Един тъп проблем ,който ще разруши семейството ми!

  • 16 930
  • 170
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 2 158
Този проблем има разрешение - и двете имена са хубави и двете имат известни празници.Валентин е чудесно име,още повече и денят на влюбените/14 февруари/Глупаво е това да е поводът за скандали.Излишна амбиция и от двете страни.А,може би майката на съпругът ти има точно това пред вид- да сте влюбени,както сега на 20!Не съди свекърва си и тя е от майка раждана.Кажи му аго да му е драго!Името е хубаво!Има и друг вариант : остави името само да се избере - напиши имената на листче и нека таткото да изтегли печелившото име!Бъди спокойна,каквото и да се падне - все ще хубаво .И вълкът сит и агнето цяло!Повече дипломация!!!

# 76
  • Мнения: 560
един ден няма да ги има родителите ни, възрастните хора изкуфяват, кво да се прави..........ама изкуфели или не, когато ги няма, няма как да им кажем, че съжалаваме за болката, която сме им причинили волно или неволно. ще остане само това, да ни липсват.........

И тогава ще ви остане единствено чувството за вина, което е пагубно.  Освен, ако не сте завършени егоисти, както се опитват да се изкарат почти всички във форума.   Но то Он-лайн е лесно да се говори.

# 77
  • Мнения: 2 013
На такава свекърва бих и казала да си гледа работата...
Тя па ще ми каже как да си кръщавам детето,че ще ме и заплашва,че няма да помага...
Ми ако ще,ама няма и внуче да види като е отворена...
Аз лично не позволих нито на наще,нито на свекарите да се месят в избора на име...Това си е моя/наша работа...

# 78
  • Sf
  • Мнения: 978
Говори със свекърва си. Ако наистина е печена, ще се разберете.

# 79
  • Мнения: 9 466
Не бих взела на сериозно думите на свекърва ми ,ако реши да се меси в избора за име.Отдавна да съм я отказала,даже и мнението си да казва.Това си е изцяло ваша грижа.Не си мълчи изобщо.До кога ще сте зависими финансово от нея.Мисля си,че щом сте решили да създадете семейство,трябва да сте самостоятелни,а не зависими от някого.Както са ти казали по-горе,щом няма да помага-няма и внуче да вижда.....
Ама нали знаеш,че внучето е по-мило.

# 80
  • Мнения: 4 380
Така ли?Какво като е на 23г.И моя мъж беше на толкова като се омъжих!
И ако свекървата не се съгласи и след "дипломатичния подход" какво прави момичето- цял живот се оставя да е в ръцете на свеки, така ли?Ако има мъж на място няма да е финансово зависима от майка му!

И моя беше на толкова. Каза на майка си че се жени и напусна родителския дом. Както и работа. Намери друга, намери дом, в който ме заведе.

Това са най-идиотските мнения които съм чела за някакви си дипломатии и съгласяване с чужда воля. ooooh!
Не само няма да се съглася, но и не бих я погледнала повече след опити да манипулира. И сина си ще види на куково лято.

# 81
  • Мнения: 1 367
Съвет не мога да дам.Момичето си знае на какъв хал е и дано да вземе правилното решение.Спомням си обаче за моя близка,която се принуди да смени името на детето си повече от година след раждането му.Свекърът държал да е на него,а те били избрали име,което само започва със същата буквичка.Кавги,драми,ултиматуми...мъжът на моята близка също се огъна и смениха името на детето.А то вече си познаваше първото име и реагираше,като го повикат...Накрая се разведоха,както и да е.
Моят син копира трите имена на свекъра.В техния род така се е получило,че в последните три-четири поколения също се въртят две имена.Никой не ме е принудил,сама го реших.Свекърите не са виждали детето близо половин година,просто не се интересуват от него.По странно стечение на обстоятелствата,което не е търсено нарочно,сега никой не нарича сина ми по име,а с галения прякор,който баща му му измисли скоро след раждането. Laughing

# 82
  • Мнения: 212
Така ли?Какво като е на 23г.И моя мъж беше на толкова като се омъжих!
И ако свекървата не се съгласи и след "дипломатичния подход" какво прави момичето- цял живот се оставя да е в ръцете на свеки, така ли?Ако има мъж на място няма да е финансово зависима от майка му!

