Зима иде в Австралия и Нова Зеландия - 5 тема!

  • 20 586
  • 283
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 329
Не, в група, но това беше само пробен урок. Ще видим още едно място и ще изберем. Но наистина много му хареса, а и на мен ми беше много забавно. Освен това и на мен ми се плува Simple Smile

КОлко сняг имаше там? Направихте ли си снежен човек? Simple Smile

Ники яде, да. Започнах след 4-ти месец да му давам да опитва жълтък, но той не знаеше какво да го прави. Та пробвахме с баща му горе долу веднъж дв пъти седмично, голям купон, но не ядеше просто. Откак му се появиха зъби обаче яде и ушите му плющят. Днес вечерта му дадох на майтап малко пуешко пюренце, което преди няколко дни не го ядеше, и го излапа за нула време, отваряше си устата и чакаше за още. Което не му попречи после да суче като за последно  Hug Също така яде банан, авокадо, пъпеш и ягода (последната сам си я напъха в устата от ръката ми; обелих му семките и я смуче с гоялм кеф). Като казвам какво яде, да се има предвид, че са миниатюрни количества Simple Smile

Но е много интересно - като седим на масата ни гледа и ни имитира. Оня ден с баща му си говорехме, че трябва да спрем да пием кафе, защото се опитва да ни бърка по чашите, а как точно обясняваш на едно дете, че мама и тати това го пият, а то не може?! Също се опита да пие вода от бутилка, като ни имитираше - аз пих вода, оставих бутилката на масата и той започна да сочи към нея и да издава звуци. Дадох му я, а той я хвана с две ръчички и приближи гърлото към устата си  Mr. Green Heart Eyes Laughing Въобще голямо забавление пада.

# 226
  • Мнения: 780
Сняг имаше доста и беше претъпкано с хора. Паркингите бяха пълни и трябваше да повървим, за да стигнем до самия комплекс. Ето тук бяхме: www.lakemountainresort.com.au
Децата бяха предимно с шейни, но имаше и много скиори за крос кънтри скиинг. Определено ще идем пак (може би не тази година), но е само на час и половина с кола от Мелбърн и определено си заслужава заради децата.

рикк, като чета за Ники си спомням как Кейт на 4 месеца яде печено пиле!!! Разбира се много ситно накълцано като пюре - имаме я на видео като мята ръце и се кокори и чак ръмжи от настървение и нетърпение за още!
Ягодите доколкото знам са алергизиращи и не се препоръчват поне до годинката. Иначе е чудесно, че Ники продължава да си цока млекцето. Точно така трябва да бъде: да му се предлага друга храна, но не като заместител на цели хранения Peace .

# 227
  • Мнения: 329
Да, вярно е за ягодите, но всички тези препоръки са по-скоро като потенциални алергени, а дали едно дете ще е алергично към нещо... то може да е всичко. Та реших аз, че Ники няма да е алергичен към ягодите, и той явно е съгласен  Laughing Пък и като се замисля, аз като бях бременна по едно време се изхранвах едва ли не с ягоди, повръщаше ми се от всичко друго....

# 228
  • Мнения: 780
Определено е така! Аз дори и не знаех за това и Кейт рано-рано започна да си хапва ягоди - много ги обича/ше. Но щях да изчакам, ако знаех. Доколкото знам проблемът е в това, че ако се започне прекалено рано с определени храни (или се прекали с определена храна), детето може да развие алергия към тях, т.е. алергията се развива, а не е даденост. Но може и да греша. Само споделям каквото знам  Peace .

Майка, вие как изкарахте първата ваканционна седмица?

