Отговори
# 15
  • Мнения: 474
ЧДГ "Пролет" , в Манастирски ливади
по 12-13 деца в група, 3 групи, наи-малката от 2.5-3.5 год.
всяка група в стая, там спи на матрачета на земята, които в другото време са събрани като диванчета покрай стените, за да има пространство за игра
стаите не бяха особено големи, но едва ли в момента в държавна градина с 35 деца на място за 22 е по-широко
дворче- доста малко, 1 пързалка, пускат най-малката група там да играе, по-големите ги водят на близката м/ублокова площадка
храна- кетъринг
цена = 350 лв. месец
Това е в общи линии.
 

# 16
  • Мнения: 1 547
Бива ви много да задавате въпроси.
Защо в темата има информация за 3 частни детски градини?
Темата по какво личи да е актуална?

Или само ще негодувате, че за вас няма място в държавна ДГ?

# 17
  • София
  • Мнения: 779
И аз да се включа - ходих да видя Палечка - таксата е 330 лв. с храната (от септември се очаква увеличение), нямат медицински и педагогически персонал, има двор с пясъчник и пързалка. Отделна стая за спане, но малка. Основните недостатъци - много стара къща и материална база, но за 330лв. толкова

Другата, която смятам утре да видя е Частна ясла Криси, ще пиша повече като я видя на живо. Таксата е 450лв има двор, но работното време е до 6.

Имам приятелка, която си дава детенцето в Детство мое, много е доволна. Ако някои се интересува мога да напиша по-подробно.

Ами това са яслите, които съм разглеждала.

# 18
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Ето инфо и за нашата ДГ Светлина:
Работи целогодишно от 7.30 до 18.00, а и до по-късно с/у доп. заплащане. Храната е кетъринг. Има сутрешна закуска, супа, основно и десерт на обяд и следобедна закуска, много е разнообразна, няма как да изброя цяло меню, но има от всичко - месо, риба, салати, плодове...
Информация мога да получа по всяко време - сутрин и вечер от учителките, мога винаги да звъня и на директорката, в края на всеки месец получавам мейл с изучаваните теми по всички предмети. На таблото е закачено седмичното меню, дневния режим, инициативи, изяви и предстоящи празници, както и статии по различни теми за отглеждането на детето. И много рисунки и снимки. В началото на годината получаваме и разпечатка на програмата.
Обаждали са ми се, когато детето вдигне температура, повръща или просто изглежда отпаднала, когато си счупи ръката - също.
Имат български, английски всеки ден, математика, рисуване, музика, спорт, има възможност за посещение на курса на Хелен Дорон (само за малките групи, с/у допълнително заплащане). Ходят често на театър, в библиотека, галерия, в пожарната, в зъболекарски кабинет и т.н. (в зависимост от изучаваната тема).
Целогодишно имат гимнастика, танци, предлага се още плуване, през зимата ски и зимни кънки, лятото езда, посещават минерални басейни, има скаут-училище, правят пикници на Витоша. Има физкултурен салон със стена за катерене и шведска стена. Децата ги извеждат всеки ден навън, има голям двор с люлки, пързалки, пясъчник, дворни играчки и съоръжения за катерене.
Тоалетните са ок за децата, не знам дали всяко дете си има гърне.
Учителките са страхотни, много обичат децата. Есента минаваме в по-горна група и ще ни е много мъчно за сегашните миски. Много сме доволни от градината и не бихме я сменили, вече трета година моето дете я посещава.
Има транспорт, но не знам колко е, защото не ползваме.
Таксата от септември е 320 евро за ДГ.

# 19
  • Мнения: 418
Шунка,не знам дали си наясно или просто спестяваш информация,но децата от Светлина играят на съвсем малко пространство пред градината защото на останалия терен играят децата от държавната градина(81 ОДЗ).Но наистина ги извеждат постоянно.

# 20
  • Мнения: 4 877
Шунка,не знам дали си наясно или просто спестяваш информация,но децата от Светлина играят на съвсем малко пространство пред градината защото на останалия терен играят децата от държавната градина(81 ОДЗ).Но наистина ги извеждат постоянно.


Не съм Шунка, но съм наясно. Става дума за малките групи, които са в хубава къща с двор, а не за посочената от теб.

# 21
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Така е, имам наблюдения засега само върху сградата в Овча Купел.

# 22
  • Мнения: 418
Така е, имам наблюдения засега само върху сградата в Овча Купел.
Да,за там съм виждала снимки,наистина изглежда добре.

