Не иска да спи на лявата страна!

  • 4 636
  • 48
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 650
Въпрос на късмет, само можеш да се радваш, че детенцето ти не се е задавило!
Да, всяка майка решава сама за себе си. Тук само изказваме мнение и съвети, пък на който са му от полза ипрецени, че са правилни, да се вслушва.

# 16
  • Мнения: 8 999
Дъщеря ми по никакъв начи не искаше да спи настрани! Изсулваше се, още като беше на няколко дни, и спеше по гръб. Синът ми пък също имаше предпочитания към едната страна /не помня вече коя/, дори главата му се беше деформирала в първите месеци. После, като заякна и започна да се върти, черепът му се оправи. Не съм насилвала нито едно от децата си да спи на някоя страна, ако не се чувства удобно.
Остави детето си, нека си спи така, както му е добре и комфортно.
Аз също винаги спя по корем, с глава, обърната надясно. Иначе не ми е удобно и се будя.

# 17
  • София
  • Мнения: 5 605
Какво може да стане като повърне? Синът ми е повръщал не веднъж точно в тази поза. Никога не се е задавял.
Имаше филм преди няколко години за това, че митовете в отглеждането на деца най-трудно се развенчават. Позата за спане е една от тях. В САЩ десетилетия наред са слагали бебетата по корем точно с обяснението да се предотврати риска от задавяне при евентуално повръщане. На по-късен етап, с напредването на медицината, научно е доказано, че това е възможно най-опасната поза. Естествено, че всяко откритие ще среща отпор. Всяка майка сама за себе си да решава на какво ще се довери.
Наистина може само да се радваш, че не се е задавил, малката повръщаше много и не бих рискувала да я сложа по гръб, въпреки препоръките на "американските" светила. За спането по корем съм съгласна с теб.

# 18
  • София
  • Мнения: 17 592
Прегледай я за по-сигурно, но навсякъде пише, че новородените трябва да спят по гръб за безопасност и незнам защо така са те посъветвали в болницата?! Ако педиатъра му прегледа ставите и няма нищо обезпокоително, вярвам че бебето спи така както му е удобно. И пак аз съм за - да спи по гръб.

Не знам къде е това "навсякъде", където го пише, но в книжките за отглеждане на бебета пише друго. Педиатрите също съветват друго. Преди да раздаваш съвети с широка ръка си провери източниците. Съня по гръб при новородени е потенциално животозастрашаващ. Възможно е, в случай на връщане на храна, да бъде аспирирана. Сигурно не е често срещано, но е с нищо неоправдан риск.

На въпроса на авторката - аз лично не открих начин за преборване в сходна ситуация. Подпирах гърба с възглавница, но бебето се научи да я преборва и... до там.

# 19
  • Мнения: 1 372
От това което съм чувала и чела педиатрите препоръчват децата да спят по гръб и с главичка завъртяна в страни. По чиста случайност моята дъщеря спеше така. Според доста от педиатрите детето се слага с леко повдигнато матраче при условие, че има рефлукс и често повръща. За спането на някоя страна ортопедите казват, че дори може да доведе до луксация на крачетата.

# 20
  • София
  • Мнения: 30 142
ох, явно проблемът не е само при нас. Ние бяхме в хематомче и спахме само наляво, после се оправиха нещата за 1м. и сега трябва да спи надясно. Обаче той си спи по гръб с глава наляво и цяла нощ е борба. Аз обръщам, той след 2 мин си се обръща сам и се сърди. Ужасно е. Незнам какво да правя  Sad

# 21
  • Мнения: 1 045
Опипай за топче около врата,може да има засегнат нерв и за това да избира посоката.
Ако няма значи е предпочитание,но настоявай чрез подпиране и обръщане след като заспи за другата посока.
Моето бебе се обръщаше по гръб дни след изписването.От недостатъчно воля оставих да си избира сама посоката и се стигна до сплескване.Отне ми месеци след това да не ляга на тази страна за да изправим главата.
Така че педито да провери за нервите на бебчо,а ти се зареди с търпение да обръщаш главата,защото много трудно се изправя ако се изкриви.
Скоро видях да се продават възглавници изработени така че поставено между тях бебето няма начин да се върти,ако ти се рови из нета потърси може и да е решение за теб.