# 229
  • Мнения: 832
тези дни не мога да се добера до форума. малкото време в нета го прекарвам в скайп, да говоря с нашите, а мъжо търси да купи кола и апартамент под наем. че работата му ще е в манукау, което на 30-тина км от тук, където сме сега. почва в четвъртък, дано до тогава да намерим кола поне. иначе хората, при които сме, са мили, хапваме вечер заедно, както и почивните дни закусвахме заедно. те ядат само някакви здравословни храни, всяка вечер варени зеленчуци, без никакви сол или други подправки. ние много не сме свикнали така, но... нищо. утре ще им правя леща, днес намерихме в един магазин. да видим дали ще им хареса. да питам, откъде да си купим кори за баница, сирене, обикновено кис.мляко? тук в местния магазин има българско краве сирене, но струва 25$/кг  #Crazy 
иначе пътуването беше мнооого дълго и изморително. в дубай стояхме 7-8 часа на летището, не ни дадоха да излезем, трябва да се плати за хотел. в сидни само слязохме и веднага се качихме. какво друго... малко ни е трудно с времевата разлика още, все ми се спи едно такова. а и нещо като настинка ни хвана.снощи и днес не ни е много дробре.
мама_T, видяхме я тази оферта на водафон, най-вероятно ще изберем нея. всъщност идвамата си вземаме карти и за по 6$ на месец говорим колкото искаме безплатно,нали? а какъв нет ползвате, все ограничен ли е, с тези карти?няма ли някаъв неограничен, нещо wi-fi? че не става с 1 гб на месец нищо да изтеглиш, много гадно така ...
май друго не се сещам да ви питам. трдно е в началото сега, всичко е непознато. хайде,лека вечер на всички!
  bouquet

# 230
  • Мнения: 3 116
Дион, добре дошла при нас  Hug Успех с търсенето на кола и апартамент Heart Eyes Малко са странни порядките, особено в храненето, ама такива са  Mr. Green Успех с приспособяването  Hug Иначе сиренето е скъпо и в Австралия, но ще свикнете с цените лека-полека. Кори за баница има във фризерите на магазините тук, при замразените продукти, хубави са. Иначе тук има много хубаво австралийско кисело мляко (не знам при вас дали го има).

Момичета, извинявам се че не писах дълго време  Heart Eyes

Ние сме добре, децата бяха малко болни, сега са добре. После пък правихме парти за рождения ден на Мая и прощъпулник на Алекс (хвана отверката за механик)  Hug

Аз съм малко по-добре макар че на моменти ми става мъчно  Wink

При нас всичко е по старому, Косето работи, с дечурлигата се гледаме. По-рядко излизаме навън заради времето, но като блесне слънце сме по парковете. Послушах съветите ви и тръгваме на група за игри за Алекс. За пръв път ще ходим на 16 юли. Иначе и на музикалния клас си ходим, но и те са сега във ваканция. Ходихме до Аквариума в Мелбърн, на мен лично много ми хареса, последната новост е залата с пингвините. Мая много се забавлява с тях Simple Smile

Благодаря на всички за подкрепата и милите думи  Heart Eyes

Писанието тоз пък ми е малко объркано ама гледам малкия как шава и се чуди каква беля да сътвори Simple Smile

Ето тук има нови снимки от нас: www.ritka.snimka.bg

Целувам ви и обещавам да бъда по-редовна  Heart Eyes

# 231
  • Мнения: 329
Ритка, много хубави дечица имаш!  Hug

Радвам се, че ще тръгвате на плей група, все е някакво разнообразие. Повечето жени, дошли с малки деца ги държи депресията общо взето докато тръгнат на работа. Да се надяваме, че ти ще си от изключенията. Извинявам се за грубия език, ама подозирам, че знам как се чувстваш, с тази разлика, че аз като дойдох нямах деца, за които да се грижа и беше още по-гадно  Confused Ама после в един момент реших, че стига толкова гадно и започнах да се оглеждам за хубави неща, после пък ми стана скучно и се омъжих, и сега вече си имам занимавка за цял живот  Laughing

Дион, ти се радвай, че ядат зеленчуци, можеше да е замразена пица и чипс Wink Сиренето поскъпна напоследък и тука, ама ние пък напоследък и не ядем много сирене, та не знам, ама едно 20$/кг си има със сигурност.

