тъмнина и бебешки дрешки

  • 4 670
  • 103
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 108
 Laughing за това суеверие чувам за първи път. Но аз никога не съм слагала дрехите на бебето на терасата, защото точно пред нея има строежи и е много прашно. Винаги ги суша на сушилник в стаята.

# 31
  • Мнения: 11 607
Ох...още ли са разпространени подобни суеверия?????? И хора, които да им вярват?

# 32
  • Мнения: 158
Аз също се учудвам че все още има хора,които вярват на такива бабешки работи

# 33
  • Мнения: 25
И защо да са бабешки работи?? Всеки народ си има суеверия в които си вярва и спазва. Не виждам нищо лошо в това

# 34
  • Мнения: 2 011
И защо да са бабешки работи?? Всеки народ си има суеверия в които си вярва и спазва. Не виждам нищо лошо в това

Няма и нищо хубаво в това.Суеверията произтичат от незнанието.Един неук човек,като не може да си обясни дадено явление по пътя на логиката,се задоволява със суеверията.А има достатъчно примери за такива,опасни за здравето и живота на децата ни.

# 35
  • Мнения: 9 466
До 40-я ден! Peace

# 36
  • Мнения: 3 804
Всеки народ си има суеверия в които си вярва и спазва.

мда,извън БГ за такова поверие не съм чувала. Grinning

# 37
  • София
  • Мнения: 3 064
През нощта и сутрин пада влага и дрехите няма да изсъхнат добре, освен ако не ги оставиш до обяд. Много просто - всяко суеверие си има някакво логично обяснение. А караконджулите могат да дойдат на едно кафе нощеска, и без това вися до 2 часа Sunglasses

# 38
  • Мнения: 801
 #Crazy Направо ме убивате с тези поверия ooooh!

# 39
  • Мнения: 8 999
Ей, нямате мира, бе! Стига с тия суеверия. Дрехите на децата, както и нашите, прибирам вечер единствено, ако има вероятност да вали.

# 40
  • Мнения: 204
Когато се роди първата ми щерка ,на петият ден от раждането я водих на консултация със свекърва ми.Така стана 4е много закъсняхме и се стъмни и свекърва ми щеше да отка4и ,защото детето трябва да си е в къщи когато се стъмва .Не разбрах какъв е смисълът.Дрехите на бебка ги прибираше преди 4 4аса.За мен е абсолютна глупост,бабини деветини.

# 41
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Вече ще полудея с тези тъпотии. Големи хора сте бе недейте така. Вярно е че всеки има право да вярва в каквото си иска, обаче това са пълни тъпотии. И акто ги полазят тъмните сили какво? Нали ще полазят дрехите, не бебето   Crazy

....защото детето трябва да си е в къщи когато се стъмва ........

 tooth Най редовно се прибирахме по тъмно. Все пак зимата се стъмнява в 16.30-17.00. Това между другото не го бях чувала  Mr. Green

# 42
  • Мнения: 1 354
Това са суеверия.И аз мисля, че беше до 40 ден Peace

# 43
  • Мнения: 4 434
Ох...още ли са разпространени подобни суеверия?????? И хора, които да им вярват?


Ами като има по пет,шест баби да ти кажат едно и също,ти почваш да се чудиш и да се замисляш.
Дали да го направя и аз?! Crazy
Аз съм се замисляла,но като питах другите майчета...ми казваха ти луда ли си Mr. Green

# 44
  • след Околовръстното
  • Мнения: 1 812
Ох...още ли са разпространени подобни суеверия?????? И хора, които да им вярват?


Има ,има. На първото простиране комшийката-баба от съседния двор не пропусна да ми подвикне да ги прибера преди да се стъмни, че ще се вселят караконджули в дрешките. А докато бях бременна ме съветваше да не подритвам котетата из двора, че ще родя космато бебе и после седем дена трябва да го къпя с козина от мъртва котка да му окапят космите. Свят широк, прости хора навсякъде. Слушам им глупостите и падам да се смея.

Общи условия

Активация на акаунт