Най-красивите гледки - покорявате ли върхове, обичате ли планината! (2)

  • 25 427
  • 233
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 74
Аз си мислех, че само около Зл.мостове искаш. Щом е така, можете да се качите с Драгалевския лифт до Голи връх и оттам по платото, по равното, до Зл.мостове е около 1-1.30 часа в зависимост от ходенето. Не е трудно....После пак обартно и пак с лифта. Но в Чили сигурно ще има по-сериозни трасета, знам ли....А в работен ден, с кола до Алеко или пак до Голи връх. В работен ден можете да оставите колата на паркинга над Др.манастир и оттам има равни и нетолкова равни пътеки. до Бонското езеро и водопада например, после обратно до колата. До езерото и равно и е за 30 мин., за водопада е по-стръмно, но малко като разстояние. Можете и по др.равна пътека да стигнете от паркинга, до Симеоново и обратно пак, минава се покрай един чуден водопад. А пак от паркинга и по стръмното нагоре ще стигнете до бай Кръстьо и надолу после е лесно, около 2 -3 часа.
Това съм ти го копнала от една публикация за блога ми, която все не иде ред да публикувам :
 1. кв. Драгалевци - Драгалевски манастир - дължина 1700 м., 40 мин., денивелация 255м.

2. кв. Драгалевци - м. Бай Кръстьо - х. Алеко. По същия маршрут се движи и Драгалевския лифт - въжена седалкова линия.  Преходът пефа е 3 ч., дължина 6910 м., денивелация 1035 м.,

Маршрутът позволява след х. Алеко да се продължи изкачването на  Черни връх (първенец на Витоша  със своите 2290 м.н.в.) през Стената за около 1ч. З0мин или през Меча поляна за около 1ч. 40мин.Пътят е много, но пък удобството е,че връщането може да се съчетае с лифтове.

3. кв. Драгалевци - м. Болярски кладенец- з. Кикиш - Платото - дължина 6920 м.,продължителност 3ч., денивелация 1045 м. От платото можете да продължите и до вр.Камен дел, пътят е много, но гледката към София си заслужава.

4. Драгалевски манастир - Алекови водопади - кв. Симеоново (езерата) -  дължина 4470м..Прекрасна равна пътека, разкошна за лятото, защото е в  гора с дебела сянка.Пътеката продължава и до   с. Бистрица  и с.Железница.

5.От Драгалевски манастир, подобна на горната сенчеста и равна пътека,  ще ви отведе и до кв. Бояна, през Боянското езеро / то е изкуствено, занемарено, заблатено и хич не е приятна гледка..../  и/или Боянския водопад.

Имай предвид, че в момента /вчера бяхме на Витоша/ е гадно кално и неприятно за ходене.Ако не бързате, остави като изсъхне, ама по ще е чак напролет.

# 106
  • Мнения: 255
В работен ден пускат ли с кола до Алеко, нещо не помня? Харесах си маршрут от Алеко до Черни връх. Кой от двата пътя е по-труден, лесен през Стената или Меча поляна и откъде край Алеко се тръгва? Не можем да чакаме да изсъхне имаме 2 седмици и тръгваме.
Минавала съм този от Симеоново до Драгалевски манастир през лятото, приятно е, както и този от бай Кръстьо през платото до Момина скала.

# 107
  • Мнения: 74
До Алеко пускат с кола, но горе има сняг, а в снега много трудно се върви без котки. А до Черни връх си е бая път през снега. Иначе държиш винаги пилоните.....А в ниското хък ще е мокро и кално, също неприятно. Но, щом нямате време.....Абе ти защо си мислиш, че мъжа ти е по-лабав от теб? Мъжете са печени....

# 108
  • София
  • Мнения: 795
да не е съвсем оф-топик записа Simple Smile ето и моите Рилски езера от средата на август 2010 Simple Smile

# 109
  • Мнения: 2 005
Момичета, извинявам се за спама, но искам да попитам дали през април може да се качим до рилските езера? Средата на април ще сме в Банско и Долна баня, а рилските езера са ми отколешна мечта и....искам да ги видя. Ще се радвам ако ми препоръчате и други интересни места, които да посетим Peace

# 110
  • София
  • Мнения: 795
мисля, че ще има прекалено много сняг по това време и едва ли ще можете да се качите до всички езера...миналата година в средата на юли ходиха колеги и имаше сняг, мъгли, дъжд и казаха, че нищо почти не са видяли от красотите...освен това бяха и с водач и на места се качваха с въжета...
Но нека и други да споделят Wink