И моя беше на толкова. Каза на майка си че се жени и напусна родителския дом. Както и работа. Намери друга, намери дом, в който ме заведе.

Това са най-идиотските мнения които съм чела за някакви си дипломатии и съгласяване с чужда воля. ooooh!
Не само няма да се съглася, но и не бих я погледнала повече след опити да манипулира. И сина си ще види на куково лято.
Евала на мъжа ти!
Лично мое мнение,е че когато двама души решат да създават семейство трябва да го обмислят много добре! Най-малкото по никакъв начин да не са зависими от нечии родителите,особено пък финансово!
Когато не ги мислиш така,и когато не познаваш достатъчно добре собствената си половинка се стига до такива проблеми,тропане с краче и налагане на инат!

# 83
  • София
  • Мнения: 18 679
Ох, ще ме просълзите с мненията си как бабите и дядовците един ден няма да ги има и ще ни липсват, затова приживе трябва да им ходим по свирката, особено ако са изкукуригали още на 45, че после да не ни е гузно smile3532

Винаги съм се чудила как е възможно да има толкова изтрещели свекъри, свекърви, тъщи и пр. рода, ама то от снахите и затьовете било hahaha Нещо като - търкулнало се гърнето, намерило си похлупака Mr. Green

# 84
  • Най-сетне у дома
  • Мнения: 911
Ох, ще ме просълзите с мненията си как бабите и дядовците един ден няма да ги има и ще ни липсват, затова приживе трябва да им ходим по свирката, особено ако са изкукуригали още на 45, че после да не ни е гузно smile3532

Винаги съм се чудила как е възможно да има толкова изтрещели свекъри, свекърви, тъщи и пр. рода, ама то от снахите и затьовете било hahaha Нещо като - търкулнало се гърнето, намерило си похлупака Mr. Green


Слава Богу! А аз се боях, че само на мене ми се струва пълна кретения някой друг да избира името на моето дете. 

# 85
  • джакузита макузита
  • Мнения: 3
Каквото и да става ще е името което сме избрали двамата,ако ще и на улицата да спя!!!!!!!!!!!!!!
Точно така!
Поздравления.
Никакви компромиси с такива хора.
Детето още не се е родило, а те претенции имат!
Действай смело, бъди твърда, това е в интерес на детето!
Не е здравословно да расте в такава среда, сред такива хора като тази жена.
Като се роди детето - изобщо не и давай да го вижда и въобще не разрешавай да е каквато и да е част от живота му.
С такива хора само така трябва да се действа - с твърда ръка, иначе оправия няма.  Peace

# 86
  • Бургас
  • Мнения: 5 746
Без пък да ми казват как ще си кръстя детето. Много поздрави ще им пратя в такава ситуация. Ако ще после и дума да не ми кажат.

# 87
  • Burgas
  • Мнения: 92
Това е вашето дете, вие избирате името, не някой друг! Свекърва ти като е искала това име да е кръстила така сина си! А пък и такива заплаха, егаси! Аз не съм имала проблем нито с моите родители нито със свекърва ми. Аз казах, че ще си го кръстим детето както искаме. То даже не се е отваряло и дума по този въпрос . Даже съпруга ми искаше да го кръстим на мен, но аз не си харесвам много името. Защо не помислите да си го кръстите на вас, така ще кажете, че искате детето ви да носи ваше име. И най-вече то си е твое дете, ти не се омъжваш за свекърва си, а за сина й (него го избираш). Така, че отстоявайте мнението си. А като се роди бебето, ще й е все тая за името. Като го види, няма как да не го заобича. baby_neutral
Успех!

# 88
  • джакузита макузита
  • Мнения: 3
Като го види, няма как да не го заобича. baby_neutral
Има, има, хората са различни, примери много, дори и в една подобна тема имаше доста описани.

# 89
  • Мнения: 562
Кръстете го така, както вие искате, а не както искат другите! Изобщо не отстъпвай!!!  Naughty

Да не говорим, че ако се наложи сега, ще иска да ви командва и вбъдеще!

Общи условия

Активация на акаунт