Първи юни МАРТенче празнува, по градинките в количката лудува!

  • 10 196
  • 296
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 288
Честит Ден на детето,мили  мартенски бебочета!!!Да сте ни живички и здрави и много,много усмихнати!!!

# 76
  • Мнения: 5
Честит 1 юни!
Нека има повече щастливи детски лица и безгрижно детство за всички дечица! newsm05 newsm06

# 77
  • Мнения: 28
За малко да пропусна





Нека нашите деца да успеят да съхранят завинаги детското в себе си,както и винаги да носят усмивката на лицето си!!!

Последна редакция: вт, 02 юни 2009, 09:55 от kremmyto

# 78
  • София
  • Мнения: 673
Добро утро, мамчета и бебчета!

На мен педито ми каза да правя пресен сок от череши, но именно заради неизвестните химикали, с които са пръскани съм в голяма чуденка дали все пак да купя готов сок или да рискувам с прясно изцеден newsm78

Нагайна, малакта също като я сложа по корем единствено което прави, е да си държи главата и да мрънка. Вярно, има все пак полза, защото пръцка здраво, но не това е целта.

За сериалите: загледах преди месец-два гръцкия "Блясък".....без коментар

# 79
  • София
  • Мнения: 673
Мамчета, ето тук има много подробно писано за видовете пюрета и сокове
http://www.papa-bebe.com/

# 80
  • Мнения: 8
Добро утро,мами Hug Hug Hug
Хайде да ви почерпя днес аз по едно парче от любимата ви торта,по случай ВТОРАТА ГОДИШНИНА НА НАШЕТО СЕМЕЙСТВО.
Еееееее колко хубаво беше....................И таковата да ви споделя защо избрахме сватбата ни да е на този ден.Ами защото е празник,предишната вечер има заря Mr. Green /леко подсещане за празника/,а на 2-ри като пуснат сирената в 12:00 в памет на Ботев,не само ние си спомняме че имаме годишнина,а и всички наши приятели и близки с които споделихме нашия сватбен ден!!!
Вчера искарахме страхотно,надявам се и днес да е така!  Hug Hug Hug
glafira,с теб май сме най раннобудни тия дни Joy Joy Joy
БОДЛИВКА,верно е като чупен тоя крак Joy..................как се мандалка само мани-бегай Joy Joy Joy

# 81
  • Мнения: 18
rusana - не е малко обиколката на главичката. Ние се родихме с 35 см. , на първият месец беше 38 см. ,  а на 2 мес. като ни  я мери док беше 40см. Даже два пъти я мери . На мен пък наща ми се струва доста , за 2 мес. 5см., ама щом доки нищо не каза значи всичко е ок. Така че споко,  в граници са си сладурите. И аз все щях да питам , но забравях.

Ей с това заспиване голям зор. Ние изобщо не можем сами да заспим. Като го сложа в леглото и почва да си търка главата в чаршафа и си я върти нервно на ляво и дясно със затворени очи и мрънка . След около 5 минути почва да хленчи и след още 5 рев , докато не го взема и да го приспя на ръце. Понякога и такъв рев му хвърля че аз  #Crazy.
А пък сам стои по 10-15 мин. като непрекъснато маха с ръце и рита с крака и след тези мин. пак идва ред на рева. Вие как така го докарвате това с  часове незнам.
Ако някой стои и му се клещи отпред може и по дълго да откара.  
И активна гимнастика има , ама и там не откарва много , а  люлката дето му я взех не я харесва много , ползваме я за по 10-15 мин като стол , колкото да изгладя нещо на баткото и да отида до тоалетната и то без люлеене щото това го дразни и сега ще си я бия в главата.

Ей, много са сладки бебоците!  Hug

А сега един въпрос- дали  ще могат бебетата да пият сок от компот през зимата. Щото имаме череша , круша и се чудех дали да се хабя да слагам компоти. Как мислите?

