еднакви БТ и телесна температура *Б*

  • 12 798
  • 41
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 856
Морена, БТ всъщност е BBT -basal body temperature, т.е базалната температура на тялото в момента на събуждане. Използва се за определяне на овуто, защото така се избягва влиянието на външни фактори. Иначе трудно би се засякла разлика от 2-3 десети (въпреки че при теб ясно се вижда). Това си е телесна температура-измерена орално, анално или кадето и да е - това е температурата на тялото.

# 31
  • София
  • Мнения: 35 957
Привет на всички!
Температурата мерене аксиларно и анално се различава.Анално- с 0,5 по-висока.
Проверете термометрите добре.Разликата от 0,2 може да е ако термометъра не измерва точно.(не може да отчете другите 0,3 )
Споделям го от личен опит.Непрекъснато се съмнявам в термометрите и ги сравнявам(имам вече над 20).Забелязала съм че след 7-8 месеца,започват да отчитат по ниски ст'ти.
В момента ползвам дигитален,но и на него не вярвам(ако ме усъмни нещо , меря  веднага и с живачен-руски,като най-точен,поне така казват)Два пъти ми показа по-ниска темп-ра.
След овулация телесната темп-ра се повишава от прогестерона,съвсем нормално е.Но разликата около 0,5 пак се запазва.
Вечер телесната температура е по-висока .

# 32
  • Мнения: 1 205
И аз да питам. При около 10 дневно закъснение, БТ - 37.0-37.3, телесна Т - 37.0-37.1 почти постоянни, това може ли да е признак на евентуална бременост ?

# 33
  • Мнения: 1 419
може, но може и да не.
тест правила ли си? при такова закъснение би трябвало да отчете  Thinking

# 34
  • Мнения: 1 205
В събота правих с първата, но се появи една сууууууууупер бледа черта.
После пак направих, но бяха - . Чудя се отрицателни резултати могат ли да имат общо с честото уриниране ?
Днес пак направих, но не с първата урина, а с доста по-късна и пак беше - , но честото уриниране си го има.
Сигурна съм, че нямам гинекологичен проблем, възпаление, кисти и т.н.
Съвета на лекаря е да чакам  smile3511

# 35
  • Мнения: 902
Пробвай след ден-два нов тест с първа урина или си пусни кръвен.Дано резултатът те зарадва.

# 36
  • Мнения: 1 419
За съжаление чакане му е майката, рав е лекаря
Но момичетата винаги дават един съвет на нетърпеливките - кръвен тест  Laughing

# 37
  • Мнения: 1 205
Правих и кръвен преди няколко дни, отрицателен. Rolling Eyes
Но нито цикъл нито признаци да ми идва, нищо.
Всеки казва да чакам егати в 21-ви век да не могат да разберат има ли бременност няма ли Crossing Arms

П.П. Сори просто това чакане и тая Т ми скапват всички сили и нерви  smile3518

# 38
  • Варна
  • Мнения: 3 889
Мила, аз имам 5-дневно закъснение, същата телесна температура, но само вечер, понякога даже 37.5 стига.
Тази сутрин за първи път правих тест - отрицателен.
И продължавам да чакам. Права си за 21-век, но това е положението. Нервите не са най-добрия съветник, казвам ти го от опит. Просто се настрой, че каквото ще става, ще става и толкоз  Peace

# 39
  • Мнения: 1 205
Svetli в библиотеката доста интересни неща прочетох и сега съм решила след като не може да се гарантира 100% че има или няма бременност да отхвърля другите възможности за тая Т. Та утре съм при личната да видим да не е някои вирус, макар, че нямам признаци да съм болна ама все пак ...
Ще изключвам различите възможности докато остане само една.

# 40
  • Мнения: 2 825
Svetli в библиотеката доста интересни неща прочетох и сега съм решила след като не може да се гарантира 100% че има или няма бременност да отхвърля другите възможности за тая Т. Та утре съм при личната да видим да не е някои вирус, макар, че нямам признаци да съм болна ама все пак ...
Ще изключвам различите възможности докато остане само една.

Правилно решение си взела  newsm10
А аз ти стискам палци, да разбереш резултата, преди да успееш да изключиш всички възможности  Wink и дано той да е  preggo , ако това искаш, де  Wink

# 41
  • Мнения: 1 205
clara от твоята уста в Божите уши  Praynig
За съжаление днешния тест пак беше  EFN, но пък си пуснах пълна кръвна картина и урина, та утре ще е ясно дали не е грип или бъбреци абе въобще има ли друга причина. Crazy

Общи условия

Активация на акаунт