7.com/play:bd271822

За скока на Бела от скалата мисля че тази е идеална - http://vbox7.com/play:4064ff95

За сцената с моторите и пребиването на Бела ето тази е много надъхваща - http://vbox7.com/play:e38da43c , определено ако аз съм на мотор искам това да звучи в ушите ми Simple Smile

За сцената когато Бела среща Лоран и след това се появяват вълците  тази - http://vbox7.com/play:ab41d2ee Тази също става и когато Бела се дави след като е скочила от скалата Wink

За срещата с Волтурите - http://vbox7.com/play:f7f20d1e

  Може и по- хубави песнички да се измислят, но сега се сещам за тези Wink Спирам се че се улях тУтално  Mr. Green Embarassed Rolling Eyes

Последна редакция: пт, 29 май 2009, 02:06 от Aquariel

# 31
  • Мнения: 2 897
Тъкмо се прибирам, кога успяхте 3 страници да изпишете Grinning

Трейлър на Новолуние на наградите на МТВ

На мен ми се струва, че е рано за трейлър и ще е тийзър, но... казали са трейлър... ще видим.

# 32
  • Toronto
  • Мнения: 683
Тина, предишния слайд беше не просто с музика, а с песента от бала на Бела и Едуард  Laughing - Flightless Bird.

Ето още едно слайдче с най-новите горещи снимки на Роб и с, мисля, подходяща песен - Open arms на Journey:

http://www.slide.com/r/DptIvq7Y6T9c8oZANOfD3q6gV6Ug0AZA

# 33
  • Мнения: 1 343
Добро утро   bouquet
Мисля , че ще ни изненадат със саунтрака Simple Smile Ще е нещо в стила на "Здрач" Simple Smile а там за мен са се справили супер .

# 34
  • Мнения: 1 313
Изчетох ви (добре,че нямам много работа Crazy). Аз прочетох всичко и съм препрочела любими моменти, може би и Новолуние цялата, първоначално не ми хареса много (и как да ми хареса, като го няма Едуард), но сега мисля, че ми е любима.

И аз съм на мнение, че Стефани не е влагала толкова дълбок смисъл в книгите колкото някой от вас Laughing Дори някой от отговорите и на въпроси към книгите ми звучат все едно си ги е измисляла след като е написала историята, а не предварително.

# 35
  • Мнения: 934
И аз съм на мнение, че Стефани не е влагала толкова дълбок смисъл в книгите колкото някой от вас Laughing Дори някой от отговорите и на въпроси към книгите ми звучат все едно си ги е измисляла след като е написала историята, а не предварително.
Определено и аз мисля така. Доста редакторски намеси виждам аз. Все пак Стефани Майер не е практикуващ писател.
Самата тя казва в интервютата че е имало доста намеса.

# 36
  • Благоевград
  • Мнения: 24
Добро утро   bouquet
Мисля , че ще ни изненадат със саунтрака Simple Smile Ще е нещо в стила на "Здрач" Simple Smile а там за мен са се справили супер .

Аз се надявам да е така. Защото не ми се иска де се ползват твърде познати песни, независимо колко са любими  Peace
Иначе Aquariel  - харесвам голяма част от твоя избор  Grinning

Последна редакция: пт, 29 май 2009, 09:18 от Bora82

# 37
  • Мнения: 21
"Goooood moооrning, Vietnam!"

Сега ще се върна назад да видя какви бяха основните моменти от вчерашната ни дискусия, и да ги рекапитулирам, за да може да продължим днес и другите да се включат.

Процедурни въпроси

1. Освен обсъждане на книгите, да има и по една по-лека тема за деня- днешната е какъв саундтрак е подходящ за Новолуние- за фокус, измислете 5 сцени и 5 песни, и тогава пуснете пост (вместо да си играем на "а, и тази песен става...а, сетих се още нещо...." и след това реплики за отделни песни

2. Хайде да пускате линкове след като редактора пусне бюлетина, в случай че нещо е изпуснато или редакторката не го е счела за достатъчно интересно (когато аз редакторствам, наприемр,  филтрирам много неща като безинтересни), а вие смятате, че би представлявало интерес в темата...ако става въпрос за клипове и новини, които няма начин да не бъдат включени, защото са много важни, няма смисъл да се надпреварваме кой ще ги пуска пръв- а приемаме, че ще бъдат включени в бюлетина. Съгласни? Така няма да вършим двойна работа, или да обезсмисляме бюлетина (ако искате да го махаме, и да оставим на самите пишещи да пускат линкове, казвайте- но идеята беше да има събрано на едно място нещата, за по-лесна ориентация, нали?)


След малко пак ще се включа, този път по книгите  Mr. Green

# 38
  • София, България
  • Мнения: 5 599
ДНЕВЕН БЮЛЕТИН


НОВИНИ

- Клипчета от снимачната площадка – сцената с фонтана и Едуард.

