Слагахте ли тази ваксина?

  • 8 796
  • 133
  •   1
Отговори
# 15
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 327
Ограничавам ваксинирането на детето си само до задължителните ваксини по имунизационния календар.

# 16
  • Мнения: 467
Слагахме я три или 4 пъти вече, не си спомням точно.

# 17
  • Мнения: 5 393
Не съм и нямам намерение. На Иво са му сложени само задължителните по календар ваксини.

# 18
  • Мнения: 307
Не съм я слагала ,но ще се посъветвам с педиатъра дали да я слагам  Peace

# 19
  • София
  • Мнения: 3 064
Ограничавам ваксинирането на детето си само до задължителните ваксини по имунизационния календар.

И аз. Ако можех и някои от тях бих избегнала.

# 20
  • Мнения: 3 621
И аз мисля да ваксинирам малкия с Превенар, и двете педиатърки при които го водя препоръчаха след като навърши годинка тогава да я сложим.

# 21
  • Мнения: 506
Аз също мисля да я сложим,по препоръка на педиатъра.Даже искахме миналата есен,но малкия тогава тръгна на градина и веднага започна с болестите и изпуснахме момента.

# 22
  • София
  • Мнения: 3 827
Синът ми е ваксиниран като бебе и сега само реимунизация ще му правят другия месец, а дъщеря ми не е, и юли и септември ще я правим.

# 23
  • Мнения: 1 089
На дъщеря ми  така и не се реших да я сложа, а сега вече е голяма за нея, но на бебето живот и здраве задължително ще я сложим.

# 24
  • София
  • Мнения: 3 271
Мисля да я сложа.
Питах в една аптека, дали я имат - може да си я поръчам, но не можаха да ми кажат за цената
Колко пари е?

# 25
  • Мнения: 11 004
Мисля да я сложа.
Питах в една аптека, дали я имат - може да си я поръчам, но не можаха да ми кажат за цената
Колко пари е?

Около 150 лв.

# 26
  • Мнения: 14 654
Не. Нямаше я на няшия пазар, когато синът ми беше бебе. На второто няма да я сложим със сигурност, защото според мен е напълно излишна. Синът ми е на 6 и никога не е имал нито отит, нито пневмония (освен една - вирусна, срещу която ваксината е безсмислена), нито нищо, което да се причинява от пневмококи. Всъщност пневмококи не са му били изолирани никога в гърлен или носен секрет. Ако бяхме слагали тази ваксина, сигурно щяхме да мислим, че тя го е предпазила и щяхме да бъдем много доволни  Simple Smile

# 27
  • Мнения: 2 447
Не съм и нямам намерение.
И аз така. Peace

# 28
  • Мнения: 2 746
Не съм слагала на децата ми и нямам намерение да слагам. По задължителния имунизационен календар ваксините са достатъчни, според мен.

Последна редакция: чт, 04 юни 2009, 08:14 от viva_nova

# 29
  • София
  • Мнения: 1 524
Още съм в чуденка дали да я сложа.

Общи условия

Активация на акаунт