И з р а е л 38

  • 16 698
  • 286
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 1 526

И да питам нещо от името на приятелка - как да се накара ХР да пропише на иврит? Нямало такава опция в настройките за езици, а аз не мога да сравня, защото сега съм с виста.  Благодаря предварително.

Пешек, влиза в старт меню- контр. панел- езикови и регионални опции- разширени- добавяне- добавя иврит и тук Уна-а ще и поиска инсталационен диск, слага го (този който е инсталирала) то си чете и си добавя каквото му трябва. Рестарт и има иврит  Peace.

# 226
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Пете, честит ти навигатор и със здраве да си го ползваш! Голям кеф е GPS-а  Hug
Ние ползваме i go amigo понеже преди седмица Ментов обясняваше на баща ми как да го инсталира, което е възможно само посредством моя превод Mr. Green, даже знам как става тази магия - свиркай при нужда  Peace

Пешек, от старт менюто влиза в Settings, control panel, и езици (Regional and Language Options) - обаче трябва да има инсталационния диск, за да инсталира писане от дясно на ляво (в случай, че не са и го инсталирали, което в Бг не винаги правят) Peace Ако е за някакъв надпис само, по-добре да пробва с виртуалните клавиатури, защото, ако буквите не са написани на клавиатурата, ще и е малко трудно да ги нацелва  Confused

Синхронно писане с Тали  Joy

Последна редакция: чт, 04 юни 2009, 00:14 от Mentha

# 227
  • София
  • Мнения: 7 987
Така де ама тя трябва да си има и специална клавиатура нали.
И после ако рече да пише на английски или български ще може ли да си пише от дясно наляво ?

# 228
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Да, за клавиатурата може да е проблем, но с виртуалната става  Peace Иначе няма проблеми да си пишеш на няколко езика, аз превключвам от бълг. фонетична на английски и на иврит, а имах и бдс някога; в университета компютрите бяха с по 3 азбуки (иврит, арабски и английски, а някои и с руски)... просто се струпват повече езици и повече натискаш shift+alt за смяна  Grinning

# 229
  • Мнения: 1 526
Да, разбира се. Просто текста си се форматира на края.
Аз преди години си довляках безжична клавиатура от БГ+ анг., когато още излезнаха. Иврит си инсталирах по споменатият начин (Мента Grinning ) и аха да си направя и ивритски букви... то вече няма нужда, знам ги на изуст  Mr. Green.

Дядо Х. пак си наготвил вкусотии   chef!

П.п Ментолка, обираме медалите в дисциплината синхронно писане  Laughing!

# 230
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Тали, а на теб ти е точно под носа надписването на клавиатурите (но може би тогава да не е имало) Peace Ние пътувахме до Холон, нали настоящото ми бижу получих подарък в Бг и аз така се дзверих в масаха в трепетно очакване какво ще излезе като натискам клавишите по памет  Mr. Green

# 231
  • Мнения: 2 952
Де да знам точно какви са му опциите , цяла вечер моя му се кефи и си цъка ....Дай на мъж играчка и гледай сеир, а , Боряна (по нейни  думи) ? Говори на разни езици животинчето , та и на  български даже ... Карти на сума държави има , но на БГ няма , ще трябва да се качи при нужда . Намерил на графа "забележителности" фризьора , гинеколога , фалафела и какво ли не  Mr. Green .  Зная , че иска да качва   музика и филми в него, а в самолета и в колата децата да си гледат филмчета на него ... Когато го разуча и аз и се добера до него изобщо ще кажа ако сме още на вълна. Иначе ние сме си разделили компа на 2 компютъра още на влизане . Всеки си цъка на своето именце. Дай му да се  занимава с какво ли не  Crazy ....

# 232
  • Мнения: 1 526
Мента, спомням си, когато ти каза че сте го дали да ги направят и че се е получило много сполучливо, зачудих се тогава дали да не го дам и аз. Но така и така вече си ги знам, плюс това ще ми е по кедай да си взема нова клавиатура  Mr. Green... та засега си карам така.

# 233
  • Някъде там...
  • Мнения: 280
Пете звучи яко на едно място mp3,mp4 i gps В интерес на истината незнам как стои въпроса с картите в Бг...Ако те интересува мога да проуча  Peace А дали ще ви позволят в самолета да го ползвате?
Ей Тали,Мента супер ,че обяснихте как се слага иврит ама аз на моя лаптоп също нямам ивритски букви а като сме на Улпан в компютърната зала се зверя като луда докато напиша дума за това използвам предимно copy paste от банката думи която ни е дадена  Mr. Green

Да ви се оплача:Някакъв черен котак се разхожда из нашата градина и моята само го гони и го бие...нали си отваря комарника сама не можем да я спрем,че направила и дупка в мрежата и сега ще трябва да я сменяме  Tired