цък  и   цък


- Клипче, което показва цялата сцена като са свързани снимките ( внимание който не иска съвсем да си разваля удоволствието да пропусне!)
предупредени сте -   цък


- Златните очи на Едуард  - от много снимки реших на тези да поставя фокуса, за другите е ясно  Mr. Green

   

повече снимки   тук


- Много снимки се показаха, много нещо, все радост за окото. Тук можете да ги видите един огромен брой от тях  цък


- Това просто трябва да го видите!!!
Peter Facinelli като доктор Cullen Cooper !!! Този клип е от “Сестра Джаки” – премиера на 8 юни.
клипчето -   цък


- Shelly Morrison,  Twilight-фен е спечелила наградата на MTV и ще влезе зад кулисите на годишните MTV MOVIE awards 2009 . Има реален шанс да се срещне с Роб и Кристен, а защо не и с Тейлър. Ето снимка на Шели и на местата в залата. Можете да видите местата на Роб и Кристен, малко по-назад и мястото на Тейлър.

Шели   -   

разположението на местата в залата  -   

повече информация и клипче с победителката  - тук

- Още за MTV-наградите. Вече е потвърдено със сигурност, че на 31 май ( неделя) по време на наградите ще бъде излъчен първия официален трейлър на Новолуние! Малко след това той ще бъде качен online.
Клипчето на MTV -  цък
Повече инфо   тук


- Twitter-ката bellafira има щастието вчера и днес да е на снимачната площадка като статистка. Чрез twitterfon тя съобщава ежечасно какво става по жреме на снимките. Обсъжда грмирането на корема на Роб, а също така и факта, че наистина е бил много притеснен по време на сцената без ризата, снимки от която видяхме вчера
повече в нейния Twitter -  тук

-  Подета е отново кампания, за разяснение на истинските twitter - акаунти Присъединяваме се! ето ги:

Peter Facinelli
Michael Sheen
Jamie Campbell Bower
Justin Chon
Charlie Bewley


Всички Twitters , които се предполага, че са на Taylor Lautner, Kristen Stewart, Ashley Greene, Kellan Lutz, Nikki Reed   са фалшиви!!!

Източник  тук . В този линк ма и директни препратки към Twitter.


- Искате ли да купите пикапа на Бела? Ето ви една възможност  Mr. Green  Собственикът, който е обявил пикапа за продажба по e-bay твърди, че има документ, доказващ, че е истински .
повече - тук


- Ники Рийд в Reaper . Незнам дали сте гледали сериала, страшно забавен е  Mr. Green . В статията пише, че първоначално Ники е гласена да играе главната женска роля.
ето и клипче - цък
повече инфо  тук


ЗАБАВНО

- Можете да видите новата китара 



повече за Cullitar  тук


-  Не правете това!!!  hahaha
Клипчето просто е неповторимо !    цък


- Дали това наистина е захапката на вампира? Засега не се знае  Mr. Green  , все пак хвърлете едно око



повече   тук


- и днес най-важното разбира се е, че  JuliS   има Рожден ден!!! Честит рожден ден JuliS !!!   Heart Eyes

тези комикси са специален поздрав за теб ( малко спойлер си падат)  ето тук  цък


# 39
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 883
Разгледах снимките и много искам моето дупе да изглежда като това на Кристен Crossing Arms

# 40
  • Мнения: 3 576
Кристен има страхотно тяло - и крака, дупе, всичко.....  Peace

# 41
  • София, България
  • Мнения: 5 599
Разгледах снимките и много искам моето дупе да изглежда като това на Кристен Crossing Arms
и аз и аз , ама не би  Laughing  

и за да не е тотален спам  hahaha  да дам просто едно контра предложение за сцената с моторите. Това е моторджийската песен просто....
 
http://www.vbox7.com/play:cd3f5301

ако искате после да си направим конкурс и да изберем най-доброто  Blush

# 42
  • Мнения: 1 343
За мен това е песента за моторите

http://www.vbox7.com/play:b7bc1c57 - It`s my life на бон джови

Това е за момента в които Едуард излиза на площада и Бягащата Бела когато мисли че е мъртъв и е с нея.

http://www.vbox7.com/play:4b3ce00f - Ozzy Osbourne - Close My Eyes

За сцената с мъката на Бела ония 4-и месеца само на болка и мъка

http://www.vbox7.com/play:7a254435 - Richard Marx - Right Here Waiting

Това е за сцената с разговора вечерта момента на истината Simple Smile

http://www.vbox7.com/play:c8e58848 - Bryan Adams - Everything I Do

Последна редакция: пт, 29 май 2009, 10:20 от WomanitKa

# 43
  • Мнения: 21
Мона Лиза, благодаря за бюлетина- ти май не си спала тая нощ (вампирясвала ли си? Twisted Evil). Много подробен  Hug