# 111
  • Мнения: 5 609
Здравейте,отсядали ли сте в новата хижа "Мусала" или ме насочете къде да прочета отзиви.Не сме ходили с децата на планина ( 2г. и 4 г.),но ми се ще да ги заведем.То и ние не сме планинари....Иска ми се да идем за няколко дни на Рила ( езерата) на лято с децата,но нямам представа как ще организираме транспорта до там ( с колата до къде може),после изхранването как/къде ще е...
Благодаря  Hug

# 112
  • София - Дианабад
  • Мнения: 656
Здравейте,отсядали ли сте в новата хижа "Мусала" или ме насочете къде да прочета отзиви.Не сме ходили с децата на планина ( 2г. и 4 г.),но ми се ще да ги заведем.То и ние не сме планинари....Иска ми се да идем за няколко дни на Рила ( езерата) на лято с децата,но нямам представа как ще организираме транспорта до там ( с колата до къде може),после изхранването как/къде ще е...
Благодаря  Hug
А новата хижа "Мусала" работи ли? До там може, като се качите от Самоков с кабинковия лифт и после малко пеша - много е приятно пътчето до там  Peace.
До езерата може, като се качите с кола до Паничище до долната станция на седалковия лифт, после може с лифта и с него се качвате на хижа "Рилски езера" - там има и за ядене, и за пиене, и за нощувка  Peace. Сигурна съм, че ако веднъж се качите до там, ще искате да се разходите наоколо - много красиво и омагьосващо  Heart Eyes.

# 113
  • София
  • Мнения: 1 642
Трапезица, с тези малки деца, а ако и вие не сте планинари, те съветвам да се качите и да спите в хижата "Седемте езера", като правите кратки разходки, на принципа "докъдето го докараме".

Десито, април е рано за езерата според мен, за хора без специална подготовка. Дори през август има сняг, сега пък съвсем.

За хижа "Мусала" и аз ще чакам инфо  Peace

# 114
  • София
  • Мнения: 795
Снимките ми по-горе са от 15.август 2010, имаше сняг само по крайчето на Окото и в единия край на Сълзата, нооооо......тревата беше мокра и крачетата потъваха, въпреки 25-те градуса слънце Simple Smile
Ето още две снимки, че да се види снега  Mr. Green

# 115
  • Мнения: 5 609
Трапезица, с тези малки деца, а ако и вие не сте планинари, те съветвам да се качите и да спите в хижата "Седемте езера", като правите кратки разходки, на принципа "докъдето го докараме".
..
Потърсих с Гугъл-Хижа "Седемте езера" е стара хижа( затворена от ХЕИ).Хижа "Рилски езера" е модерна с добри условия. Информацията е стара,ако има промени,кажете моля Simple Smile
Та до въпросната нова хижа транспортът е-до Паничище с кола,после лифт и после колко е пътя до хижата,има ли много баир  Embarassed .Не ми се смейте,ние дори големи раници нямаме.
Благодаря на всички за отговорите,голям мерак ми е Рила   Hug

# 116
  • София
  • Мнения: 795
На Паничище има паркинг, който лятото беше 5лв за деня...там е и долната станция на лифта. Горната станция е на Новата жиха и са няколко метра Simple Smile но от там до самите езера започва пътя...
Као цяло има два маршрута:
1 - новата към старата хижа, което е около 30тина мин (лятно време)..там ще сте на Рибното езеро и минали покрай Долното....и от там вече: Близнака, Трилистника...изкачване на баирче до Бъбрека, от там по-голямо баирче до Окото и едно съвсем стръмно баирче до Сълзата Simple Smile
2 - от хижата се изкачва едно баирче, което е стръмничко...след това се върви по билото му и се излиза направо на Бъбрека...

Дано това е помогнало Simple Smile Иначе за хижата (ако спите там) се обадете по-раничко, защото местата не са кой знае колко много Simple Smile

# 117
  • София
  • Мнения: 795
Пропуснах да спомена..по на горе първата ми снимка се вижда "новата" хижа точно от билото, за кеото написах преди малко Simple Smile

# 118
  • Мнения: 5 609
Благодаря за светкавичния отговор  Hug
Колко по-рано е необходимо да се резервира-седмица,месец?  и с храната как стои  въпроса.Благодаря много   bouquet

# 119
  • София
  • Мнения: 795
нямам представа колко по-рано....ние като се наканихме да ходим натам, гледах в сайта им...и всичко до края на август беше резерве....работеше барчето и ресторанта по това време...даже много хора седнаха да хапнах по един боб с наденица, преди да закатерят на горе  Laughing но ние си носихме сандвичи...незнам как е зимата...
сега ще потърся сайта, да видим какво пише там Simple Smile

Редактирам се: ето го и сайта: http://rilskiezera.bg/

Общи условия

Активация на акаунт