Умее ли да се весели българина?

  • 2 575
  • 55
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 788
Незнам за обкръжението и българина в трето лице, но... да вземем един пример от моя скромен опит по пикници.
Поляна, гора, язовир, приятно време, хубава компания. След 15 минути се стоварват две коли с особено "важни личности", извинете, по-точно "класна извадка" от нашето общество. Веднага се разтоварва бира и ракия, количество нужно за зареждане на кварталния супермаркет. От колата се пуска бясна и мазна чалга. Вадят се скари и прочие и се почва едно веселие, на висок глас и определено смущаващо не само нас, а и още една компания - хора с деца. А погледите на описаните мъже и жени са толкова важни, че едва ли не - язовирът, небето, дори и самия Господ Бог са техни и работят за тях Simple Smile
Така че, хайде да не се правим на много морални и над нещата. И аз си имам разбирания за забавления, с които по никакъв начин не преча и не вредя на околните. Но когато масата народ приемат гореописания начин на забавление за нормален, тогава си позволявам да говоря за българина, в което число искам Simple Smile
И стига с тази толерантност. Той и Стависки уби хора, но го оправдаха точно, заради тази толерантност, че разбираш ли, ние сме българи и той бил направил мнооооого за страната ни. Дрън-дрън.

Последна редакция: вт, 02 юни 2009, 02:01 от Servallan

# 46
  • Мнения: 46 565
Нямам проблеми, за другите не знам, но като чета тук в някои теми, то май само това умее  Laughing било скука вечер да си видиш семейството, трябвало да вършееш по кръчми, мързи ме да търся цитатите сега ...

# 47
  • Мнения: 1 470
Никога не съм разчитала на алкохола като средство...Аз обичам да се забавлявам на пикник примерно,на картинг,в Коколандия,или нещо от сорта...Пиенето на бира привечер с приятели ми помага да разпусна напрежението от деня,но когато реша да празнувам истински го правя по съвсем различен начин...Любимо ми беше София Ленд, но...На такива места отгоре на всичко се забавлявате цялото семейство,което е още по хубаво...
А сега попадайки сред много млади хора,ми прави впечатление че те също най-малко разчитат на изброените неща... Hug
Значи има надежда... Hug

# 48
  • вкъщи
  • Мнения: 704
зависи   някои умеят други не и не винаги се дължи на чашката Joy Joy Joy Joy Joy


А, Бе, Це, Де.... с всички чашки си изкарвам добре  Peace


ами друг път а ако не пиеш не изкарваш така ли Joy Joy

# 49
  • вкъщи
  • Мнения: 704
миналия четвъртък на една латино вечер прилично количество мъже и жени да се забавляваха искрено без да са злоупотребили с алкохола...


да може и така но е много рядко Wink Wink

# 50
  • Мнения: X
За българина не знам и не ми дреме. Мога да кажа за себе си, че от известно време насам доста скучая сред веселящи се българи, но като гледам, проблемът си е мой. Ха отиди речи на някой:"Недей се весели, щот на мен ми е тъпо!", няма как да стане, като не те кефи компанията има лесно, теглиш си камшика и толкоз, сменяш заведението, страната или планетата, важното е да ти е гот поне със себе си.

# 51
  • вкъщи
  • Мнения: 704
За българина не знам и не ми дреме. Мога да кажа за себе си, че от известно време насам доста скучая сред веселящи се българи, но като гледам, проблемът си е мой. Ха отиди речи на някой:"Недей се весели, щот на мен ми е тъпо!", няма как да стане, като не те кефи компанията има лесно, теглиш си камшика и толкоз, сменяш заведението, страната или планетата, важното е да ти е гот поне със себе си.


зависи като не си в настроение няма как Wink

# 52
  • Мнения: 15
Тези, които "не са такива", споделете как празнувате, че да е правилно.  Whistling

Като гледам, какви празници се спретват по повод първите рождени дни на децата, мисля, че софрите ще преследват още не едно поколение българи.
Да четем Шопенхауер,слушайки съвсем лекичко Вивалди с чаша нектар от амброзия в ръка.... Laughing

По темата.И аз не намирам за "веселие" тъпкане и пиене 5-6 часа. newsm78РИтането на топка ,както каза някой също е забавно.

# 53
  • Мнения: 212
Не мога да говоря за всички,комплексно,защото при цялото ми желание,не познавам всичките 6 милиона,или там колкото сме...
Но мога да кажа за мен и хората около мен!
Винаги успяваме да си направим купона. Дали с алкохол,дали не-купона винаги е на макс!

# 54
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Аз се забавлявам. Дали другиму съм забавна... Незнам.
Събирам се с хора, с които ми е забавно, ходя по места и правя неща, които са ми забавни.
С целокупния БГ народ не се сравнявам и ми е доста особено изречение, което започва: Българинът това, българинът онова...  Sick

# 55
  • Мнения: 9 865
- Умее ли да се весели?
- Кой?
- Той, нългаринЪТ.

Умее, до степен на самозабрава с много тежки последствия.
Нали българите се гордеем с т'ва забавляване като с черта
от национално значение - че кръчмите ни не затварят и се
лее вино и любов от сутрин до здрач и след това...

Общи условия

Активация на акаунт