Как опазвате децата си от "набезите" на случайни хора?

  • 2 569
  • 60
  •   1
Отговори
# 15
  • вляво от асансьора
  • Мнения: 1 262
Абе и аз затова се притесних-дали само на мен се случва така да се издразня,че да вдигна такава патардия Embarassed.По принцип въобще не съм конфликтна(как дами повярва човек вече Laughing),ама като става въпрос за детето ми и на по-страшни работи май съм способна #2gunfire Mr. Green.
Не мога да разбера само едно-защо като е малко и беззащитно човечето и дай всички(и сулю,и пулю) да го олигавят Sick.То и аз може да съм симпатична на някой,ама не ми се мята отгоре да ме целува само дорде ме види.Как ли пък се чувстват децата? Rolling Eyes.Като в рекламата....."Колко дълги могат да бъдат 20 мин..."

П.П.Belinda,и аз си мислех,че в тона на добросъседските отношения трябва да й се извиня,но само за това че влязох много остро в завоя Wink

# 16
  • Емаесесаесесапипиа
  • Мнения: 488

Ние я водихме на нос Калиакра, нямаше и месец още с количката. И там нали е тясна пътеката една група дечица-туристчета чужденци ни задминаваше и почти всичките деца се скупчиха да й се радват и протягаха ръчички да я пипнат. Мен ми беше кофти да им охлаждам ентусиазма, щото такива искрени изглеждаха, но ги помолих тактично на английски да не я пипат Simple Smile. Може пък просто да не се усещат, деца са все пак, ама за големи хора не мога да разбера.... Имам един куп близки хора дето не смеят да я подържат или докоснат да не би да й предадат някоя зараза, а пък има и такива дето почти не ги познаваш и даже съвсем непознати, които са готови едва ли не да я нацелуват... на мен лично ми изглежда като просто да не им пука за последствията щото не ги боли нито за детето, нито за теб и в такъв случай най-добре е верно да реагираш остро.   Crossing Arms

# 17
  • Мнения: 2 047
  Тя му се е радвала просто, не му е мислело лошото. И да - повечето хора не са "съобразителни" и изразяват умилението си без да знаят че дразнят.

# 18
  • Мнения: 2 467
Не е само дразненето. Ами има си хиляди вирусчета и откъде да знаеш тая комшиика дали няма накое от тях? После детето кашляло, кихало, конюктивит имало... И майката и бащата да си чукат главите, а лелите и комшииките все засмени без да им пука и "Аааа, болно ли е детенце?" Ами не им е работата да барат чуждо дете! Вече съм на 30, а още помня лигавите целувки и гадното щипане по бузите от как бях малка!

# 19
  • Мнения: 8 505
Колкото и неприятно да звучи-първия вариант.Те пък да вземат да питат може ли!

# 20
  • Мнения: 195
Гледахте ли вчерашните новини по телевизията? Разказаха за няколко деца от Сливен с минингит и в заключение казаха:"Бъдете безкомпромисни! Много често възрастните са приносители на болестта, като изглеждат видимо здрави." Всеобщ проблем е недосетливостта на хората в отношението към малките деца. Ние сме отговорни за тези деца и ако не ги предпазим, кой ще ги предпази? Мисля, че трябва да се казва директно на хората, че не е добре да пипат децата.

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 903
Ами отговорих с друго. Силви е малко особенна. Не позволява на чужди хора или деца да я прегръщата и целуват. Крие се в мен или започва да пищи. Характер.

# 22
  • Мнения: 6 315
Остро и категорично казвам, че не ми е приятно и че бебе не се пипа по лицето (нежна кожа) и ръцете (които непрекъснато са му в устата). А и на чужди хора изобщо не давам да го целуват!

# 23
  • София
  • Мнения: 6 182
Да-а-а аз съм май от тези, които не смеят да реагират, но демонстративно вадя мокрите кърпи и збърсвам там където са пипали. Но това май не е достатъчно, после ако се разболее детенце няма някой да дойде и да ми каже аз съм виновен, пък и да го каже какво от това.
Преди месец както си седях в парка и бебка спеше в количката идва някаква и почва да ми разказва житейската си история. И в момента в който стигна до там, че сега е принудена да рови по кофите за боклук, бебка се ококорва и онази и се мята да я пипа за ръчичките Crazy Скоро пък едно съседско момиченце се прибира от разходка с кучето. Минава покрай нас, мести каишката в другата ръка и погалва Ева по лицето. И в двата случая нямах никакво време да отреагирам, но бях побесняла. И накрая вчера срешнах една баба, която ми обясни колко е самотна, но знае в коя градинка, по кое време са най-много майките и ходи тогава да се "радва" на бебетата. Ясно е, че мисли как ТЯ да преодолее самотата, ане за здравето на бебчовците.