По корем и на нас не ни харесва особено. Държи си главата  малко изправена и после си я забучва в чаршафа и мрънка 1-2 мин и рев. Като през това време така рие с крака , че се измества напред. После като го обърна и е целият червен от напъване , то и това не е хубаво така да бъхта детето. hahaha

Не бих давала  сок  от тези купените череши, по добре купен.
И ние ще се захранваме чак след 6 месец. А детска кухня баткото не обичаши и му правех аз пюрета. В малки бурканчета и стерилизирани и в хладилника.
Сега и да искам да пробвам , няма от къде - при нас няма градина, само колеж Ровел. Confused

Elle- принтирах си рецептата и сега като изядем този  който направих , ще пробвам и твоя. А за рецепта щом попадна на сполучлива  ще я споделя. Hug А вие къде сте в Банкя? Щото ние сме в Иваняне т.е.  далечко сме от центъра.

# 82
  • Мнения: 288
Добро утро.Не съм писала почти последните дни,щото бях на нерви,ама направо... smile3511 На моя семейството бяха на гости.Те са от Троян,а ние живеем в Горна Оряховица.Е то виждала съм несъобразителни хора,ама...Баща му,втората му жена,двамата му братя,че и дядо му довели.То не беше крещене,писъци,туй моето бебе лудна.Прехвърляне от ръце на ръце,а това от което ми изпушиха бушоните вече беше като на вечерята свекара държа на устата на Алекс 1 минута чашата с бира да му дава да пие!Е не мога повече,то бива простотия,ама това на нищо не прилича!Аз викам НЕ,ама кой ли ме чува,а моя само седи и се смее и както винаги нищо не смее да каже на техните(а и видиш ли това било майтап!Е не ми беше смешно!!!)Дядо му отделно-10 пъти минах покрай него-10 пъти ми намилаше "Ама много на ръце е научено!" със съответната физиономия!!! #Cussing out В 6 часа ми почнало да плаче бебето,той го чул сутринта,тц,тц,тц!!!Ревеше ми се двата дни,в които бяха тука.И моя грам внимание не обърна на мен и детето,тъй като се виждат с техните много рядко и толкова криво ми стана,все едно беше ни забравил някъде.Цяла вечер приспивам аз на ръце,защото таман се унесе и започват писъци в другата стая и таткото знае колко му е труден съня на Алекс,ама нищо-пие си бира човека отатък.а аз... Cry И така.Като си тръгнаха се скарахме естествено.Пусто мое търпение,нищо да не смея да кажа пред тях и само да се усмихвам и всички да ми се качват на главата. ooooh!
Е оплаках се малко да ми олекне.
Хубав ден,мами!!! Hug

p.s. ЧЕСТИТ ПРАЗНИК,НАНИ!!!Бъдете много щастливи!!!  bouquet 

Последна редакция: вт, 02 юни 2009, 08:54 от АлЕкС-мама

# 83
  • Мнения: 361
Здравейте мамчета   bouquet
Нани Честита ви годишнина!!! Все така заедно и все така да се обичате!!!

Аз да ви се оплача от хрема и алергия. Едвам дишам.
При нас пак се смръчава и вече ми писва, но ще се оправим с бебка и ако не е заваляло сме навън.

# 84
  • София
  • Мнения: 673
Еля, аз съм на крак от 6 часа, просто мъж ми беше на компа, че и той стана рано-рано....

За компот за бебоците на мен лично не ми се струва разумно, но се консултирай с педиатър

# 85
  • Мнения: 4 428
Нани-в, честит ви празник   bouquet
И ние си избрахме 6-ти септември по същата причина  Wink Няма начин да го забравим и двамата. Пък и е Ден на съединението. Та решихме и ние да се съединяваме  Mr. Green

Алекс-мама, просто ужас  Shocked Не мога ад си представя какво ти е било. Аз да ти кажа, понеже съм си цапната в устата, цях или да ги изгоня да си пият в някоя кръчма, или ако искат да остават да се съобразяват с бебето поне  Naughty

Днес е много променливо  Rolling Eyes Тъкмо мислех, че ще е хубаво и ще се разхождаме и барабар със слънцето - заваля  Tired

# 86
  • Мнения: 121
Честит празник със закъснение на всички дечица! Нека растат здрави, щастливи и да ни даряват с много усмивки! Няма по-прекрасно и успокояващо нещо от усмивката на детето.