# 23
  • Мнения: 168
и аз да се запиша да следя, че явно няма да успеем в държавната детска градина.
Но ме интересуват градини в младост, или драгалевци  bouquet

# 24
  • Мнения: 2
Zdraveite, Iskam da vi popitam dali znaete chastni yasli v kv. Ilinden, Sveta Troica ili Zona B18 i Zona B 19. Blagodarya Vi predvaritelno.

# 25
  • Мнения: 413
ето и информация за нашата английска ясла - Cosmos-kids - www.cosmos-kids.org
 цена:700 лв. включва обучение, закуски, излети, спорт и танци в яслата, психолог всеки петък; на 4 деца има по един педагог - отговорник, отделно има жена за детски грижи и една медицинска сестра;
работно време: от 8,00 до 18,30ч., не почиват лятото;
храна: Ози, освен това закуска, отделно две закуски с плодове и зеленчуци, сок от пресни плодове;
място: в центъра на София, къща на три етажа с двор - в двора има трева, цветя, кът за рисуване и занимания, пясъчник, пързалка, катерушка, люлка; навън са почти непрекъснато когато времето позволява;
транспорт: при нужда имат и транспорт, ние не ползваме;
медицинско лице: една медицинска сестра, едната от педагожките има и медицинско образование;
информация: седмичен репорт по е-mail или като копие, всеки ден устна информация от персонала;
табло: имат няколко информационни табла, едно за цените, условията, услугите; друго за седмичната програма и за дневните грижи за всяко едно дете;
Тоалетна - отделна баня за децата, освен това индивидуално гърне за всяко дете;
Педагогика - одобрена от МОН, всички педагози са с висше образование и комуникацията е изцяло на английски език;
Екип - много усмихнати, млади, симпатични, децата ги харесват и обичат;
Децата - малко, спокойни, усмихнати /максималната бройка на яслата е 15 деца целодневно/
Сертификация - сертифицирани са за качество на организацията и в обучението - това ми направи страхотно впечатление!
Не взимат почасово деца, което за мен е много важно!
Не приемат болни деца, което също е много важно за мен!
Синът ми се чувства много добре, спокоен, усмихнат, всичко казва с please и thank you, за 6месеца откакто посещава е боледувал само един път леко  за около 3 дни. Момичетата, които работят там са много симпатични, винаги ми дават пълна информация за това как е протекъл деня. Психоложката всеки месец ми дава информация за детето - как се развива, силни и слаби страни, как да се справяме по-лесно с различни проблеми.   bouquet

# 26
  • Мнения: 239
Ето още малко инфо и от нашата градина - ЧДГ "При баба" - www.pribaba.bg

Месечната такса: 360 евро

В цената е включено:

обучение по програмата на МОН
езиково обучение – английски и руски език (задължително), немски, испански и италиански (по желание); всекидневно обучение
народни танци – 2 пъти седмично
вокална група – 2 пъти седмично
театрална група водена от Стефания Колева – 2 пъти седмично
приложни изкуства – 2 пъти седмично
спорт
транспорт
храна
мед. обслужване
стоматологични услуги
застраховка

Работно време до 18.30 - НЕ почиват през лятото
Имам голям двор със всякакви забавления: люлка,пързалка,басейн,детска къщичка, пясъчник и .т.н
Имат физкултурен салон и музикална стая които посещават ежедневно.
Обучаващият персонал е от изключително мили и приветливи госпожи.
Щом детето ми сутрин със ставането почва да пита "Мамо,къде е буса?" и се залепва на прозореца да го чака, за мен това е достатъчно показателно, че се чувства добре и е щастлива Grinning

 

# 27
  • Мнения: 163
Много полезна тема, записвам се да я следя, че скоро ще ми се наложи да търся подобна  newsm78

# 28
  • Мнения: 1 153
Дали още някой няма да има търпението да сподели впечатления? За нас, на които им предстои този избор, информацията е много ценна:)

# 29
  • Мнения: 159
Темата е много интересна. Ще се включа малко по-късно с отговори за нашата градина.

А иначе още нещо, което според мен е най-важното, то е доста субективно де, е отношението към децата.

Други неща, които за мен са важни са: каква е базата, има ли лиценз, брой деца в група и таксата, разбира се.
Много съм съгласна! Важен е лиценза.Важни са учителките/дали не са лели на собственичката/*,важни са директорите. Дано се съберат повече мнения за повече ЧДГ. Личното впечатление си е най-добро.

Общи условия

Активация на акаунт