Мили, тая работа с потенциалните алергени зависи от много неща и е много в сферата на вероятностите и статистиката, та... абе не се връзвам много. И тук това ми харесва на препоръките за захранване, че казват - просто си избираш една храна и започваш с нея... никой не говори за алергени, глутени и т.н.... Също казват, до възраст една година детето трябва да е започнало да се храни със семейната храна, което преди няколко месеца ми се струваше прекалено, ама сега като гледам Ники как се движи - няма да се учудя въобще, ако стане така  Laughing Засега съм оставила нещата в негови ръце.

# 232
  • Мнения: 19
Привет момичета!...днес съм в почивка и с моя юнак сме решили да си правим филмов маратон Simple SmileМоята приятелка си тръгна за България в отпуска и ми остави около 20 видео касети с български филми...извадихме вчера на свекито старото видео ,заредихме се с пуканки..и ще гледаме.

ritka-радвам се,че си по добре...като прочетох какво е хванало твоето детенце на прощъпулника,че се сетих за моя(беше отдавна)..хвана молив и реших,че ще стане художник..пък то горкото въобще не умее да рисува..на майка си прилича Grinning

dion-за интернета какво да ти кажа..ние сме на телеком..изтеглиш ли едно две неща и става бавен..тук интернет като в България няма...казаха ми,че на Водафон бил по добър..мога да попитам за подробности и ще ти пиша....За сиренето...аз си купувам от Сандрингам за 10$ килограма.От там си купувам и кори за баница за7$,лозови листи а понякога имат и накълцано кисело зеле.Сега в събота ще ходя,ще погледна точно номера на магазина и ще ти кажа,че не го знам.А за киселото мляко..тука няма като нашето..тук млякото е гръцки стил(така се води)..много гъсто и нишестяно..аз не го харесвам,затова си квася или си купувам в пакетче и си го приготвям в специален термос..продават ги във всички по големи вериги магазини.Вие къде смятате да търсите квартира?

# 233
  • Мнения: 5 183
Привет, момичета!
Не мога да се включа нещо напоследък ...
Ваканцията е в разгара си. Съпругът ми работи следобедни смени. Та всеки ден, след 1 на обяд, по план график, Томи е "доставен" в дома на някой приятел и аз си го взимам след работа, или ми го водят, ако са ходили някъде.
С тати си комуникираме предимно с имейли, тъй като той се връща късно, а сутрин аз съм на бачкане ... Така ще е още седмица. Ваканцията на нашите е до сряда, тъй като понеделника и вторника ще е стаф дей онли. Т.е. само у4ителите ще ходят, не и у4ениците. Слава Богу, всички дни сме ги уредили. Томи много се забавлява и всичко е под контрол, така да се каже. Аз си пазя отпуската за ходене в България отново, но този път за по-дълго.

Дион, и ние пазарим сиренето от Сандригам, както и кори за баница, кисело зеле,  пита бред, като за дюнери, и някои подправки. Кисело мляко понякога квася, но няпоследък нямам време и купувам от супермаркета. То пък, като се замисля, нали си бях в БГ преди 2 месеца, и там млякото не е стока, ама никак. Изобщо млечните продукти и млякото - под всякаква критика. Тук все си мисля 4е са дале4 по-ка4ествени храните. А баща ми каза, като беше тук на гости, 4е ние ядем много по-вкусно и качествено бяло саламурено българско сирене, отколкото в БГ.
Кори за баница има и в супермаркетите. Казва се filo pastry, а бутер-тестотото е пак там и се казва puff pastry.
Хареса ли им на вашите приятели лещата?
Вие намерихте ли кола? А квартира? В Манукау ли ще я търсите?
За интернета - ние сме много доволни от нашиуя доставчик. Броадбанд към Слингшот. Наш тати нонстоп сваля филми, музика, ТВ предасвания и игри за Плейстейшъна.

Ритка, много са ти сладки дечицата!  Hug
Радвам се 4е се адаптирате ве4е.

Мили, как са момите?

Мама_Т, ще ходите ли на сбирката в събота?

