Лошо или добро? Кое ни обединява повече?

  • 1 735
  • 48
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X
Всичко си има време, време има за всяка работа под небето: време да се родиш и време да умреш; време да садиш и време да изкорениш насаденото; време да убиваш и време да лекуваш; време да събаряш и време да съграждаш; време да плачеш и време да се смееш; време да тъгуваш и време да играеш; време да разхвърляш камъни и време да събираш камъни; време да прегръщаш и време да избягваш прегръдки; време да търсиш и време да губиш; време да къташ и време да пилееш; време да раздираш и време да съшиваш; време да мълчиш и време да говориш; време да обичаш и време да мразиш; време за война и време за мир.

Еклесиаст 3:1-8
Евалата!  Peace

# 16
  • Мнения: 0
Всичко си има време, време има за всяка работа под небето: време да се родиш и време да умреш; време да садиш и време да изкорениш насаденото; време да убиваш и време да лекуваш; време да събаряш и време да съграждаш; време да плачеш и време да се смееш; време да тъгуваш и време да играеш; време да разхвърляш камъни и време да събираш камъни; време да прегръщаш и време да избягваш прегръдки; време да търсиш и време да губиш; време да къташ и време да пилееш; време да раздираш и време да съшиваш; време да мълчиш и време да говориш; време да обичаш и време да мразиш; време за война и време за мир.

Еклесиаст 3:1-8
Евалата!  Peace
Прекрасно написано, но аз говоря за реалността, която ни заобикаля. А тя, за жалост не е толкова балансирана или поне така ни се насажда от медиите  Peace

# 17
  • Мнения: 194
Авторе, не се бий с вятърни мелници.

Мазохистките преобладават!

# 18
  • Мнения: 0
Авторе, не се бий с вятърни мелници.

Мазохистките преобладават!
Ваша си работа. Самоизмъчвайте се, щом ви е приятно Simple Smile
В един филм двама души разговаряха:
- Защо винаги си толкова оптимистично настроен?
- Защото да си песимист, не е никак забавно!

# 19
  • Мнения: 5 370
Ама да , разбира се, как не се сетих.
Всеки, който не блее в общия анти-хор, бива квалифициран по някакъв начин.
Мазохист, комунист, антихрист, нихилист.....
Садист..... Whistling

# 20
  • Мнения: 194
Не си ме разбрала Жозефина.

Общият хор е от мазохисти.

За това и новините ни са такива Wink

# 21
  • Мнения: 5 370
КАМ, разбирам бе, слънце.

Ама ми докривява от ей такива интерпретации и противопоставяние.

Живи-мъртви.
Молитви за новородени-с/щу заупокойни такива .

Ето, това ми идва в повече.
Все едно - да противопоставим внучета на баби и да попитаме в кои е по-добре да инвестираме?

# 22
  • Мнения: 0
... Общият хор е от мазохисти.

За това и новините ни са такива Wink
Общият хор е такъв, понеже е много по-лесно човек да се поддаде на това, което му се предлага, отколкото да сътвори нещо ново. За първото енергия не се иска, защото то си има и хората се увличат в нея (ако желаят). А за сътвориш добро се иска енергия, която да се изразходва и която не всеки има и е готов да даде.
Май по-лесно е да се получава, отколкото да се дава ...

Последна редакция: пт, 29 май 2009, 13:38 от Николай Радунчев

# 23
  • Мнения: 194
Да. Едното си е едно, другото си е друго.

Аз от вчера се пъна да обяснявам едно и също, а именно, че се представя само черната страна на живота. Wink

# 24
  • Мнения: 194
За енергия не знам, но има , наистина има много хубави неща, които ни заобикалят, а не ни запознават с тях.

Чудя се, дали умишлено ни натрапват ( не информират, а натрапват ) черна хроника, само и само да ни отклонят вниманието от други неща Confused

# 25
  • Мнения: 0
Аз от вчера се пъна да обяснявам едно и също, а именно, че се представя само черната страна на живота. Wink
Браво, К-А-М Simple Smile
Радвам се, че има поне един човек, разбрал за какво говоря  ooooh!
Подкрепям те напълно!

# 26
  • Sf
  • Мнения: 978
Нищо не ни обединява, нито добро, нито лошо. Може би само в злобата си срещу някого бихме се обединили - пасивно.
Не е ясно, защо изобщо се водим държава и нация.
Изключенията, като шофьорите на такси и блогърите, само потвърждават правилото.

# 27
  • Мнения: 15
Нищо не е способно до ни обедини.Може би ще стане някога  но лошото трябва да е лошо, много лошо .Да озвереем ,тогава като стадо ще тръгнем и ще помитаме,сега само се окайваме  .Все още не е лошо.не е достатъчно лошо.
Когато те боли ,много те боли искаш да си сам ,да виеш ,да крещиш докато въглена гори .никой не ти трябва,сам в мъката си....после  ....после може да чуваш,да приемаш помощ,съболезнования  и т.н.
Затова в случай на смърт се мълчи ,страшна е тишината,мълчиш и сърцето ти плаче ,не чувстваш,не чуваш ,не приемаш подкрепа..Нека сега помълчим.......


Години наред слушаме черната хроника не само за нас,питала съм се защо  ми казват за мъката по света и си отговорям за да е сведена главата ми,защото когато ти е леко гледаш напред.


Е, затова не искам да ги слушам.

Въглена гори където е паднъл......

# 28
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
За доброто  Peace


# 29
  • Мнения: 3 268
Авторът на темата е от моята кръвна група.Харесвам такива хора.Ако вече не бях омъжена,щях да се омъжа за него.Моят мъж е краен песимист и това много ме притеснява.Образува ми бръчки

Общи условия

Активация на акаунт