Най-красивите гледки - покорявате ли върхове, обичате ли планината! (2)

  • 25 432
  • 233
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 1 072
Tasha,снимката от предпоследния пост е вьрхьт Shocked, ако беше схема щях да си я ушия на гоблен.....браво.

# 151
  • София
  • Мнения: 7 170
Страхотна екскурзия и страхотни снимки, Tasha!

# 152
  • Мнения: 1 630
Как съм пропуснала тази тема
Записвам се и аз с Рила

http://www.flickr.com/photos/ralitzas/sets/72157624707266625/with/4960446382/


Summer Clouds by Ralitza, on Flickr

# 153
  • Мнения: 3 622
Рали невероятно красиви снимки  Hug

# 154
  • Sofia
  • Мнения: 1 485
Raly, това са снимки за изложба!   bouquet

Вмъквам се при вас с поздрави от Пирин!




Последна редакция: вт, 09 авг 2011, 23:20 от noshtna_ptica

# 155
  • Мнения: 74
Привет запалени планинари!
Ето ви и моите приживявания от тазгодишния ни поход в Рила:

Hit the road, друже! или С РАНИЦА на ГЪРБА из РИЛА и ПИРИН - част 1, от ЯСТРЕБЕЦ - връх МУСАЛА - до хижа ГРЪНЧАР



# 156
  • Мнения: 74
Ето я и 2-ра част на пътеписа ми:

Hit the road, друже! или С РАНИЦА на ГЪРБА из РИЛА и ПИРИН - част 2+клипче, от хижа ГРЪНЧАР - ТРЕЩЕНИК - ЯКОРУДА - БАНСКО

И клипчето ми за Рила: http://youtu.be/P1FbKP8hPYs


Последна редакция: чт, 11 авг 2011, 13:41 от pepelia6kata

# 157
  • Мнения: 1 630
Пепеляшке, много приятен разказ
Снимките, които пуснах са точно от Мусала-Грънчар

Не мога да си обясня как е възможно да се остави хижа в толкова лошо състояние
Ние бяхме в бунгалата, страхотна мизерия

Но  природата е приказка  Heart Eyes

# 158
  • Мнения: 3 622
Рали то на много места, където има достъп с коли хижите са супер мизерни - точно сега се сещам за х.Вихрен
Много са малко хижите, където съм се чувствала добре и уютно
Но си казвам, че не трябва да обръщам внимание на това. Влизам си в чувала и заспивам

# 159
  • Русе
  • Мнения: 11 928
  Готвим се утре да тръгваме. Посоката ще я уточняваме в движение. Може да останем ден в Стара планина - около Габрово или Априлци, и после Родопите, ако се развали времето към Мусала или Мальовица. Жалко за Грънчар - прекрасно място.
   За съжаление ще се придвижваме с кола и ще се базираме в хижи,до които има път, защото аз ще съчетавам почивката с работа.  Cry Всяка актуална информация за хижите в Стара Планина и Родопите ще ми е полезна.

# 160
  • Мнения: 74
Пепеляшке, много приятен разказ
Снимките, които пуснах са точно от Мусала-Грънчар

Не мога да си обясня как е възможно да се остави хижа в толкова лошо състояние
Ние бяхме в бунгалата, страхотна мизерия
 
Но  природата е приказка  Heart Eyes
Raly, видях и познах твоите снимки, само дето твоите са някаква висша фотография, която аз за жалост не умея.Снимам така за кеф....
За хижите - малко средства трябват ,за да се поосвежат, но на Грънчар хижаря е мърляч, ударил го е на печалба.2 лв е една палачинка...
Tasha, не съм спала ва х.Вихрен, но видимо не изглежда зле, и храната им е хубава. А х.Иван Вазов и х.Рай са ми любими-още едно доказателство за ролята на арендаторите.

# 161
  • Мнения: 1 630
Да, определено ролята на арендаторите е голяма.
Не казвам, че хижите трябва да са лукс, но на Грънчар според мен си е направо опасно. Определено не съм претенциозна към хижите, но това е прекалено.
Не знам как не е избухнала епидемия. Хигиената просто я няма.

Утре заминавам на обиколка на Монт Блан
ще споделя после разликите в хижите

# 162
  • дядовата ръкавичка
  • Мнения: 3 944
Пепеляшка, разтопи ме твоят разказ. Особено (позволи ми да те цитирам) в тази част:

"....Когато е на път, душата ми  е облечена само във ветровита коса и облачни очи.....
И пее ли, пее....."

Как ми липсва това усещане.... Обожавам високите планини. Искрено ви завиждам, момичета, че има с кой да бродите  Hug


Последна редакция: пт, 12 авг 2011, 13:48 от Айяла

# 163
  • Мнения: 2 821
Пепеляшке, страхотно пътешествие и снимките ти са много добри!
Тази година за мое съжаление останахме встрани от планината и ми липсва. Иначе преди две години спахме на Рай в такава стая, като посочената в Грънчар.  Не съм обикаляла много-много, но доколкото съм, мнението ми за хижите е, че са един дол дренки. Ама условията се прлеглъщат, щото предпочитам така, отколкото спа-центрове, бъкани с хора...ще се загуби очарованието Grinning

Утре заминавам на обиколка на Монт Блан
ще споделя после разликите в хижите

Ще качвате ли върха? Много алпиниско  Wink

# 164
  • Мнения: 74
Да, определено ролята на арендаторите е голяма.
Не казвам, че хижите трябва да са лукс, но на Грънчар според мен си е направо опасно. Определено не съм претенциозна към хижите, но това е прекалено.
Не знам как не е избухнала епидемия. Хигиената просто я няма.

Утре заминавам на обиколка на Монт Блан
ще споделя после разликите в хижите
Е, сравнението с Мон Блан...е ясно! Ние ходим на ски в Алпите, но в Италия и Швейцария, та имам представа.Само ще кажа-ЗАВИЖДАМ !

Общи условия

Активация на акаунт