За БЪРЗИ КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 33 405
  • 735
  •   1
Отговори
  • Мнения: 11 607
ЗА БЪРЗИ ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ, ЗА ТЕЗИ КОИТО НЕЩО ГИ ВЪЛНУВА, НО НЕ ИСКАТ НОВА ТЕМА

ЧАСТ 67


Влизат възрастни хора в ресторант на морето и питат:
- Цацата пържена ли е или на скара?



Питайте без да се притеснявате, но и споделяйте без да се притеснявате !

Не е нужно да знаем всичко! Важно е да знаем достатъчно, на точното място, в точния момент, по точния начин! Ако паметта все пак ни изневерява - тук има достатъчно дами и господа, които могат да допълнят нашите знания!

Полезни линкове:

http://www.recepti.lamqta.com/

Последна редакция: вт, 05 мар 2013, 13:46 от Мама Цоцоланка

# 1
  • Мнения: 8 528
я пу първа да се запиша с един въпрос

купила съм си месо да пусна на робота да видя как прави кайма за кюфтета. Въпросът е - да сложа всичко на куп (месо, лук, яйца, подправки) или първо да нарежа месото и после да дообъркам на ръка с останалите продукти?

# 2
  • Мнения: 6 214
Айде този път като хората да се запиша на първа страница. Simple Smile

# 3
  • София
  • Мнения: 10 825
Благодаря за темата и веднага да задам въпрос:
Вчера правих телешко варено и ми се видя много месото, което бях предвидила, та оставих едно парченце в хладилника. Моля ви за предложения какво да направя с около 300 грама телешко бонфиле?

# 4
  • Мнения: 22 867
купила съм си месо да пусна на робота да видя как прави кайма за кюфтета. Въпросът е - да сложа всичко на куп (месо, лук, яйца, подправки) или първо да нарежа месото и после да дообъркам на ръка с останалите продукти?

Може би зависи от робота. Майка в чопър смила месото, после лук, чушки и смесва всичко на ръка.  Peace

# 5
  • Варна
  • Мнения: 2 073
я пу първа да се запиша с един въпрос

купила съм си месо да пусна на робота да видя как прави кайма за кюфтета. Въпросът е - да сложа всичко на куп (месо, лук, яйца, подправки) или първо да нарежа месото и после да дообъркам на ръка с останалите продукти?
Първо си направи каймата в робота, после всичко останало.  Peace
Маме, благодаря за темата!  bouquet

# 6
  • Мнения: 8 528
купила съм си месо да пусна на робота да видя как прави кайма за кюфтета. Въпросът е - да сложа всичко на куп (месо, лук, яйца, подправки) или първо да нарежа месото и после да дообъркам на ръка с останалите продукти?

Може би зависи от робота. Майка в чопър смила месото, после лук, чушки и смесва всичко на ръка.  Peace

Мощен е робота. Ама лука и каймата не ги виждам като нещо затормозяващо. Все пак от половин кило брашно спокойно меси .....

antonia, благодаря

# 7
  • Мнения: 9 107
самото месо ще се нареже по-добре, ако няма яйца, които да разводнят положението вътре  Peace
Onna-bugeisha р ей това телешко по средиземноморски ще стане чудно с телешко бонфиле http://pep-4o.blogspot.com/2012/03/blog-post_15.html

Дидка   bouquet

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 21 621
DarinaK, смес за кюфтета се прави с кайма и ... останалите продукти. Ще рече, че първо е смляно месото на кайма, пък омесването с другото не е нужно да става в машина.  Иначе лука (зеленчуците) също може да нарежеш в робота.

Мамо Цоц, едно предложение за заглавието. Струва ми се колкото и да е... , че не е зле да вмъкнеш Кулинарни въпроси.  Поне аз откакто пиша в тази тема два пъти имаше въпроси извън темата.

# 9
  • София
  • Мнения: 5 605
Ихааа, веднъж и аз да се запиша на първа страница.  Laughing
Мама, мерси за темичката  Hug
DarinaK, аз като за по-мързеливо, първо смилам месото, и когато е почти смляно, започвам да слагам другите неща - лука, яйцата и малко накиснат хляб, поръсвам с подправките и като се позавърти още малко-вадя готовата кайма.

# 10
  • София
  • Мнения: 11 701
Задължително се записвам! Благодаря!   bouquet

# 11
  • София
  • Мнения: 8 131
Записвам се. Благодаря за темичката.

# 12
  • Мнения: 1
Дами, вчера панирах лук, но ми остана доста патафри, което прибрах в буркан. Днес дали ще стане нещо от него или да го изхвърлям?

# 13
  • Мнения: 4 785
Аз само докладвам, че накрая направих граха като винен кебап със свинско, но сложих и моркови и картофено пюре отделно за гарнитура - стана супер! Аз дето не ям манджи си го изядох, мъжът ми и той каза че било супер вкусно.  Peace

# 14
  • в тристайна гарсониера :)
  • Мнения: 208
И аз да се запиша при вас   bouquet Съвети не мога да давам, но вашите идеи и съвети са страхотни.

Общи условия

Активация на акаунт