Най-красивите гледки - покорявате ли върхове, обичате ли планината! (2)

  • 25 401
  • 233
  •   1
Отговори
# 180
  • Русе
  • Мнения: 11 925
 Бенджи, кое е това водопадче.

# 181
  • Пловдив
  • Мнения: 5 034
Карловското пръскало.

През почивните дни ходихме по маршрута Карлово/х. Хубавец/х. Балкански рози/х. Васил Левски/заслон Ботев/вр. Ботев/х. Рай/ м. Паниците/ Калофер.
Другите снимки са от самия връх и по пътеката към него..  Simple Smile

# 182
  • Мнения: 4 202
pepelia6kata, sigurno ti e писнало да го "чуваш", но блогът ти е страхотен, снимките също. За сега ще прескоча частта с кулинарията (трябва да пазя талия, а много лесно се паля  Mr. Green ) и ще чета пътеписите ти  Hug

*Бенджи*, прекрасни снимки  Peace

# 183
  • Русе
  • Мнения: 11 925
 Бенджи, това Карловскот пръскало,което е до един ВЕЦ, под пътеката за Хубавец - Всил Ленски ли е.

# 184
  • Пловдив
  • Мнения: 5 034
Дам, то е... bowuu

# 185
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 376
Здравейте. Много обичаме да обикаляме Пирин и Рила, но до този момент не сме ползвали лифта до 7-те Рилски езера, поради факта, че се опитваме да избягваме навалицата. Тази събота обаче замисляме разходка  в тази посока, защото сме с дете, а и аз съм бременна. Въпросът ми е наистина ли опашката за лифта е толкова голяма, защото ако е така, съм на път да се откажа от тази посока. Друг вариант е Боровец, откъдето да се качим с лифта и да се се разходим в посока към х. Мусала.

# 186
  • Мнения: 3 622
Ние ходихме там миналата година и въпреки че беше неделен ден нямаше опашка

# 187
  • в света на илюзиите
  • Мнения: 636
Здравейте. Много обичаме да обикаляме Пирин и Рила, но до този момент не сме ползвали лифта до 7-те Рилски езера, поради факта, че се опитваме да избягваме навалицата. Тази събота обаче замисляме разходка  в тази посока, защото сме с дете, а и аз съм бременна. Въпросът ми е наистина ли опашката за лифта е толкова голяма, защото ако е така, съм на път да се откажа от тази посока. Друг вариант е Боровец, откъдето да се качим с лифта и да се се разходим в посока към х. Мусала.
Ние бяхме в началото на август там за една седмица. Нито един от дните не е имало чак такава огромна опашка. Има си хора, но става бързо. Не съм била притеснена по никакъв начин от навалица, а аз съм си от мрънкащите  smile3521

# 188
  • София
  • Мнения: 795
Здравейте. Много обичаме да обикаляме Пирин и Рила, но до този момент не сме ползвали лифта до 7-те Рилски езера, поради факта, че се опитваме да избягваме навалицата. Тази събота обаче замисляме разходка  в тази посока, защото сме с дете, а и аз съм бременна. Въпросът ми е наистина ли опашката за лифта е толкова голяма, защото ако е така, съм на път да се откажа от тази посока. Друг вариант е Боровец, откъдето да се качим с лифта и да се се разходим в посока към х. Мусала.
Ние бяхме в началото на август там за една седмица. Нито един от дните не е имало чак такава огромна опашка. Има си хора, но става бързо. Не съм била притеснена по никакъв начин от навалица, а аз съм си от мрънкащите  smile3521

Ако отидете по рано от навалицата няма проблем. Към обяд също. НО няма смисъл да губите ценно време и да чакате обяд, защото времето в планината е непредвидимо Simple Smile От личен опит сии го казвам Simple Smile

От тогава съветвам всички да си носят дъждобрани, шапки с козирки и втори чифт дрехи!

# 189
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 376
Благодаря за отговорите. Днес отидохме до 7-те Рилски езера, случихме на страхотно време. Имаше доста хора (аз сравнявам с други части на Рила, които харесвам повече), но на самия лифт нямаше никаква опашка, изобщо не сме чакали.

Иначе миналото лято направихме един много добър маршрут, не толкова натоварен откъм хора, страхотно красив. Предполагам, че повечето сте го минавали - от Белмекен до х. Заврачица, х. Заврачица-х. Рибни езера, х. Рибни езера - подножието на Мальовица. Слязохме не през х. Мальовица, а след Кобилино бранище има отбивка, която слиза директно долу до хотела под Мальовица, но без да се минава през хижата. Този участък е много красив, там видяхме и сърна с малкото й. Ще кача и някои снимки, но утре, че вече едвам гледам от умора.

# 190
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 376
Ето няколко снимки от споменатия маршрут в Рила и няколко от Пирин по маршрут - х.Безбог - з.Тевното езеро-х.Вихрен


Рила

Х. Заврачица


Язовир Бели Искър


х.Рибни езера






Кобилино бранище


вр.Мальовица отдолу


Пирин

х. Безбог


Поповото езеро



Тевното езеро





# 191
  • София
  • Мнения: 1 642
gadamer страхотни снимки, а последната с изглед към Вихрен е почти като една моя  Sunglasses Много ми хареса Рилския маршрут, поздравления   bouquet

Относно Седемте рилски езера, ние бяхме на 5 септември и имаше ужасно много хора, особено на лифта. Ние катерихме през хижа Вада и на тръгване обратно опашката за лифта изглеждаше чудовищно огромна  ooooh! Снимки още не съм сколаса да сваля  Crazy Едва днес успях да си подредя мислите относно Вихрен, а там бях на 20-ти август.

Ето, ако на някой му се чете:
http://juliapulia.wordpress.com/2011/09/18/%D1%83%D1%81%D0%B5%D1 … 1%80%D0%B5%D0%BD/

# 192
  • Мнения: 3 622
Малко снимки от мен от този уикенд













# 193
  • Пловдив
  • Мнения: 5 034
Tasha, по едни и същи места сме били..само дето аз бях около 6.09... Flutter
Все едно моите снимки гледам, даже се замислих дали не сме били заедно..хи хи хи..

# 194
  • Мнения: 2 821
Tasha , връх Ботев и х. Рай Wink..Макар и ненадписани, просто не може да се объркат.

Общи условия

Активация на акаунт