Машина за хляб - 17 част

  • 96 660
  • 1 047
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 9 776
addicted™, много симпатично тутманиче Hug.

А сусаменият на argun май въобще го няма Thinking.

Да си покажа разрез на вчерашният Джейми:

# 16
  • Мнения: 4 406
имаше една тема с рецепти за хляб, не я откривам сега, дали бихте ме насочили , моля?

# 17
  • Мнения: 9 776
В първият пост на тази тема има рецепти.

# 18
  • София
  • Мнения: 229
Вчера правих 100 % пълнозърнест хляб в моята машинка на бързата програма. Стана страхотен.

Правите страхотни неща Hug  chef

# 19
  • Мнения: 678
Някакси не ми харесва типовото брашно,купих си ръжено и хляба стана много вкусен.Тази седмица ще направя и многозърнест,но само такова ли брашно да сложа или да го смеся с друго?

# 20
  • Мнения: 1 147
Хоп и аз тук.
Аз напоследък правя предимно хляб с овесени ядки и чубрица, става мммм  Yum. В рецептата за бял хляб замествам 1/3 от брашното с овесени ядки и слагам чубрица. Става много вкусен Peace

# 21
  • Мнения: 464
Вчера правих 100 % пълнозърнест хляб в моята машинка на бързата програма. Стана страхотен.

Правите страхотни неща Hug  chef


Moже ли рецептата

Последна редакция: нд, 31 май 2009, 16:37 от вили55

# 22
  • Мнения: 411
Хоп и аз тук.
Аз напоследък правя предимно хляб с овесени ядки и чубрица, става мммм  Yum. В рецептата за бял хляб замествам 1/3 от брашното с овесени ядки и слагам чубрица. Става много вкусен Peace


коя рецепта за бял хляб ползваШ за този хляб,Ще се възползвам 4е много оби4ам овесени ядки

# 23
  • Мнения: 202
Здравейте и от мен скъпи майсторки.Чета ви и ви се възхищавам.Браво   bouquetАз понеже нямам още фото и за това пиша по рядко.Иначе по хлебче на ден на мах-мама и днес месих в машината тутманика на Петя.Само,че вместо вода замених с прясно мляко,оформих и пекох във фурната.Стана много пухкав и прилича на този на addicted само без семената.Вече за хляба вземам каквото има брашно и дори и да е тип 500 смесвам по половина.Резултата винаги е добър.Смесвам типово и бяло 50/50 или ръжено и бяло пак 50/50.Мисля през седмицата да пробвам и питките на мах-мама. newsm51 newsm51.Желая ви хубав и приятен неделен ден.

# 24
  • Мнения: 459
 cook

Последна редакция: нд, 31 май 2009, 18:34 от ЦвеTи

# 25
  • Мнения: 248
polin_a, ellia много хубави хлебчета  Peace
argun, аз нещо не можах да го видя сусамения хляб  newsm78
jaklins, много неприятно това с бъркалката   Rolling Eyes дано бързо намериш решение  Praynig

ето от мен един тутманик, замесен в машината  Wink



а! и ако пуснете анкета, аз НЯМА за гласувам за Мулинекс  Peace
Браво за тутманика  bouquet! Изглежда страхотно  bouquet! Може ли да споделиш рецептата Praynig?

# 26
  • Мнения: 656
Срам не срам, цоп и аз тук че да не забравя да ви следя Wink

# 27
  • Мнения: 1 147
Хоп и аз тук.
Аз напоследък правя предимно хляб с овесени ядки и чубрица, става мммм  Yum. В рецептата за бял хляб замествам 1/3 от брашното с овесени ядки и слагам чубрица. Става много вкусен Peace


коя рецепта за бял хляб ползваШ за този хляб,Ще се възползвам 4е много оби4ам овесени ядки
Тази обикновено ползвам

250 мл. вода
1 ч. л. сол
1 ч. л. захар
3 с. л. олио
1/4 кубче мая (понякога и по-малко слагам)
450 гр. брашно

като вместо 450 грама брашно, слагам около 100-150 грама овесени ядки и до 450 допълвам с бяло брашно, слагам и смляна чубрица.
Като гледаш тестото да стане на хубава топка и да не маже под бъркалките.

# 28
  • Мнения: 411
Благодаря Деси,то аз ве4е дори не меря като правя обикновен хляб.
това исках да знам дали има мляко и яйца.
Ще се прави,само 4е аз правя с 400 мл. вода,с това коли4ество ми стига то4но да не залепме за прозор4ето,а пък то и с по малко кой Ще яде,кой Ще гледа 4е си оби4аме хляб и особено топъл.

# 29
  • Разград
  • Мнения: 3 110
 Hug
Сега само ще ви гушна.
Направо съм за оплакване.У дома никой нищо не яде.Как да направя нещо,като не се доизяжда и престоява по 5-6 дни?
Ядосвам се,когато ми се налага да изхвърлям храна и затова не правя.
Ще ми се тези дни един козунак да направя...........

Общи условия

Активация на акаунт