# 234
  • Мнения: 5 183
Дион, изпратих ти на Ли4ни едно съобщение за събиране на българи в събота, 18 Юли.

# 235
  • Мнения: 832
при нас се получи следния проблем вчера. мъжът ми има виза за веломеханик при работодател Pей .... (някой си). но си намери по-добра работа пак като веломеханик но при друг работодател. и като отидохме при имиграционните там да му сменят работодателя, те казаха,че трябва да е работил на предишното място поне известно време (не уточниха колко обаче ). сега сме в много неизвестна позиция. не е ясно колко трябва да работи при стария работодател, а в четвъртък трябваше да почне на новото място. искахме на вземем квартира в манукау и кола, а сега не можем още при създалата се ситуация. някой сблъсквал ли се е с подобен проблем?
майка, този интернет който ползвате, можеш ли да ми дадеш някакъв сайт или как можем да си го пуснем и ние? на нас такъв като вашия ще ни свърши чудесна работа, че сега страшно много се ограничавам и не влизам почти никъде. с wi-fi ли е или с кабел? колко се плаща на месец? има ли значение района, ще можем ли да го ползваме сега тук в мърейс бей и после в манукау евентуално?
получих съобщението за срещата, ще направим всичко възможно да дойдем. че сега зависим изцяло от тези хора.ще трябва да ни закарат и после да ни вземат (просто е ужасно така, днес ми е много гадно,особено сега вечерта). ако има нещо, ще се обадя. вече и аз имам телефон.

# 236
  • Мнения: 5 183
Дион, ние можем да ви вземем с нас, ако искате, ако ходим.
Ще трябва само да говоря с мъжа ми дали ще ходим на срещата, тъй като той преди малко ми сервира новината (обади се от работа), 4е ще работи в неделя. За събота не се знае още.
За визата - не съм се сблъсквала аз лично с подобен проблем, но съм чувала от познати 4е е така - щом имаш уърк виза или уърк пърмит за определен работодател, не можеш просто ей така да идеш да работиш за друг. В нета нищо ли не пише по въпроса?
Дай някакъв домашен телефон, ако искаш.
Прашам ти нашия на Лични.
Ншият Интернет-доставчик www.slingshot.co.nz

Последна редакция: вт, 14 юли 2009, 12:51 от МАЙКА

# 237
Sled dulgo otsustvie sum otnovo tuk (Kalina) - izvinete za latinizata, no vidiah zapitvaneto na Dion dokato biah na rabota, a tuk niamam kiriliza (a ne moga da se setia i parolata, za da vliaza ofizialno Simple Smile )

 Dion, ako oshte ne ste go napravili, e nai-dobre da se obadite na helpline na imigrazionnata slujba (za Auckland tova e 09 914 4100). Ne e neobhodimo da spomenavate ime, rabotodatel i t.n., a prosto napravete obshto zapitvane kolko vreme triabva chovek da e rabotil pri nastoiashtia si rabotodatel predi da moje da zapochne rabota pri drug. Pri razgovora obezatelno utochnete vida na vizata, za da mogat da vi dadat tochen otgovor. Ako chovekut, s koito govorite po telefona vi se struva nekompetenten ili neotzivchiv (koeto poniakoga se sluchva), zvunnete otnovo na tozi nomer i govorete s niakoi drug. Uspeh!

# 238
  • Мнения: 19
МАЙКА-привет..ти нещо се по загуби Simple Smile Ние май ще пропуснем срещата в събота..очертава се да сме на работа него ден..а след работа съм толкова уморена и кисела,че не ми е до събирания.

dion-кой ви препоръча манукао за квартира..аз лично съм ходила там само веднъж и честно страх ме хвана....А кола,защо не можете да си вземете...без кола тук все едно си с вързани ръце

# 239
  • Мнения: 5 183
Мама_Т, работата на съпруга на Дион е в Манукау, та затова тя спомена този район. Кварталите вблизост, които "стават" за живеене, са Пакуранга, Хауик, Ботани Даунс.

Общи условия

Активация на акаунт