# 234
  • Мнения: 234
Като се разговорихте за Джи Пи Ес...

Приятел на моя мъж работи при един богат чичко Mr. Green,притежател на цял автопарк!Та този приятел кара всичките му коли.Взема един ден Тоарега,и както си кара по булеварда,някой започва да му говори из под таблото Mr. GreenДобър ден,кой управлява автомобила?Кажете си трите имена!
Приятеля на моя мъж си казва името и фамилията.Жената казва:Казах трите имена!Казва си трите имена.Жената казва:Двигателя ще бъде изгасен!Приятеля казва:Как ще го угасиш бе,на средата на булеварда съм ShockedЖената казва:Кажете кода!Той:чакай,че не го знам,ще звънна на шефа!Познайте шефа дали улучва кода от първи път Mr. GreenИ вече след като се разбират за кода,жената му пожелава лек ден и му пали двигателя!Голям майтап! Joy Joy

# 235
  • Някъде там...
  • Мнения: 280
 smile3532

# 236
  • Мнения: 490
Цитат
Като се разговорихте за Джи Пи Ес...

Приятел на моя мъж работи при един богат чичко ,притежател на цял автопарк!Та този приятел кара всичките му коли.Взема един ден Тоарега,и както си кара по булеварда,някой започва да му говори из под таблото Добър ден,кой управлява автомобила?Кажете си трите имена!
Приятеля на моя мъж си казва името и фамилията.Жената казва:Казах трите имена!Казва си трите имена.Жената казва:Двигателя ще бъде изгасен!Приятеля казва:Как ще го угасиш бе,на средата на булеварда съм Жената казва:Кажете кода!Той:чакай,че не го знам,ще звънна на шефа!Познайте шефа дали улучва кода от първи път И вече след като се разбират за кода,жената му пожелава лек ден и му пали двигателя!Голям майтап!   
 
 
  Наина има такива, брат му на моя мъж с това се занимава. Случвало ни се е няколко пъти като сме взимали неговата кола, моя мъж се не го е запомнил тоя код. На брат му колата е фирмена и всеки път се обаждат от централата им след като JPS-a e изключил двигателя. Crazy

# 237
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Картите работят на определена програма.
Аз за това препоръчах i go amigo, защото тя има и карти за България.
Преди ползвахме i go, което е по-старата версия, и с нея пътувахме в България, сега и в Италия бяхме пак с нея. На Ментов техните бяха в Полша и в Щатите с кола (не с нашия джи пи ес, свекърва ми си има неин), но пак с тази програма, доколкото знам (но картите пак мъжът ми и ги свали, де).

Работи на платформа на Windows Mobile, има си там технически изисквания и пише за кои устройства е подходяща (марки, модели).

Бубе, ще ти дърпам ушите  Mr. Green голяма битка водиш с иврита, та покрай това и с клавиатурата  Laughing

Наинка, а на мен ми беше много смешно, предната версия на програмата съобщаваше, когато караш с превишена скорост, и аз все се майтапех с мъжа ми (нали мъжете не обичат да им се бъркат в шофирането), че аз никога за нищо не му правя забележки, а машинката все му се кара "авартем ет а-меирут а-мутерет" (преминахте позволената скорост)

Последна редакция: чт, 04 юни 2009, 00:15 от Mentha

# 238
  • София
  • Мнения: 7 987
Като се разговорихте за Джи Пи Ес...

Приятел на моя мъж работи при един богат чичко Mr. Green,притежател на цял автопарк!Та този приятел кара всичките му коли.Взема един ден Тоарега,и както си кара по булеварда,някой започва да му говори из под таблото Mr. GreenДобър ден,кой управлява автомобила?Кажете си трите имена!
Приятеля на моя мъж си казва името и фамилията.Жената казва:Казах трите имена!Казва си трите имена.Жената казва:Двигателя ще бъде изгасен!Приятеля казва:Как ще го угасиш бе,на средата на булеварда съм ShockedЖената казва:Кажете кода!Той:чакай,че не го знам,ще звънна на шефа!Познайте шефа дали улучва кода от първи път Mr. GreenИ вече след като се разбират за кода,жената му пожелава лек ден и му пали двигателя!Голям майтап! Joy Joy

Малиййй. Ми представете си пък тая с някакъв любезен тон да ме уведоми: "Съжалявам, но сте много дебел за тази кола - изключвам мотора, докато не отслабнете".

# 239
  • Мнения: 490
Цитат
Малиййй. Ми представете си пък тая с някакъв любезен тон да ме уведоми: "Съжалявам, но сте много дебел за тази кола - изключвам мотора, докато не отслабнете".
       smile3532 newsm62 newsm62 newsm62

Общи условия

Активация на акаунт