За гърдите след отбиване

  • 11 996
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 336
И аз се уплаших така, след като спрях да кърмя имах бучки на дясната гърда. Ходих на мамолог, но той ми каза да отида 3 месеца след това, за да се успокоят гърдите и да се стеснят каналите. Около месец, два след отбиването бучките изчезнаха.

# 16
  • Мнения: 2 531
m_i_l_e_n_a а ти колко кърмения си имала преди да отбиеш?
 Аз не съм ползвала лекарства до сега за отбиване, може би дозата ти е малка и не виждам нещо лошо ако изцедиш малко колкото да се облекчиш!

# 17
  • Мнения: 2
veni-b кърмех по 4-5 пъти но му давах от двете гърди, тъй като не му стигаше. Освен че сучеше от двете му давах на малкия и м/у 60 и 90 мл. добавка и така от доста време. За около 20-30 мин. малкия ми изцеждаше гърдите до дупка. Вчера вечерта не издържах и поизцедих малко. Едната гърда обаче ми е по-мека от другата, а след това малко поизцеждане, тази която беше по- пълна пак се е надула и е леко по-твърда. Мисля да оставя така нещата няколко дни без да изцеждам по малко, да видя до кога ще издържа. Днес вече ще стане 4 ден от както пия хапчетата. А ми е интересно ако не ги пипам въобще докато пия бромокриптина, какво ще стане с тази кърма която ми прави гърдите на камък ? newsm78. Трябва ли да се изцедят след като свърша с хапчетата - докторката ми каза да не се цедя.

# 18
  • Мнения: 3 929
Когато отбих сина си, не пих нито чай, нито някакъв медикамент. Просто спрях кърменето. Първите 2-3 дена в определени моменти чувствах втвърдяване и напрежение в гърдите. Тогава се цедях, колкото да се облекча. И така няколко пъти. Спрях да усещам напрежение, изчезнаха втвърдяванията и аз спрях да цедя. Искам да наблегна на това, че не се цедях "профилактично", т.е. за да не се образува втвърдяване, а се цедях, КОГАТО усетех напрежение и втвърдяване, но съвсем малко.

# 19
  • Deutschland/HE
  • Мнения: 5 423
каква доза лецитин трябва да се пие?

За мое голямо съжаление ми се налага да го отбия от 3месеца гърдите ми са нон стоп разранени, мазах с какво ли не, опитвах какво ли не - никакво подобрение. Кърменето стана ужасно мъчение и реших да го отбия за да ми зараснат гърдите. Покрай болезненото кърмене от 1седмица той сучеше само вечер за заспиване. Снощи /понеделник/ не му дадох да суче, заспа трудно, търсеше си милия, но сега гърдата ми е твърда и страшно болезнена и не знам какво да направя - като се прибера от работа да му дам да си посуче малко или да се опитвам да цедя  и да не му давам, колко лецитин да пия?

Каката я кърмих до 1г и 10месеца и ми се искаше Борко да суче по дълго, но понякога не зависи от нас.

# 20
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
Тук има инфо за лецитина

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=136347.0

Общи условия

Активация на акаунт