История за един абсурд

  • 4 585
  • 77
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 11
Момичета, страхотни сте! Имах ниужда от такава подкрепа и с нея се чувствам по-силна и уверена.  Сега тръгваме с дъщеря ми да внасяме жалбите до всички институции, които се сетим.  Ще изпратя писма и до някои телевизии. Стискайте ми палци!

# 16
  • София
  • Мнения: 8 282
Желая ти успех! Hug Браво, момиче, само така!
Подкрепям Нана!
Аман от самозабравили се г-жи.

Пиши подробности.

# 17
  • Мнения: 5 173
Записвам се да следя развитието.
Това отношение е нечовешко ooooh! #2gunfire.
Желая ви успех! Hug

# 18
  • Мнения: 48
първо може да се опиташ да се свържеш с някой от градината и да им кажеш ако не директно на директорката то на секретарка, че отиваш да подаваш жалба

http://www.sofia.bg/contact.asp

на този сайт може да драснеш една жалба от виртуалното деловодство ще ти дадат номер за да не се разхождаш до столична община - инъче така и така си тръгнала върви до общината към който район сте и там да подадеш жалба

една майка в друга тема беше дала е-мейл за жалби директно до Г-жа Фандъкова използвай го

jfandakova@sofia.bg

във всяка жалба наблягай любезно на това, че ако не ти обърнат внимание ще се свържеш с медиите - като може да сложиш ако позволява в копие на е-мейла копие до някой медия

и в друга тема в която коментирахме това, че сме писали жалби до общината и последици призовах и тук ще кажа НЕ СИ ТРАЙТЕ И НЕ СЕ ПРИМИРЯВАЙТЕ С БЕЗОБРАЗИЕТО НА ДИРЕКТОРИТЕ - ние сме гражданско общество плащаме данъци и не бива да позволяваме на някакви не знам как да ги нарека да се е...ват с извинение с нас а ние да си траем - докато си траем ще четем по форумите подобни безумици

ако не си подписвала документ за изписването на детето води го на градина аз ако съм и ми откажат да го вземат в понеделник или когато и да било сутринта такъв скандал ще им спретна, че свят ще им се завие

да ти дадат наредба или друг нормативен документ въз основа на който имат право и който показва какви са условията за изключване на детето от градината - ти си си в правото и не се притеснявай само не им се давай - ще видиш като видят, че си търсиш правата колко бързо ще клекнат и ще обърнат другата страна

стискам палци и ще следя - пиши до всички възможни институции за щастие вече с тия развити технологии и интернет пространството ти позволява да подадеш сигнали без да се налага да обиколиш половин София и да висиш по опашки за да ти приемат жалбата

успех и кураж

# 19
  • София
  • Мнения: 4 578
Успех и от мен в тази нелека задача.  Hug

# 20
  • Мнения: 99
Само така крис, не се предавай Hug
Гони интересите на детето си и семейството си до край. Как може такова нещо. Таз госпожа да не е господ, направо да я  #2gunfire
Сори ама вече не се издържа в таз държава от нахалници и самозабравили се  Crossing Arms

# 21
  • София
  • Мнения: 1 345
браво да кажеш после какво си направила  Hug

# 22
  • Мнения: 562
Успех!!!

# 23
  • Мнения: 11
Ето ме пак  тук, след тричасово обикаляне по институции из София. Внесох жалби в Столичния Инспекторат по Образованието, в Голяма Столична Община, лично до г-жа Фандъкова и ходих също до дирекция "Образование" на ул. "Оборище" 44. Голямо тичане в дъжда падна. Детето ми горкичкото цялото премръзна и сега спинка уморено. Аз не зная какво да очаквам от всичко това. Не ми дадоха много надежди, че нещо може да се направи. Не съществувал закон или наредба, които да регламентират прехвърлянето на дете от една градина в друга. Всичко зависело от преценката на директорките и тяхната добра воля. Казаха ми, че старата директорка има право да ни отпише, щом сме приети на друго място, а факта, че три месеца детето няма да ходи на градина си е мой проблем. Посъветваха ме да отида да запиша детето в новата градина и да помоля директорката там да ми помогне. Веднага отидох там. Документите за записване са ни изрядни , а след изключването ни вчера имахме вече и медицинските картони. За съжаление, директорката не можа да ме изслуша докрай и да ни запише, поради някакви причини и ме покани да отида в понеделник. Това, което ми каза със сигурност е, че няма начин да приеме дъщеря ми преди 14 септември 2009, а това ми е най-голямата болка. От понеделник детето ми остава съвсем на улицата!...

# 24
  • Мнения: 1 085
Викай медиите!

# 25
  • някъде другаде
  • Мнения: 629
Крис не оставяй нещата така. Това е поредното безобразие в нашата глупава Родина.

# 26
  • Мнения: 418
Освен да кажа,че по абсурдна държава от нашата няма, и че всички са за  #2gunfire #2gunfire,просто нямам други думи.

# 27
  • Мнения: 48
Казаха ми, че старата директорка има право да ни отпише, щом сме приети на друго място, а факта, че три месеца детето няма да ходи на градина си е мой проблем

гарван гарваново око не вади  ... от коя дата ти е прието детето в другата градина - щом новата директорка го приема от 14ти септември старата не би трябвало до тогава да има право да ви изхвърля защото това за мен си е живо изхвърляне ... аз бих се допитала и до адвокат ако съм притисната
не може да оставят директорите така да си правят своеволия трябва да имат някакво законово основание ... аз лично съм бясна не знам за теб ... за съжаление разбирам от закони до толкова доколкото да издиря и прочета нещо което в момента ми трябва но съм сигурна че все трябва да има някой който да може да помогне ...

# 28
  • Мнения: 7
Тук може да зададеш въпрос към г-жа Фандъкова. Успех!

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=401034.0

# 29
  • София
  • Мнения: 4 041
Хайде де, дали пък има право да ви отпише! Все едно , ако дете е прието в друго у-ще, да го изгонят от старото и да не може да си завърши годината нормално. Ако ти кажат,че нищо не може да се направи и т.н., искай да ти посочат къде точно е записано,че директорката има право да изгони детето, щото е записано в друга градина от следващата година. По никакъв начин не оставяй нещата така! Искай да видиш как е санкционирана директорката, пиши в жалбите и за нанесени материални щети!

Общи условия

Активация на акаунт