Сега рекапитулация на вчерашната дискусия, и малко допълнителни под-въпросчета за спор за днес...
Така...значи дискусията тръгна оттук> Въпросът, който зададох беше какво мислим за душевното състояние на Едуард в момента в Новолуние, в който иска да излезе на слънцето, за да го унищожат Волтурите (иска да се самоубие или да го убият) но Бела го спасява, и какво е развитието на неговото state of mind в сравнение с Здрач/Среднощно слънце. Пъво поспорихме дали Едуард си мисли, че има душа или не (моята теза е, че докато в Среднощно слънце или началото на Новолуние може да казва, че няма, то в сцената с Бела, той си мисли, че има душа, щом е заедно с нея (и съответно е или в рая, или в ада, но е с нея- тя има има душа, а той е с нея, значи и той има душа), после спорихме дали самоубийците отиват в рая или ада (щом Бела според него се е самоубила, къде би трябвало да я намери в отвъдното).
Правилно ли рекапитулирам?- приключили ли сме със спора в частта дали Едуард мисли, че има душа и дали вампирите имат души (в тази част на Новолуние и след това в другите книги- не преди), или пак ще правим анализ на думите на Едуард когато Бела се блъска в него на площада във Волтера, както и на разговора между Бела и Едуард в последната глава на Новолуние, когато тя му припомня момента във Волтера.
 По частта дали Едуард си мисли, че е в рая или ада с Бела, аз съм на мнение, че той си мисли първо, че са в рая, но след като установява със сетивата си, че мириса й пак го измъчва, счита, че "може би все пак" са в ада, но не се оплаква. (както би трябвало да бъде смисъла на превода на български, а не както е в момента).
Втората нишка на спора- и тук влиза теологичния контекст на това, което ние знаем, че християнството мисли за вампирите, какво ние мислим, и какво Стефени мисли (и как го примирява с вярата си), е дали това да превърнеш някого във вампир е по-добрия вариант от това да го/я оставиш да умре и да отиде в рая/ада. Установихме, че майката на Едуард е смятала, че Карлайл ще спаси Едуард, ако го направи вампир, докато в  идентичната хипотетична ситуация с Бела, Едуард смята, че ще я обрече на вечно проклятие, и за нея е по-добре да си умре и отиде в рая, а той да не е наоколо и да трябва да я превръща във вампир- и затова я изоставя на произвола на съдбата в началото на Новолуние. Допълнителен въпрос за обсъждане е дали тогава  или Елизабет Мейсън не е била много силна католичка (защото за един силновярващ раят е най-добрия вариант за когото и да е било- включително за умиращия й син), или Едуард е по-голям католик от папата (или поне от нея) и затова не е съгласен с Карлайл, за който превръщането на умиращи хора във вампири е равно на спасение- (Тезата на Карлайл е и тезата на Стефени, и как примирява това си твърдение с мормонството, само тя си знае). Втори допълнителен въпрос за обсъждане е, защо Карлайл се съгласява да превърне Бела във вампир след дипломирането й, дори и да права и здрава (моята теза е, че семейство Кълънови- и Едуард включително, имат "принципи" само до момента, в който стане въпрос за любовта им един към друг- след това всичко "излита през прозореца", както се казва на английски).
И стигнахме до разнищване на това, какво се е променило в Едуард от началото на Новолуние и това му убеждение, до сцената в Италия, като спора се върти около това дали Бела е неговата душа, или влюбването му в нея му е дало душа (с което аз не съм съгласна- със или без любовта си към нея, Едуард има душа, просто не си го е признавал или позволявал да си го помисли преди)...или има нещо друго? Някои смятат, че любовта му към Бела е разковничето (но за мен любовта нищо не обяснява сама по себе си- той я обича от първата до последната книга, но търпи големи метаморфози в убежденията си...значи трябва да го дисектираме на парче...). 
Та, днес продължаваме пак с това, както и караме по-нататък... В края на Новолуние Едуард предлага сделка на Бела- ако тя се омъжи за нея, той ще я направи вампир, против убежденията си... значи за него нещата някак си се уравновесяват- не ме питайте как, не разбирам логиката (ама нали пуста му романтика- брака е толкова хубаво потвърждение на една любов, а и Стефени иска да има нов cliff-nahger за следващата книга- ще се съгласи ли Бела или не)... той иска да се ожени за нея, защото се чувства повече човек, отколкото преди, а тя не иска да се омъжи за него, защото човешките неща вече са безпредметни за нея,  и тя иска час по-скоро да стане вампир...освен това, Бела не вярва много-много в рая, а и тези теологични въпроси не я вълнуват, стига да получи гаранция, че ще бъде вечно с Едуард...

Последна редакция: пт, 29 май 2009, 10:18 от staro-novo

# 44
  • Мнения: 1 343
staro-novo моля те подреди въпросите си като 1. 2. защото направо се обърквам не съм свършила с кафето още Simple Smile
Деничка недей да се палиш така Simple Smile предполагам от кой е личното различни хора сме с различни виждания за нещата.
Предлагам следващата тема да е анкета за бюлетина да го има ли или не и пречат ли ви различните линкове сложени преди или след него Simple Smile Така ще е демократично и ще го решим без да се караме.

Общи условия

Активация на акаунт