Как приготвяте задушени зеленчуци на скара?

  • 11 117
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
# 16
  • Мнения: 307
Блонди, снощи направих гъбките, нанизани на шишчета - станаха чудесни (добавих и чушка, и свински хапки).
corset, възползвах се от идеята за соевия сос, но аз ги напръсках малко още докато бяха на скарата.

# 17
  • Мнения: 3 219
Ние имаме газово барбекю с капак отгоре отскоро, пекла съм единствено тиквички, стават много хубави. Плочата е оребрена, отделно отстрани има  и една равна плоча, която е без капак, нея още не съм я ползвала.

# 18
  • Мнения: 31
аз мариновам предварително зеленчуците в бяло вино, олио, лимонов сок, някакви зелени подправки и чесън. От време на време ги разбърквам да си поемат хубаво от маринатата и чак като вземат да изглеждат като мокри попили от всичко ги пека, стават хем на скара, хем са меки като задушени. Тиквичките и патладжана стават убиец.

# 19
А пък аз ги правя по следният начин: Нарязвам на филийки тиквички , чушки  разполовявам, малки гъбки , каба лук на филии , моркови на ленти . Потапям ги в зехтин и редя на реброван тиган, когато се по зачервят обръщам./ да се образуват ивици, като на скара/
След това ги заливам със дресинг от фреш лимон и малко фреш портокал 1 сол , много наситно нарязан копър и магданоз, сол. Който обича по-мазничко може да си добави зехтин на вкус допълнително във дресинга
Оставям зеленчуците леко хрупкави.

# 20
  • Варна
  • Мнения: 439
Точно такива скари като на Надето гледах и се чудя да инвестирам ли 200 лева в такава. Иначе имам и оребрен тиган но съм го ползвала само за месо и няма изчистване след него добре че ми е на терасата.

# 21
  • Мнения: 262
soleil показаната от Надето е 95 лв в момента в Метро , а предполагам и на другите места е толкова  Wink

Страшна работа върши !

# 22
  • София
  • Мнения: 565
 Да и ние за толкова я взехме- около 100лв. За зеленчуци е идеална, а отстрани има и равно пространство, там пък правих яйца. Лесно се почиства. Само, както казах и преди, нещо пържолите не ми се получават на нея, но ще им хвана цаката аз Naughty

Последна редакция: нд, 07 юни 2009, 20:51 от Надето :)

Общи условия

Активация на акаунт