Рискова работна среда

  • 2 901
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 131
Аз съм маникюристка и миналата година бях в болничен до края на бременността.

# 16
  • Мнения: 9 438
Взимаш си болнични до края...

# 17
  • Мнения: 626
И аз като момичетата ще ти кажа да си вземеш болнични до края, все пак бебчето е най-важно.

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 585
Здравей,

И аз работя с химикали, с микробиология и в бокс (в лаборатория съм). Отказаха ми болнични и се наложи сериозно да поговоря с шефката ми.С повечко зор (около месец) я убедих да ме премести на компютъра временно до края на бременността и да пиша само протоколи с резултати без да правя изследвания. Успех!!!

# 19
  • Мнения: 9 973
При такива случаи се излиза в болнични. Говори с гинеколога си.
определено това е решението

# 20
  • Мнения: 96
Работех в печатница когато разбрах,че ще имам бебе и то във втория месец.Естествено веднага ми дадоха препоръка за трудострояване само,че нали живеем в България,работодателят ми извади една папка с документи ,които удостоверяват чистият въздух и безшумна среда.Да ама аз работих 5 години преди това ,та ми е ясно ,а и тези които са влизали в печатница знаят колко е чист въздуха и колко е безшумно.Така и не ме трудостроиха,но пък изкарах цялата бременост в болничини.Не разчитай на спазване на законите.Просто се погрижи за себе си и бебчо.

# 21
  • Мнения: 2 013
Хич не бих се замислила. Директно болничен. Никой няма да ти откаже.

Съгласна съм с polin_a  Peace

# 22
  • Мнения: 3 641
Твоето здраве и това на бебо е най-важното. Взимай веднага болнчиен Peace

# 23
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 292
Първата работа на гинеколога ми беше да ме попита какво работя и дали ще се наложи дълъг болничен. Слава богу, работя в офис, на бюро, работата ми не е тежка, така че отказах засега болничния.

# 24
  • Мнения: 494
Аз живея в Австралия, така че не съм сигурна това до колко важи за БГ, но ще кажа как е тук. Аз също работя в лаборатория. Като забременях и доктора ми даде бележка, че съм бременна и трябва да стоя от опасни за мен и бебето химикали и изпарения. След това на работа викнаха някакъв да огледа лабораторията и какво правим, какво използваме и т.н. и направи доклад, кое колко е опасно. Т.е. той каза какво мога и какво не мога да правя. След това на базата на този му доклад ме преместиха да върша главно административна работа докато бях бременна. Тук има само 6 дни платен болничен, така че няма как да изляза в дълъг болничен. Ако работодателя не може да ми намери безопасна за мене работа ме праща да си седя в къщи, но не ми плаща нищо за това време. Моя съвет е да кажеш възможно най- скоро на работодателя ти, че си бременна за да те премести на по- безопасно място. Говори и с лекаря си също. Ти в каква лаборатория работиш и какви химикали ползвате? Лека бременност

Общи условия

Активация на акаунт