Най-красивите гледки - покорявате ли върхове, обичате ли планината! (2)

  • 25 412
  • 233
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 255
Пепеляшка, само да дам отчет за Страшното езеро. Успяхме да се справим, макар и с 2 нощувки. За по-кратко малкия нямаше да издържи. Маршрутът от Мальовица до езерото е много красив. Езерото също. Изобщо не съжалявам, че останахме там по-дълго да му се порадваме.

# 211
  • Мнения: 255
Ето и малко снимки от нашето приключение с децата в Рила:

http://todes.snimka.bg/mountain/rila.697961.28252136

# 212
  • Мнения: 74
Пепеляшка, само да дам отчет за Страшното езеро. Успяхме да се справим, макар и с 2 нощувки. За по-кратко малкия нямаше да издържи. Маршрутът от Мальовица до езерото е много красив. Езерото също. Изобщо не съжалявам, че останахме там по-дълго да му се порадваме.
Еха, браво, радвам се, че сте се решили и сте останали доволни! Ами то така се почва....да знаеш! И снимките ви са чудесни! Къде спахте 2 вечери - на Мальовица ли?
Желая ви да станете страстни планинари!

# 213
  • Мнения: 2 977
Някъде прочетох за сандали за планина - удобни ли са и от къде newsm78

# 214
  • Мнения: 74
Я и аз да се похваля. Качих го този Вихрен. Изживяването  е уникално. Ето малко снимки от великолепието на Пирин

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.3760104123964.134686.1 … &l=63523dd712

Браво, браво!Сега вече всички върхове ги отпочвай по ред ....
А иначе план.сандали са чудесно нещо, но за не много трудни преходи, когато глезена трябва да е здраво обхванат от високата обувки, за да не стане сакатлък...Сандалите са за евентуален дъжд/ обувките се прибират в найлон в раницата, за да се запазят сухи/, както и за места по-равни..Абе носиш си ги в раницата и си преценяш кога да ги сложиш-на финала на преходите, когато краката са уморени, също е гот.Със сандали не се притискат така пръстите, както при обувките.а иначе ги има по спортните магазини и в разни обикновенни също-аз съм ги купувала нашите от Метро.Цените им варират от 10 та до много лева, но около 30 е оптималното съотношение между цена и качество.

Последна редакция: ср, 29 авг 2012, 20:19 от pepelia6kata

# 215
  • Мнения: 87
Някъде прочетох за сандали за планина - удобни ли са и от къде newsm78
От алпийските магазини. Една голяма част от тях можеш да намериш в катерачния сайт climbingguidebg.com  в раздела магазини. Не бих ходила с евтини сандали из планините. Ще се скъсат много бързо. Хубавите сандали са с ортопедична подметка, която е и достатъчно дебела, за да не се усещат камъните. Лошото е, че краката много се прашат, ама по нашите планини вода бол. Синът ми миналата и по-миналата година цяло лято шляпа със сандали на Teva по чукарите. Още са здрави пущините и сега е мой ред да ги нося.
Хубаво е подметката отпред и отзад да е леко задигната - срещу ритане на камъни.
Много се чудех на едни модели, които са нещо като маратонка или трекинг обувка, но имат доста дупки по тях за проветрение. Обаче след дълъг размисъл реших, че в туй нещо ще влизат много камъчета, а няма да излизат и се отказах. Така че сега съм със сандалите на сина и едни затворени половинки с яка подметка.

# 216
  • София
  • Мнения: 1 642
Майя, аз имам точно от тия обувки с дупките и са невероятно удобни за летните преходи. Вярни сдобих се с тях по грешка, но не съжалявам грам.

Относно сандалите - абсолютно съм за, имам и аз, но моите са от sportsdirect.com. Даже планирам точно с туя два чифта обувки утре да се качвам на Мальовица  Simple Smile Ще водя и кучето, как ще издържи пътя до там не знам, ама там ще му е кеф със сигурност. Детето вече категорично отказва да катери с мен ... точно след едно изкачване на същия връх.

Радвам се на снимките и разходките ви. Аз тази година, по стечение на обстоятелствата, имам само едно качване на Витоша... нооо тепърва планирам завръщане на Вихрен  Grinning

Очаквайте снимки при първа въаможност!

# 217
  • Мнения: 74
И втората част от пътеписа ми за Пирин и нашият поход:

Очарованието на ПИРИНСКИТЕ ЕЗЕРА

# 218
  • София
  • Мнения: 1 642
Аз за съжаление мога да се отчета само с един разказ как качих кучето на Мальовица  Sad лятото почти нямаше време за планина, а сега съм с обездвижена ръка ... та изпуснах едно море и един Пирин, ама имало да става

Пепеляшке, обожавам твоите пътеписи   bouquet A за афтър баир партито в това кръчме как добре те разбирам  Crazy Flutter направо си е мечта, потекоха ми лигите при спомена от моите мигове на отмора там  Peace

Покорителите на Мальовица

Последна редакция: пт, 28 сеп 2012, 10:47 от Червената Корса :)

# 219
  • София
  • Мнения: 126
Много обичам планините и по особен начин Родопите. През уикенда направихме еднодневна разходка натам. Минахме през Пловдив, Асеновград и първата ни спирка беше на Асеновата крепост. Има промени от последният път, когато бяхме там. Направили са стълби с парапети, обезопасено е. Още  има майстори наоколо.              След това за първи път вместо към Чепеларе минахме по пътя за Лъки. Много завои има наистина, стана ми лошо, но пътя е много по-живописен. Малко места има за спиране . При всяко такова има чешма. Това ни направи впечатление. Идеята ни беше да стигнем до обсерваторията и евентуално, ако остане време-Снежанка. При търсене на роженската обсерватория стигнахме на един разклон. Слезнахме от колата и решихме да се изкачим на близкия хълм за да се огледаме и да видим дали се вижда нещо за ориентир. И на съседния хълм видяхме един кръст и параклис, на по-следващия-обсерваторията , а в далечината-Снежанка.          Този параклис разгледахме първо. Построен е 2000 г. Това беше изненадата на пътуването. От хълма се разкрива страхотна панорама. И разбрахме на колко км от там е Приморско. Като се полюбувахме на гледката поехме към обсерваторията. Вече нямахме съмнения за посоката. Там срещу 3 лв влязохме и ни показаха големия телескоп с изнасяне на беседа. Беше много интересно.   
     
Преценихме, че имаме време и поехме към Снежанка. Качихме се и пак се порадвахме на прекрасната панорама. Входа е 4лв. Кафето също работеше.
 
Чакаше ни дълъг път и поехме обратно. Това си беше един много приятно прекаран ден. Ето още малко снимки.


# 220
  • Мнения: 0
Страхотно! Благородно завиждам за пътешествието.

През 2009 бяхме на Асенова крепост и си беше опасно за минаване до крепостта по хлъзгавите скали. Радвам се, че има парапет вече. Или са само край стъпалата?

Обсерваторията ми беше в плана за посещения, но времето не стигна. Ние търгнахме от Търново сутринта. Минахме Шипка, разгледахме Асенова крепост, Бачковския манастир с идея да спим край река Чая (ама не стана),  продължихме към Пампорово, и следобяд акостирахме край язовир Доспат.

# 221
  • София
  • Мнения: 126
Ами ние все без преспиване го правим и все бързаме. Но съм установила, че като се" загубим" все на хубави места попадаме. Самият път към Лъки е много хубав. Няма дупки. Ремонтираха към Пампорово. Там беше страшно. Към Снежанка също е асфалтирано. По-добре е от преди. Явно се опитват преди сезона да пооправят положението. Есента не беше настъпила още. Надявах се на по-обагрена планина. За тази година няма да се слиза повече натам. Далече си е.

# 222
  • Мнения: 0
И ние в събота  ходихме на Узана над Габрово и се надявахме на есенна планина, ама не - всичко е зелено, освен тревата.

# 223
  • София
  • Мнения: 1 642
Честита Нова 2013 година момичета! Пожелавам ви да ви донесе много здраве, късмет, успех, любов и усмивки   bouquet

Идвам да побутна темата с една кратка Витошка разходка от вчера,  която се случи съвсем непредвидено  Simple Smile

http://juliapulia.wordpress.com/2012/12/31/%D1%81%D0%BF%D0%BE%D0 … 1%81%D1%82%D0%B8/

Нещо не успявам да прикача снимка

# 224
  • София - Дианабад
  • Мнения: 656
Честита Нова 2013 година! Да бъде здрава, успешна, късметлийска и много туристическа!  Simple Smile

Корса, много хубав разказ, страшно ми хареса!  Peace

Общи условия

Активация на акаунт