Вода или само кърма?

  • 3 264
  • 81
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 322
Само кърма, към днешна дата - предлагам често, пийва по някоя глътка, но пак основно с кърмата си утолява жаждата.

# 16
  • Мнения: 1 376
Предлагала съм, но не искаше.... докато не настанаха адски жеги. Тогава изпиваше големи количества (според моите разбирания), но след лятото пак отказа. Като я отбих на годинка започна да пие по малко... до миналия месец, сега пак пие много вода.

# 17
  • Мнения: 660
По препоръка на педиатърката опитах да дам вода в жегите, но изобщо не я иска. След 2 дни се излъга да поема 2 лъжички и след минута ги повърна. Не мисля, че и е необходима щом я плюе.  Peace

# 18
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
Само кърма - на поискване. Имах много кърма и дъщеря ми повръщаше нонстоп между дре хранения. Пробвах след 4-ти месец да дам вода, но резултата отново беше повръщане. Скоро захраних и давам вода. Пие около 50 мл на ден. Понякога и по-малко.

# 19
  • Мнения: 356
През много горещите летни дни на 2007 и 2008 г., когато температурите вън достигаха 40 градуса, опитвах да давам вода на дъщеря ми. Тя обаче така и не пожела да я пие - нито с лъжичка, нито от шише. Затова пък кърменето ни беше на поискване и тя съответно си искаше по-често. Не е била дехидратирана, не е имала друг проблем, за който причината да е била непиенето на вода. Сега пие както чиста вода, така и сок. И продължава да суче вечер и нощем  Laughing
За твоето бебче ти ще вземеш решение, като имаш предвид информацията, която предварително събираш (поздравления за това), и неговите желания Hug

# 20
  • Мнения: 108
Предлагах вода, когато се роди, но дъщеря ми не искаше да пие, поради коет оспрях.  Носкоро започнах  пак да й предлагам, но резултата е същият. Само в най-големите жеги изпива по 20-30 мл. на ден.

# 21
  • Мнения: 1 053
Мойта бебка пие вода откакто се е родила.В жегите сега дори пие по 400 мл.

# 22
  • Мнения: 6 713
Ако не са жеги на 1-2 месечно бебе, което суче по 10-12 пъти на денонощие, не, не бих. Може би малко вода за изплакване след кърмене. Аз като родих през април не беше топло и не съм давала, но станеха ли жеги, веднага предлагам вода - минимум 30-40 минути преди ядене, за да не се запълни коремчето с вода. Непосредствено след самото хранене, много рядко е пила вода.
Ако бебето обаче е родено през  лятото, точно по жегите, бих давала вода почти от самото начало.

# 23
  • Мнения: 585
предлагай и вода бебето само ще реши , ние се кърмехме на поискване и не искаше вода , вода започна пие едва като започна да хапва по големи количества твърда храна , но винаги му предлагах и вода особено лятото

# 24
  • Мнения: 929
Аз давах вода, детето ми си я искаше.

# 25
  • Мнения: 685
На моята бебка също предлагах вода още от началото (по съвет на лекарите), почти не я искаше, после реших, че трябва да послушам "опитните" и слагах захар, резултата беше същият, накрая ми светна, че със захар си е само вреднотия, започнах да предлагам чайчета вместо вода, накрая ми оставя само "варенето", защото не изпива повече от 10-20 ммл на ден, така че съм на принципа ако иска детето - пие, ако не - не я наливам. Вече и с храненето сме така, кърмим се когато му се иска на детето, може и на 2, може и на 3 часа, важното е да еспокойна.  Grinning

# 26
  • Мнения: 2 132
До началото на захранването(6м) не съм давала вода.

# 27
  • София
  • Мнения: 1 139
След като захраних- 5 месец,започнах да предлагам вода,но едва от скоро започна да пие както трябва.

# 28
  • Мнения: 2 478
Да, давах вода дори и като беше малко бебенце. Пиел е толкова, колкото е искал, а това беше по няколко глътки на денонощие.
Към 3-4 месец започна да приема повече вода, въпреки изключителното кърмене.

# 29
  • Мнения: 3 929
Давах вода, но той не искаше да пие. И сега пие много малко. Предпочита друг вид течности.
Що се отнася до кърмата - само тя е достатъчна, докато детето не бъде захранено.

Общи условия

Активация на акаунт