МОН - промените продължават (2)

  • 55 285
  • 755
  •   1
Отговори
  • Мнения: 21 436
Първа тема
Тема с продължение за проектите на документи в сферата на образованието, както и за вече утвърдените такива след приемането на Закона за предучилищното и училищното образование.

# 1
  • Мнения: 21 436
Направих проба, като написах в търсачката НВО десети клас. Вторият от резултатите е този.

# 2
  • София
  • Мнения: 4 949
Благодаря за темата.
Кога можем да очакваме яснота по фотрматите на НВО по БЕЛ и Математика за 10 клас и къде ще ги публикуват?
Провеждането и проверката рабирам, че ще са аналогични на тези в 4 клас.

# 3
  • Мнения: 6 918
И аз благодаря за темата Simple Smile.
Чакам промените по Наредба 11, залегнали в заключителните разпоредби на проекта на Наредба 10. Беше на обсъждане до 14.09, но не откривам да е публикувана промяна. Нали нищо не изпускам, а съм си просто нетърпелива?

# 4
  • Мнения: 21 436
Мисля, че не пропускаш. Другите две наредби, които бяха със същия срок на обсъждане, вече са обнародвани. Наредба 10 не я виждам и в утрешния брой.

# 5
  • Мнения: 5 234
Благодаря за темата. Flowers Rose
Значи не само за НВО след 7 клас са промените и неяснотите, а и за след 10-ти има разни казуси. Thinking
Образованието ври и кипи направо.

# 6
  • Мнения: 1 139
И аз чакам да видя какво ще измислят за форматите на НВО в десети клас, както и кога ще стане това.

# 7
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 312
Благодаря за темата. Flowers Rose
Значи не само за НВО след 7 клас са промените и неяснотите, а и за след 10-ти има разни казуси. Thinking
Образованието ври и кипи направо.
Цяла структура "работи", за да си оправдае заплатите. Според мен в момента преливат от пусто в празно. Реформите трябва да тръгнат отдолу, от учителите.

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 14 037
За съжаление тези, които пишат наредбите или никога не са влизали в училищ, или са били в него преди много, много години.

# 9
  • Мнения: 303
Според класната на моето дете се очаквали промени и за НВО след 4 клас.

# 10
  • Мнения: 3 869
pepeblue, aко вземат да я махнат тая простотия, хич няма да е зле.. Да отчитат дейност и да усвояват пари по проекти МОН са номер едно

# 11
  • Мнения: 2 908
В нашето училище са казали, че който има двойка на едно от НВО след 10. клас, да си търсел после ново училище. Могат ли така да гонят?

# 12
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Има тема за училищните въпроси, колкото и тъпи да са те. Тази е за промените в МОН.

# 13
  • Мнения: 21 436
В нашето училище са казали, че който има двойка на едно от НВО след 10. клас, да си търсел после ново училище. Могат ли така да гонят?
Лиляна ти е дала отговор, но за да приключим темата - ти прочете ли изобщо мнението, към което те препратих? И проследи ли дискусията малко след него?
Няма оценки, значи няма как да има двойка. Кога и как се прилага санкция преместване в друго училище, може да провериш в ЗПУО.

# 14
  • София
  • Мнения: 7 030
Дидева, може ли да се разбира в такъв случай, че проверките в 10 клас, по никакъв начин не биха могли да се отразят на дипломата в 12, защото нямат оценки?
Има ли изобщо някъде, някаква идея, проект, как ще се формира общия успех на дипломата в 12 клас?

Общи условия

Активация на акаунт