# 24
  • Мнения: 8 463
На мен отдавна ми е омръзнало да ми лигавят детето #2gunfire #2gunfire #2gunfire.
В началото не смеех да реагирам,но сега съм доста пряма.
Не давам да се пипа бебето.
Дори батко и я пипа,след като си е мил ръцете.
Някои дори си позволяваха целувки,това е недопустимо! Mr. Green
Тук има една орда бабички,които само чакат да се зададе количка и се спускат,направо откачам #2gunfire


Не викам,но вече ги заобикалям и при опита,някой да се приближи,му препречвам пътя.
Мисл,че е въпрос на елементарно ВЪЗПИТАНИЕ и ХИГИЕНА-чуждо бебе не се пипа.

# 25
  • вляво от асансьора
  • Мнения: 1 262
Ами отговорих с друго. Силви е малко особенна. Не позволява на чужди хора или деца да я прегръщата и целуват. Крие се в мен или започва да пищи. Характер.
На моя близка детенцето реагира така,а мен даже понякога ме хваща яд,че моя не подбира и се закача със всички Embarassed.Но в крайна сметка не той,а другите трябва да се съобразяват,а когато не го правят се намесваме ние Grinning
Гледахте ли вчерашните новини по телевизията? Разказаха за няколко деца от Сливен с минингит и в заключение казаха:"Бъдете безкомпромисни! Много често възрастните са приносители на болестта, като изглеждат видимо здрави." Всеобщ проблем е недосетливостта на хората в отношението към малките деца. Ние сме отговорни за тези деца и ако не ги предпазим, кой ще ги предпази? Мисля, че трябва да се казва директно на хората, че не е добре да пипат децата.
Това е много страшно Cry.Аз и затова толкова се притеснявам от подобни "прояви" на нежност към детето ми

# 26
  • Мнения: 1 250
Писах ДРУГО,
защото просто дъщеря ми не се оставя да я целуват.
Първо ще се дръпне, после ще мине към не толкова мирни методи и ще удари натрапника, или (беше на 8 месеца, когато го направи за първи път) ще бръкне с ноктенца в носа на човека. Лично на мен са ми потичали сълзи. Mr. Green. Другото, оето е правила е на напипа едно сухожилие на врата (егати умното дете - как е разбрало) и го извива с пръстчета - болката също е силна.

Ако обаче са твърде настойчиви и нечувсвителни (като дядо и) просто му казвам да я остави.

# 27
  • Мнения: 1 645
Това ми е болната тема.Много мразя някой да ми пипа,или още по лошо да лигави синът ми.В зависимост от ситуацията риагирам по различен начин.
Аз също се радвам на бебчетата ,но от разтояние,дори не смея да ги пипна каму ли да си позволя нещо друго.И очаквам такова отношение към синът си,но уви не всички мислят като мен.
Веднъж една съвсем непозната  сервитьорка целуна Дани.Стана толкова бързо и неучаквано,че не можах да го предотвратя.Е направо откочих.
Но и казах твърде спокойно,чак и аз се очудих от себе си,че не обичам да целуват синът ми,а още по - малко някаки непознати.И от тогава изобщо не ни обръща внимание.
Вчера се разхождахме в градинката и малкият се радваше на група баби и дядовци,та едната баба почна да го щипе по бузата - малкият така се разкрещя и побягна в другата посока.
Забелязала съм го от извесно време,че не обича пряк контакт с непознати,може да им се радва  - но отдалече.Иначе почва да се кара или да бута и пляска непознатата ръка.Не обича да го пипат.

Даниел - 21.04.2004г.

# 28
  • София
  • Мнения: 5 828
Гласувах с втората опция, предпочитам тактично, на твърдо да обясня на другите, че не ми е приятно.
Честно казано и на мен ми се е случвало да изпадна в истерия и да избухна, но рядко.
Много добре си я наредила, не се обвинявай за това, че си защитила детето си.
Но това не значи, че не трябва да й се извиниш, все пак съседка ти е. Колкото и да са ни неприятни понякога - се налага да ги търпим  Crossing Arms

# 29
  • Мнения: 1 215
Аз гласувах с "друго". Може би аз съм единствената тук, но чесно, като изкючим целуването не виждам нищо лошо в това да се радват на детето ми.
Още от първия ден като се роди, беше заобиколена с толкова много хора. При мен непрекъснато имаше хора от семейството ми и приятели и те само я прегръщаха.
Тя пък, особено сега като взе да разбира, една щастлива като й обръщат внимание закача се с всички и толкова им се радва....
Когато видя хора да й се радват, си мисля виж този човек е добър и обратното става ми неприятно като някой я поглежда така, все едно е камък.
Толкова много нямам против, че сега като бяхме в Гърция, в един ресторан дойде сервитьорката и ме попита може ли да я гушне. Казах да и тя като я грабна и тръгна да сервира по масите с Емма в една ръка и подносите в другата. Толкова беше смешно... А хората и се радват, и Емма една щастлива..... Това са неповторими моменти...
Виж за целуването съм наистина не много съгласна, защото все пак кожичката й е нежна и има лека опасност, но който иска нека й се радва.... аз се радвам с него.

Общи условия

Активация на акаунт