Ние бяхме цял ден по улиците, а вечерта милото ме води на вечеря.

АлЕкС-мама  мила, и ние скоро преживяхме нещо подобно и не е приятно, но като погледнах сладката усмивка на бебето и осъзнах, че всичко може да се оправи.

Мамите, които имат момченца, как процедирате с пишчето? Ние имаме час при уролог в четвъртък  за първото забелване, но после вкъщи трябва да се оправяме сами, а много ме е страх.

# 87
  • Мнения: 660
Здрасти и от мен, щото бебока и тати още спят... Ей, много обичам сутрините - такова спокойствие с моите спящи бебета... Grinning

АлЕкС-мама, ама ти си героиня... Аз ако бях на твое място щях да раздам правосъдие на 2-рия час, нямаше да чакам да си тръгнат. И не защото не съм възпитана, а защото бебето е най-важно.

dyMa, и аз не бих рискувала с компот, пък било и само защото се слага захар в него...но питай пак педиятъра си.
И не се притеснявай за Теди, той е още мъничък. Има време да остава сам и да се заглежда, а и още е малък и затова му омалява да си държи главичката дълго време вдигната. Рая започна осъзнато да прави разни неща като наближи 3-тия месец и от тогава всеки ден имаме нов маймунджолък. Ще видиш, че и при вас ще е така - ще расте с всеки изминал ден и всеки ден ще е разичен от предишния... Hug

Нани-в, честита ви годишнина! Още дълги години щастлив семеен живот.  bouquet

# 88
  • Мнения: 361
Алекс-мама, и при мен положението е нещо подобно. Като дойдат и са едни съвети и една клатене. На РД на мъж ми свекървата и набута от глазурата на тортата, ама аз се развиках и я дръпнах от ръцете и.
Как така ще му дават бира бе????? Баща ми едно време е давал на братя ми, но са били на 2-3 години. Ама сега ако я видя майка да прави така ще я побъркам.

# 89
  • Мнения: 1 734
Добро утро
Личи си, че на вън не е много за разходки, много сте писали не може да ви изчете човек.
Благодаря на всички, които ми честитихте кухнята, голяма радост ми е  Wink

Гледам за пюрета си говорите, аз от опита ми с Боби съм му приготвяла домашни и съм купувала предимно на Хип, по-малко на Ганчев и на Гербер, но те са по скъпи. Но синът ми не беше претенциозен и ядеше каквото му дам, съмнявам се обаче, че сега ще е така  newsm78 . Но знаете ли какво съм забелязала, че готовите са страшно вкусни и бебетата много ги харесват. Не  знам защо така се получава, според мен домашните би трябвало да са по-вкусни, да не говорим че са прясно приготвени. Но е обратното  Rolling Eyes (което винаги ме е карало да се замислям какво точно слагат вътре)

Някой по-горе беше питал за бирена мая. Аз я пих в началота, уж за кърмата. Не знам, дали я увеличи, но наистина влияе на апетита. Станах по-гладна, така че ако я пиете внимавайте с яденето.

Алекс мама, сега прочетох какво си написала. Ами много трудно ти е било, чудя се как си удържала фронта толкова дълго. Изобщо да не ти е неудобно, все пак вие сте тези с които трябва да се съобразяват и ако случайно свекъра ти го е забравил не виждам какво лошо има да му се напомни.

Последна редакция: вт, 02 юни 2009, 09:25 от sia

Общи условия

Активация на акаунт