Най-красивите гледки - покорявате ли върхове, обичате ли планината! (2)

  • 25 414
  • 233
  •   1
Отговори
# 60
# 61
  • Варна
  • Мнения: 336
И аз при баир будалите  Hug
Чудесни снимки   bouquet  bouquet
Бяхме запланували за тази година да отидем до връх Ботев, но ни се размина екскурзията. Надявам се другата година да успеем. Дотогава ще пътешестваме по снимки  Hug

# 62
  • Мнения: 136
И аз при баир будалите  Hug
Чудесни снимки   bouquet  bouquet



И аз при вас !  Hug  Peace

# 63
  • Мнения: 651
 
Мила от Марс , и ние честичко събираме пътьом боклуци, че ми се къса сърцето, като ги гледам по гори и поляни. Но досега не сме ходили на организирано почистване. Само голямата ми дъщеря беше преди известно време.
Отчитам се  Peace
Доста чували напълнихме. А колко още остана   ooooh! .. особено под беседката до Драгалевския манастир...

# 64
  • Мнения: 644
БРАВО Heart Eyes Heart Eyes  bouquet Много достойно начинание ! Сложих си сайта в любими, да го следя и да се включвам.

# 65
# 66
  • Мнения: 644
Тин-тин, много красива тая Средна гора  Peace Досега все съм я пропускала, за тази есен я бях намислила, ама пак ходихме по други планини. Остава за зимата, или напролет Grinning


това е от една не много популярна планина- Завалска, под връх Драговски камък

# 67
  • Мнения: 644
И понеже предната снимка седи малко по-семпла, я да си сложа и една от Пирин Laughing

Кой ще познае кое е езерото ?

# 68
  • София
  • Мнения: 1 783
Попова капа, cayenne, подценяваш ни  Grinning

# 69
  • Мнения: 644
 Joy Joy Joy ОК Имелда, давам по-трудно. Този лунен пейзаж с хора полазили камъните ?

В Рила е, да дам жокер

# 70
  • София
  • Мнения: 1 783
Страшното езеро, някъде назад имам и аз снимки от там.

# 71
  • Мнения: 644
  bouquet Peace Пак позна  Heart Eyes
Сетих се хилядата чифта обувки на Имелда Маркос. Твоите сигурно всичките са за трекинг Laughing

Нарочно взех да пускам снимките не с линк, а директно в текста. Да стане темата по-атрактивна, белким привлечем и момичета,  които все още не са се запалили по планински преходчета  Grinning Дано  да е добра идея.

Имелда, на теб кои от нашите планини са ти най- любими ?

# 72
  • София
  • Мнения: 1 783
Като на истинската Имелда, и моите обувки са главно на токове. Не обичам туристическите обувки - тежки са ми и ходя с маратонки, макар че на някои места като преспи например, си е изпитание да не си с хубав чепик.
Нямам любима планина,  но имам планина по която не обичам да ходя, въпреки че съм я изходила почти цялата - Стара планина. Не мога да я почувствам  и това си е.

# 73
  • Мнения: 644
Oоо, има чар и в туристическите обувки  Laughing, и техния избор ми е удоволствие и забавление.
С маратонки, като теб, често обича да ходи в планината мойта малката щерка. Ама тя и със сандали да я пуснеш, пак не и пречи особено. Лятото имахме такъв случай с нея. Бяхме тръгнали от Кирилова поляна, над Рилския манастир, за Рибни езера. Първо има един участък, до водохващането наТиха Рила 9 км. по чакълест път, дето става и с кола. Ама ние решихме, че краката са ни по- високопроходими от колата  Laughing, и ще го припнем пеша и него. Хубаво, ама гледам малката се влачи отзад намусена, нещо необичайно за нея. Питам я какво става, вика " май са ми омалели маратонките"Туристическите и бяха омалели предния месец, и аз като една "грижовна" майка хич не се бях сетила да проверим и маратонките предварително. Проблемът се яви насред път. А как се катери, още повече пък, как се слиза с омалели обувки Mr. GreenА нямам навика да нося резрвни. Добре, че приятелката с нас носеше едни бойни сандали, да ги ползва вместо чехли на хижата- дребното ги обу и хукна напред доволно и Щастливо, нищо че бяха с абсолютно гладки подметки, нищо че се крепяха на две хлабави каишки Laughing Търча си нагоре до Рибните, на другия ден по пътечката до Смрадливото и надолу по стръмното...

Аз за туристическите обувки си имам претенции- да са възможно по-леки и водоустойчиви, по-твърди отвън, отвътре меки- за да ми пазят краката максимално, подметката от вибрам, с лека извивка(малко вирнати пръстите), но да не се сгъва лесно, дебела поне сантим. и 1/2, да не ми ръмбят ръбовете на камъните, а и с добър грайфер...нищо и никакви дребни изисквания Twisted Evil А, и цвета има значение

Докато голямата ми щерка обича да катери със съвсем  друг тип туристически обувки- да са възможно най-мекички отвсякъде и гъвкави. Тя не харесва мойте, и аз не харесвам нейните. Grinning

Та така с обувките. Между другото, ако има отделна тема за обувки, моля прати ми линк. Ти си май човека, който ще я знае Peace

# 74
  • Мнения: 2 096
Чудесни гледки!! Впечатлена съм!

Общи условия

Активация на акаунт