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Дъщеря ми винаги е искала да спи по гръб с вдигнати ръце нагоре както препоръчват и много педиатри.Само в родилното и първата седмица я слагах на страни и въртях на три часа горе долу.

# 23
  • Мнения: 6 713
Мойто бебенце също спеше само на дясната страна. След консултация с педиатър, се оказа, че бебка има тортиколис и каза да ходим на кинезитерапия. Там жената ми обясни задължително да редувам дясно-ляво при спане, за целта подгъвах едно одеалце зад гръбчето й. Много ревеше в началото, но посвикна и после и проблемът изчезна.
Успех!  bouquet

# 24
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
Въпрос на късмет, само можеш да се радваш, че детенцето ти не се е задавило!

Какво може да стане като повърне? Синът ми е повръщал не веднъж точно в тази поза. Никога не се е задавял.
Имаше филм преди няколко години за това, че митовете в отглеждането на деца най-трудно се развенчават. Позата за спане е една от тях. В САЩ десетилетия наред са слагали бебетата по корем точно с обяснението да се предотврати риска от задавяне при евентуално повръщане. На по-късен етап, с напредването на медицината, научно е доказано, че това е възможно най-опасната поза. Естествено, че всяко откритие ще среща отпор. Всяка майка сама за себе си да решава на какво ще се довери.
Наистина може само да се радваш, че не се е задавил, малката повръщаше много и не бих рискувала да я сложа по гръб, въпреки препоръките на "американските" светила. За спането по корем съм съгласна с теб.

Е, чак пък въпрос на късмет. Препоръките не са само на "американските" светила. Така препоръчват и в Канада, Франция, Белгия и още много държави, където по тази логика живеят доста късметлии.

Моето бебе повръщаше много и си спеше по гръб. Като му сложех главичката на една страна повърнатото изтичаше настрани.

# 25
  • Palma de Mallorca (Baleares)
  • Мнения: 155
Моят син му беше сплескана главичката от едната страна и то доста,и винаги на нея страна спеше,докторката все ми казваше да го обръщам,пробвала съм много дълбоко заспал само да извъртя главичката на другата страна не става,или веднага на секундата се обръща,в България позната наша педиатърка ми каза че с времето като започне да стои повече изправен и седнал ще се оправи главата няма да я притиска толкова много вече,и наистина от към 5-6 месец си се върти сам и на двете страни,сега дори не му се забелязва сплесканото на главата и си спинка много удобно и на двете страни,пробвай през деня известно време под наблюдение да стои по корем ама докъто е будно бебчето и с времето ще свикне не се притеснявай

# 26
  • София
  • Мнения: 30 142
GALQ79,

ходихме на детски хирург, няма топче, но трябва да спи на другата страна. Ужасно мъчение. Както казах, борбата е цяла нощ, взехме и възглавничка на Chicco да спи на високо и да се тренира нерва.

Дано имаме усппех

# 27
  • Мнения: 1 354
Отидете на лекар, ако всичко е наред Praynig пробвай да подпреш гръбчето с едно одеало, ако и тогава не иска значи не му е удобно.

# 28
  • Мнения: 1 085
GALQ79,

ходихме на детски хирург, няма топче, но трябва да спи на другата страна. Ужасно мъчение. Както казах, борбата е цяла нощ, взехме и възглавничка на Chicco да спи на високо и да се тренира нерва.

Дано имаме усппех

И нас това не ни отмина. Лошото беше, че в един момент реши че ще спи само по корем. Дълго време се борих, но той винаги намираше начин да заеме любимата поза. Накрая ми писна и зарязах възглавнички и всичко и го оставих да спи както си иска. Сега си е напълно нормално дете.
Пожелавам ти успех!

# 29
  • Мнения: 4 292
Естествената и най-безопасна поза за сън на бебетата е по гръб и с извъртяна настрани глава. Опасност от задавяна НЯМА, нито пък от синдрома на внезапната детска смърт. Напротив, спането настрани  е един от най-големите фактори за СВДС и в страните, в които се спазват препоръките за спане по гръб, нещастните случаи са чувствително намалели.
Нека детенцето го види лекар за твое успокоение, но аз бих го оставила да спи както му е удобно.

Общи условия

Активация на акаунт