Проблеми с кърменето - сърди се на гърдата, не ще да суче

  • 5 062
  • 39
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 529
А нормално ли е на месец и половина бебчето да ака почти след всяко хранене, както е при нас? Емил ака около 4-5 пъти на денонощие.

# 31
  • София
  • Мнения: 3 909
Цитат на: kiki27
А нормално ли е на месец и половина бебчето да ака почти след всяко хранене, както е при нас? Емил ака около 4-5 пъти на денонощие.


Боби почти до 3 месеца акаше на всяко ядене. По малко, но често. И си напишкваше памперсите на всяко ядене.

# 32
  • Мнения: 1 793
Цитат на: Raya
Цитат на: Anna
днес теглихме младежа - 6.900 е.


Хи-хи-хи - на два месеца и е 6,900... Бе какъв е този богатир? Я сподели, какво папа мама, че така наддава юнака.


ами той след една седмица ще стане на три месеца Simple Smile а какво папкам аз. ям всеки ден /почти/ мюсли, пия по 2 литра вода и общо взето ям каквото ми се яде без опасните храни /алергизиращите/.

# 33
  • Мнения: 473
А може и тези горещини да оказват влияние. Мартин например яде като по часовник точно 10 мин. и пуска и започва да се хили а аз бутам ли бутам зърното в устата.

Да ви питам пък аз - как и кога се регулира акането на бебоците - все така ли ще ака трудно през няколко дни?

И още нещо - бебчо вече е 6,200 и 61 см. а е на 2 м.,т.е. наддал е пак 1500 кг за втория месец и е пораснал 6 см. Казаха ми че не трябвало толкова да яде щяла съм да го прехраня.Аз пък съм твърда че бебето се прани на поискване и когато си реши.Проблем е че май заформяме пъпна херния и педиатърката каза че трябва да се храни на често и по малко.
Изобщо дайте мнения и съвет.

# 34
  • Мнения: 277
Nie sushto imame pupna hernia no ne sa ni kazali za iadeneto nishto takova samo ni slogiha lepenka na pupcheto.Dnes biahme na vaksinatsia i pretegliha bebo kontrolno i se okaza che bebo veche ne nadava s sushtite tempove kato predi/ 1 mesets-1300grama, 2 mesetts-1200 grama/ i az malko se pritesnih. Sega shte pochvam da mu davam ot dvete gurdi i na poiskvane ta dano da se opravi. Sega naddava po 30 grame na den, a predi po 50-60 grama. Ama kato nadavashe poveche mnogo sum go hranila i imalo opasnost ot rahit a sega puk ne nadava dostatuchno napravo se shashnah nali sum mama za pruv put. Ako niakoi ima podoben sluchai daite suvet kak da deistvam ot tuk natatuk

# 35
  • Мнения: 3 927
Като чета какви килограми сте направили в първите месеци, направо се успокиявам. А до скоро се притеснявах, че съм прехранила бебка с това смесено хранене...

при нас мерските са:
родена 3100, 50 см
на 1 м. 3540, 52 см
на 2 м. 4600, 56.5 см
на 3 м. 5680, 61.5 см.....бебка направо е манекекна Wink


jen, не се притеснявай за по-бавния растеж. Съвсем нормално е само първите 2-3 месеца да се качва повече. Обикновено след 4-5 месец, бебоците почват да наддават по-малко, например по 500-600 гр., по-късно още по-малко.......представяш ли си ако едно бебе качва всеки месец по кило на какво ще заприлича в края на годинката??????? когато трябва да е около 10 кг. Недей да се шашкаш, че може наистина да прехраниш бебока си.

бързото наддаване изобщо не е хубаво, но това е мое мнение.

# 36
  • Мнения: 277
Благодаря ти за отговора и аз мисля, че прехранването е по сериозният проблем. Знам че трябва да започне да наддава по-малко сега е 5200 грама, 58 см. , понеже се роди по-мъничък. След една седмица ще ходя пак да го претеглим и да му сложим нова лепенка на пъпчето и тогава ще се прецени как стоят нещата по-добре

# 37
  • Мнения: 385
Цитат на: Charr

И още нещо - бебчо вече е 6,200 и 61 см. а е на 2 м.,т.е. наддал е пак 1500 кг за втория месец и е пораснал 6 см. Казаха ми че не трябвало толкова да яде щяла съм да го прехраня.Аз пък съм твърда че бебето се прани на поискване и когато си реши.Проблем е че май заформяме пъпна херния и педиатърката каза че трябва да се храни на често и по малко.
Изобщо дайте мнения и съвет.


Права си да не слушаш за прехранването. Няма прехранено кърмаче. Може да изглежда пухкаво, но като тръгне да лази и да ходи, всичко се стопява. А, и всички деца, които наддават доста до 6м., после започват много по-малко да наддават. Въвеждането на друга храна също ще си каже думата.

По отношение на хернията. Ние имахме обаче ингвинална херния още от първия месец. Оперирахме я при навършен 7м. Това, което направих, за да не затрудня детето беше, че отложих захранването за след като бебо беше напълно възстановен от операцията. Кърмата е много по-лека храна от всичко останало.

Та, съветът ми е да си се кърмите по-дълго. Ние когато сме само на кърма, акаме по 2-3 пъти на ден, а сега когато поемаме макар и минимални количества друга храна, акаме 1 път на ден с напъни, за които всички в радиус от 2-3м. научават.

Можеш да даваш да суче колкото иска. От това пъпната херния не може да се повлияе. Но въведеш ли друга храна рисковете са по-големи.

# 38
  • Мнения: 117
Цитат на: boo

Акането след 30 ден може да не става всеки ден (преди това, между 7 и 30 ден трябва да ака детето често, може и след всяко ядене).



Защо след 30 ден??? Знам че към 4-я месец се променя начина на акането.  Rolling Eyes
Моят син(а както после разбрах не е само той) акаше през 3-5 дни от самото раждане. Доста притеснения ми създаде навремето докато разбера, че не си е струвало. Sad

# 39
  • Мнения: 6 155
Цитат на: kiki27
А нормално ли е на месец и половина бебчето да ака почти след всяко хранене, както е при нас? Емил ака около 4-5 пъти на денонощие.


Нормално е. Ние сме на 31/2 и ака след всяко хранене, така че споко Wink

п.п. поне аз си мисля, че е нормално Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт