кошмарът- излизане навън

  • 5 483
  • 70
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 30 205
Здравейте,

искам да споделя нещо. Синът ми е на 2м. и искам почти цял ден да е навън, на въздух, да "събира" Слънце, за да нямаме проблеми (напр. рахит Sad ).
Да, обаче той спи 40 мин (максимум !!!) и започва да пищи, да се напъва да го вдигам, но не винаги мога да го вдигна, да бутам количка и да го държа.
И неиска да суче навън. Прибираме се, суче на спокойствие и заспива. Хукваме пак навън 30-40мин и айде пак. Ужасно е!
Като гледам майки, седнали, четат списания. Аз като кон кръжа с количката (спре ли става страшно), пробуди ли се тичам в къщи, той заспива, аз го слагам в количката, той се разбутва, започва да се криви и аз едвам издържам Sad И така неможем да сме навън пълноценно Sad

Какво да правя??? При това време е грехота да го държа вътре Sad

# 1
  • Мнения: 270
Добре дошла в отбора! Laughing Crazy Дано при вас се оправят нещата,щото при нас стана по-зле Sick.Вече шести месец започва,сложихме и лятната количка уж да гледа и да се залисва,ама пак започва да се дере ако не я вдигна.Понякога си я оставям да реве,когато знам,че й се спи,но си е ужас.Дано мине скоро Crossing Arms

# 2
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Ами остави го детето да се адаптира малко. Все пак е много мъничко още. Ще дойде време, когато ще искаш да се прибереш за 1 час в къщи и няма да имаш тази възможност. Дъщеря ми не иска да стои и 5 мин. Иска непрекъснато навън по цял ден, направо ме изцежда от всякъде  #Crazy

ПП: И моята щерка е много криво бебе, докато не проходи беше постоянно на ръце, така че бих те посъветвала да си вземеш кенгуру и така решаваш частично проблема  Laughing На мен ми свърши чудесна работа   bouquet

# 3
  • Мнения: 820
Когато родих малкия го заведох на частен преглед при една педиатърка - доцент в нашия град и жената ми обясни, да не прекалявам с разходките, защото шума, въздуха, тръскането много пречат и децата стават неспокойни. Отделно спарването в количката в тези жеги. Посъветва ме да излизаме сутрин около час - два от 8,30  до 10,30 най-късно и следобяд - след 16 ч. за 2 часа. Говоря за юни миналата година.

# 4
  • Мнения: 991
Слинг или кенгуру.

# 5
  • София
  • Мнения: 30 205
daninceto,

а, няма ли да има последствие за здравето- рахити такива неща. Много са ме наплашили Sad

Zl-76,

аз на 1 час съм супер доволна, за 2-3 часа изобщо дума да не става.

Докторката ми каза, кенгуру след 3-я месец, ние до тогава все вкъщи ли ще сме:(

Представях си нещата по дръг начин- лятно бебе, все навън, но уви Sad

# 6
  • И аз не знам къде...
  • Мнения: 718
Позната история  Crazy! При нас нищо не помогна! Едва на 6 месеца започна да стои в количката и да гледа. Носих го в кенгуру и тиках количката, за да има къде да спи, ако случайно заспи  Crazy! Имах чувството, че ще ми сложат снимката във всички паркове и градинки и няма да ме пускат ooooh!! Така крещеше и огласяше всичко  Crazy!
Не мога да ти дам съвет.! Само малко успокоение, че минава  Peace!

# 7
  • Мнения: 991
Ами слагай го в слинг тогава - щом лекарката не дава в кегуру. В слинга може да се носи от първия ден - може в полегнало, може в по-изправено положение. Избирай си по-прохладното време сутрин и привечер за разходки, за да не се запарвате.

# 8
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
Абе стига с този рахит бе хора. Давай му профилактично вит. Д на бебето. Аз на твое място не бих оставила такова малко бебе на пряка слънчева светлина. Дъщеря ми се роди на 24 ноември и първото й излизане на слънце беше през февруари на -15 и само нослето и очичките й се виждаха. И до ден днешен не я оставям повече от 15-ина минутки на слънце.

Като не иска навън не го насилвай. Дръж го колкото иска. Може да има колики, може просто да иска да е гушнат в теб. На тази възраст бебетата толкова бързо се променят, че може би още след 2 седмици нещата ще са различни. Имате цяло лято пред вас да ходите по разходки.

# 9
  • Мнения: 991
Като не иска навън не го насилвай. Дръж го колкото иска. Може да има колики, може просто да иска да е гушнат в теб. На тази възраст бебетата толкова бързо се променят, че може би още след 2 седмици нещата ще са различни. Имате цяло лято пред вас да ходите по разходки.
Аз мисля, че бебето не иска да е в количката, едва ли има нещо против да е навън. Не съм виждала дете, което не обича да е навън. Дъщеря ми не искаше да е в количката до 11 месечна. И сега не я обича особено. Предпочита да ходи сама. Лошото е, че никога не отива в желаната от мен посока Confused

# 10
  • Мнения: 998
Бавно и постепенно се оправят нещата.Ние така започнахме с по-малки
интервали към по-големи ,хранене навън ,накрая като започна да седи
седнал му стана много интересно и започна да излиза с удоволствие.

# 11
  • София
  • Мнения: 30 205
ох, момичета, ДАНО!

Аз като гледам другите майки как си седят спокойно навън с часове. Аз се чувствам зле, заради детето си. Направо ми е съвестно- навън Слънце, ние вътре завряни. Ама като го вдигна пред входа и като влезем вкъщи спира да реве моментално, което може би е някакъв знак, че не иска навън или иска да се гушка в мен.

# 12
  • Мнения: 4 434
....Аз като кон кръжа с количката..
Laughing Laughing Laughing
Аз бях конярка също Mr. Green И все се чудех другите бебета що не плачат,спят по 2,3 часа навън Crazy
А мойто точно 30 мин. и едно пищене ooooh! едно чудо.Тогава и рядко ходех надалеч,че като се събуди по бързо да се прибереме.

И като започна вече седнал да го возя,нещата си дойдоха по местата.Тогава пък от разходки аз умалявах най-много. Mr. Green

Ще отмине този период! Hug

# 13
  • София
  • Мнения: 30 205
Sis*4e,

и ние все покрай блока въртим. Аз си ги представях нещата- морка градина, часове разходка и т.н., но уви. Дано и при нас да се оправят нещата.

# 14
  • Мнения: 1 085
Имаше до вчера същата тема. Решението на проблема е: Слагаш в багажника на количката кенгуру или слинг. Като зареве неудържимо го пъхваш в кенгурото и буташ празната количка, докато заспи. Щом заспи стабилно, внимателно го преместваш в количката и готово. Като се научи да сяда, този проблем ще отпадне, защото светът е твърде любопитен за мъниците и са доволни да седят в количката и да наблюдават какво се случва наоколо.

# 15
  • Мнения: 820
Моето мнение е, че не винаги децата се чувстват комфортно да седят часове наред навън. Мисля, излизане 2 пъти на ден за по 1 час е достатъчно за толкова малко дете. Бебетата имат нужда от много гушкане, спокойствие и близък контакт с мама, което ако стоят дълго време навън в количка не може да се осъществи.

Моето дете и на 1 година не се чувства добре ако стои дълго време навън. Много се изморява не само физически, а и емоционално, става нервен, ревлив и моментално заспива щом се приберем у дома.

Води се по детето, щом не харесва дългите разходки, намали ги. За предпазване от рахит през летния сезон са достатъчни 10 минути на ден.

# 16
  • Мнения: 64
Витамин Д не се добива от пряко излагане на слънце ,той е във въздуха  Peace .Стига сте се вманиачавали мили мами аз  на Иво не съм му давала никакви витамини и няма рахит.

# 17
# 18
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 879
Дъщеря ми никога не е заспивала в количката. Родена е миналия юли и въпреки, че е лятно бебе, докато беше малка излизахме по 2-3 пъти на ден за по 30 - 40 минути. Какво като няма да стоите по цял ден навън, къде е писано, че това трябва да е така? Grinning
Щом бебето плаче, бих предпочела да се приберем и да го накарам да се чувства комфортно, а не да се чудя как да влача и количка, и дете по градинките.
Когато порасне малко, ще започне да се заглежда, да му е интересно, а и ще разреди спането, така че ще имате повече време за разходки.

# 19
  • Мнения: 283
А аз като прочетох заглавието на темата, друга асоциация ми дойде. Дъжещря ми е на 7 месеца и обича да е навън - ако не я изведа поне за 1-2 часа, е непоносима, скучно й става и ми се качва на главата. Улиците в Сандански обаче са ужасни - едно, че е много хълмист града, но бордюрите почти навсякъде са много високи. Някои наклони, уж направени за колички и инвалиди, са под такъв ужасяващ ъгъл, че според мен са пълна подигравка. Успях да си измисля маршрути, през които общо взето да мина без проблем, но това означава понякога, че за да стигна на съседната пряка, обикалям през 5-6 улици. Тротоарите са задръстени от паркирани коли, и често трябва да се минава по улиците. Дококолкото си спомням от първото ми дете, което отгледах в центъра София, като се изключат хълмовете, и се прибавят плъховете в НДК, ситуацията е горе-долу същата. След 1-2 часа разходка съм толкова скапана, все едно съм участвала в Олимпиада. Съжалявам, че това съобщение не е съвсем свързано с вашите. Просто исках да си споделя мъката с някой, който ще ме разбере.

# 20
  • Мнения: 489
Имах същия проблем с баткото, когато беше бебе. Налагаше се да го нося с едната ръка, а с другата да бутам количката. Може би от малки проявяват характер, а и всяко дете е различно. Сега с малката нямаме такъв проблем, много рядко се е налагало да се гушкаме навън. С времето нещата ще си дойдат на място, имай търпение.

# 21
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Хич, недей гледа другите майки, как си четат списанията.
Гледай си детето и нуждите му.  Полека лека ще се адаптира
и ще настъпи спокойствие за двамата. Не се изнервяй излишно. Hug

# 22
  • София
  • Мнения: 1 535
Миналото лято и сина ми беше така. Е, прибирахме се бързичко и нещата се успокояваха. Засега не е толкова горещо, но не си представям в обедните жеги да съм навън с децата. Имаше период, в който заради горещината съм излизала на разходка между 6 и 8 сутрин и след 19-20 ч. вечер. Толкова малко бебче има нужда от повече спокойствие, еднообразна обстановка, малък кръг от хора... Така се изнервяш излишно, а по този начин влияеш и на бебо.
За рахита малко ми се струваш прекалено наплашена.
С времето нещата при нас улегнаха и сега всички му се дивят колко бил кротък в количката  Mr. Green
Успех и на теб  Hug

# 23
  • Мнения: 2 960
Синът ми спеше спокойно навън до към 3-ти месец и то около 30-40 мин.След това искаше малко в количката и повече на ръце.Гушвам го с едната ръка ,а с другата бутам количката.
Открих за себе си варианта-сутрин разходка  и краткия сън ,после се прибирахме в къщи -там си спеше на обед по около 2-3 часа.
После пак навън и пак дрямка за 30-40 минутки , после пак разходка в ръчичките на мама или тати.Носихме си го ,как няма  щом така му е добре Heart Eyes
Като започна да сяда нещата се промениха коренно ,заглежда се ,интересно му е....
Като проходи , пак имаше период ,в който не искаше да сяда в количката.И това отмина.
След това като усешаше ,че е уморен от ходене/тичане сам искаше в количката....изпъва се и си гледа с кеф "големия свят" Heart Eyes
Децата са различни ,всяко има своите потребности и те трябва да бъдат уважанави.
Разходките в Морската градина няма да ви избягат. Hug

# 24
  • Мнения: 801
До 9 месец не съм го подлагала на излишен стрес. Никакви промени в графика, никакви спонтанни мероприятия, дълги разходки, компании и т.н. След 3 месец не е спал извън креватчето си (в отпуск, вземаме спалното бельо и целият антураж, за да не усети драстично разликата). Вече е почти на 3 и още спазвам режима му за спане да е само и изключително в къщи. Децата не обичат промените.

# 25
  • София
  • Мнения: 44 229
Рахит от стоене в къщи не се хваща...моят е зимен бебок и доста в студовете и виелиците е изкарал на закрито Wink за да поеме нужното вит Д, стигат 10 мин ръчичките да стоят на слънчице...дори привечер....
Храни си го детето в къщи на спокойствие, нека се понаспи.....
изведи го в някой период на будуване.....
идете на някоя алея, площадка, спри количката...извади детето, нека погледа как играят другите деца, листенцата, цветенцата....изкарайте така 30 мин, сложи го в количката...ако може да гледа например напред не към теб.....ако му е приятно малко да го разходиш....
Ако не вместо количка вземи кенгуру или слинг....
Кенгурутата зависят от модела, има подходящи и за новородени, иначе изискването да го сложиш детето право в кенгуру с твърдо гръбче е да може да си държи главичката изправена само....предполагам може твоето.....
Виж вече в тези меките...след 4 месец поне....че и по-голямо...но те хич не са удобни.....

Въобще - направи го приятно и за двама ви...дори да е само два път ина ден за поо час...нищо лошо и фатално няма....
А предполагам и пие вит. Д детето ти....

# 26
  • Мнения: 4 555
Направо не знам кой успява да ви напълни главите с такива страхове  ooooh!
Срещу рахит е достатъчно да се покаже на слънче за 10-15 минути и то не цялото тяло, а само китките и лицето.
Всичко останало е не просто излишно, а може да бъде опасно, ако излагаш бебето на пряка слънчева светлина между 10 и 17 часа. В тези часове е най-добре да си стоите вкъщи, ако нямаш някаква много спешна работа навън.
Относно неспането в количката, навън може да не му е комфортно по много причини. Може да му пречи шума, тръскането по неравния път, жегата, може да се запарва в коша на количката. А може да се чуди ти къде си, понеже не ти усеща присъствието.
Аз на тази възраст въобще не съм тормозила детето да се вози в количка. Разхождахме се със слинг, но пък тогава беше зима.

Другото основно нещо, което искам да ти кажа е, че "не съм си го представяла така" не е причина да не се съобразиш с комфорта на детето. И аз имах някакви планове за режим кога да излизаме, кога да яде и кога да спи, но щерката беше много ината и след няколко дни опити да се наложа разбрах, че хич не ми е работа да и се бъркам. Тези неща бебето си ги определя само.

# 27
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Бе къде са тия майки дето си четаът списанията бе хора ooooh!
Гледай си детето и се съобразявай с него, мани ги другите Stop Още повече тепърва ще става мн топло и не може непрекъснато да сте на вън Thinking
Когато сина ми беше малък миналата година на ден излизахме по 3-4 пъти на ден.
А за рахита вит.Д Peace
Споко ще си създадете режим съвсем скоро удобен и на двама ви Hug

# 28
  • Мнения: 1 473
Може би точно понеже  е много топло, на бебето ти да не му е хубаво навън. Всяко дете е различно, за това като не иска на вън, стойте си в къщи, а за рахита не се притеснявай толкова. Както са ти казали, излагането на пряка слънчева светилна е вредно за кожата, а от седене в къщи не се хваща рахит. До 1 година не се препоръчва да се излага на  пряка слънчева светлина бебето. И половин час разходка на въздух е достатъчна, щом на бебето така му е добре. Не се измъчвай, защото бебетата усещат всичко.

# 29
  • Мнения: 1 045
Ние бяхме ревливи докато свикнахме навън.Сега ревем като усети че се прибираме.Навън не мъцва и всичко и е весело и любопитно.Така че всичко си е един период.Явно усеща сигурност у дома.

# 30
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
Витамин Д не се добива от пряко излагане на слънце ,той е във въздуха  

По-абсурдно изказване скоро не бях чела.....Защо тогава пием витамини, след като може да си ги дишаме?..... newsm78

# 31
  • Мнения: 925
И моят син не ще навън Sad . В количката стои максимум по 10 минути. Кенгурото също не е варият, защото вече е над 8 кг. Излизаме на балкона, за колкото време иска и като се разплаче се прибираме.
Просто не искам да го насилвам  Wink Предполагам, че постепенно ще свикне -дано Praynig

# 32
  • Мнения: 288
И ние сме така навън-излиза се само в спящо състояние и в мига,в който отвори очите и види къде е-рев!Не  ми е никак приятно и на мен,и на мен ми се излиза,но...Надявам се да свикне все някога,ама кога?!!! Tired

# 33
  • Мнения: 945
Не го иzвеждай...
Представи си, че ти не обичаш басейните, а някой се опитва всеки ден насила да те вкарва в такъв.
И моята дъщеря не обичаше количката, така че откакто стана на 3 месеца до около 6 месеца не я иzвеждах. Седяхме си на терасата на стол от време на време и това беше. Спокойно и доволно дете, доволна майка  Wink . Не може да имаш всичко...

# 34
  • София
  • Мнения: 44 229
Какво спокойно и доволно може да има в майка , която 3 месеца не е излизала от къщи...щото на балкона не е излизане....
едно е да не обича в количка, друго е да не го извеждаш изобщо детето....

# 35
  • Мнения: 945
Е никой не каzва и тя да не иzлиzа де. Ама щом на бебето не му харесва навън в количката тя да си иzлиzа сама, докато бебето е с баща си на спокойно място, където то се чуства сигурно и доволно.

# 36
  • Мнения: 429
Моята дъщеря обожава на вън, но много често може да ме видите с бебе в една ръка да бутам празна количка  Joy

# 37
  • Мнения: 626
На мен ми казаха да я слагам в количка и на терасата , докато свикне . А и нашата тераса е южна и много слънчева . Когато се почустваме готови малко по малко навън и така .

# 38
  • Мнения: 9 451
Стига -не драматизирай StopТова не е кошмар,просто детето ти е още малко.Моята приятелка има бебче,също като твоето на 2 месеца и си го носи постоянно на ръце.Постоянният плач може да е от колики или ред други причини.
Какво ли ще кажеш,когато порасне и изобщо не заспива навън. Thinking

# 39
  • на края на света.....
  • Мнения: 46
Все едно аз съм го писала........На моменти си мислих защо ли дадох толкова пари за количка ,която почти не използвах.Не искаше да спи там.После не искаше да седи.Сега прохожда и абсурд да седне в количката.
 

# 40
  • Мнения: 76
Не искам да те плаша, но може би това е само началото. Моя син реагираше по същия начин, просто искаше да е на ръце, някой да го занимава с нещо. Гледам майки как са си седнали на някоя пейка и си четат книга и се питам аз защо не съм била  така- много съм му се вързвала ли, какво, и аз не знам. После като поотрасна количката пак не беше любимото му място, все с нещо трябва да се занимава. И досега е така, на година и половина вече тотално забравихме за количка, просто става много нервен и не иска да стои на едно място. Дано при вас нещата се разминат по друг начин, защото ще останеш без кръст, освен че няма да имаш никакво спокойствие. Шопинг или просто разходка по магазините- абсурд, на човека му е скучно! Cry

# 41
  • Мнения: 5 940
До четвъртия месец и аз бях така, в едната ръка детето пищяшо, в другата количката. Но той си ревеше и вътре, навън даже май по-добре му беше. След това пък отказваше въобще да спи вътре, сигурно до годинка, въобще не можех никаква работа да си свърша.

# 42
  • София
  • Мнения: 30 205
ох, незнам, все още нямаме кой знае какво подобрение. Обича да е навън ама да е на ръце. Количката е за украса все още, а аз междувременно съм с фастумгел за болките в кръста  Sad

# 43
  • Мнения: 2 013
Мила надявам се скоро този период да отмине,защото наистина си представям какво ти е.Дъщеря ми винаги е била много кротко бебе и почти не ревеше,нито у нас нито навън.Бях от тези със списанията. Wink
Според мен това ще премине след някой друг месец. Peace

# 44
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 479
а, няма ли да има последствие за здравето- рахити такива неща. Много са ме наплашили Sad

Е, айде... А зимните бебета, родени ноември- февруари?! Ако е люта зима и дебел сняг какво- всички карат рахит ли?!

# 45
  • Мнения: 1 555
То хубаво навън,ама и август ли ще го водиш по 5часа в жегите? newsm78.
И какво толкова за рахита Thinkingами децата,който са родени през зимата и на са били
по цял ден навън? Те са с рахит всички така ли? Нали даваме капки,незнам...ти си знаеш детето си е твое.Но при такова
слънце аз не бих миткала градинките по цял ден.
Като не иска детето,защо го насилваш?

# 46
  • София
  • Мнения: 292
Моето мнение е, че не винаги децата се чувстват комфортно да седят часове наред навън. Мисля, излизане 2 пъти на ден за по 1 час е достатъчно за толкова малко дете. Бебетата имат нужда от много гушкане, спокойствие и близък контакт с мама, което ако стоят дълго време навън в количка не може да се осъществи.

Моето дете и на 1 година не се чувства добре ако стои дълго време навън. Много се изморява не само физически, а и емоционално, става нервен, ревлив и моментално заспива щом се приберем у дома.

Води се по детето, щом не харесва дългите разходки, намали ги. За предпазване от рахит през летния сезон са достатъчни 10 минути на ден.

Ние сме точно обратни, откакто я свикнах да излиза сме по цял ден навън. Правя и по 2-3 храни. Спи с удоволствие в количката даже вкъщи. А сега тези хладни и дъждовни дни само мрънка в стаята, дебна да спре валежа за да излезем. Много обича да е навън.
А за жегите съм решила да открия някой прохладен парк в полите на витоша Simple Smile

# 47
  • Мнения: 1 705
Боже,и ние сме така,абсолютно същата история Grinning Направо ме е страх да изляза навън.Надявам се бързо да отмине този период.

# 48
  • BG
  • Мнения: 1 900
Ние пък поначало искаме да сме си навън,но вкъщи си спи най-добре.Откарва с часове,а навън едва изкрва 40;50 минути.

# 49
  • Мнения: 9 973
ще отмине,сигурна съм

# 50
  • Мнения: 4 527
Виждам, че темата е пусната на 01.06., но бих казала, че точно в тези жеги и аз ще пищя, ако ме мъкнат постоянно навън.  Peace
Пробвай да излизате в по-прохладните часове, след 19:00 и преди 9:00, може да му е по-приятно.

# 51
  • Мнения: 340
Да не го претопляш? Ако е облечен добреи завит има такава вероятност - в повечето случаи навън е по-топло от вътре(не днес).
Ние излизаме само с къс ръкав и много късо панталонче, без дрешки отдолу и боси краченца. И не го завивам. Ако го облека повече от това се сърди. На 4 месеца е и винаги гледам да е по-леко облечен от мен защото иначе лошо. До сега не се е разболявал.

# 52
  • Мнения: 188
Добре дошла в отбора! Laughing Crazy Дано при вас се оправят нещата,щото при нас стана по-зле Sick.Вече шести месец започва,сложихме и лятната количка уж да гледа и да се залисва,ама пак започва да се дере ако не я вдигна.Понякога си я оставям да реве,когато знам,че й се спи,но си е ужас.Дано мине скоро Crossing Arms

 Sad Милата, до болка ми е позната тази история. Така бяхме до 6-ия месец, бях изгубила надежди, чи някога ще се оправи и че ще мога да се разходя спокойно. Дори когато започна да седи не искаше в количка, докато не и купих само лятна, която се оказа много удобна за нея и за мен също ( не че в другата количка е имало тръни, но не искаше в нея, незнам защо, в тази седи много по стабилно). Е, вече е на 8 месеца и проблем няма, сега е кисела ако не я изведа навън. Хубавото е ,че всичко минава и отминава  Simple Smile

# 53
  • София
  • Мнения: 30 205
сега излизаме сутрин или надвечер (прохладно да е), не го обличам (къс ръкав, къси гащи), но излизаме в заспало състояние, ама и това е ужас. Заспи ли трябва да го мятам в количката и да съм винаги готова- облечена, събрани бибки, памперс, шапка (слънчева и т.н.). Започна ли да събирам нещата след като заспи, значи ни остават 10мин навън. Тъкмо го сложа, обуя се, сваля количката, мина 3 крачки и започва да се разбужда. След 5мин се пъчи и иска да става.

Изведа ли го буден, спирам пред входа и по 20-30мин люлея да заспи (ако изобщо стане номера).

Единственото спасение е, да сме с мъжа ми. той го носи на ръце, аз бутам количката. Така обаче незалязлото още Слънце му пече право в лицето под шапката и ние само се въртим с мъжа ми, бебо да е с гръб и разходката се превръща в кошмар, а и мъжът ми неможе да напусне работа, за да го разхождаме 100 човека  Wink Да не говорим, че като съм сама го мъкна (7кг) на ръце и получих схващане в кръста  Sad

Не е за приказка нашето.

# 54
  • Мнения: 1 796
missence, при нас е същата работа, от един месец и повече излизаме с количка, прибираме се с кенгуру или на ръце, че е голяма жега, в количката се дере, в кенгуруто гука и вика, но от кеф.
През този месец и половина съм излизала най-много 5 пъти сама, или чакам мъжът ми да се върне от работа и тогава или сутрин излизам, пресрещам майка ми някъде и тя после ми помага.
А като си спомня колко хубаво си спинкаше в количката в началото, ама да е здрава, пък с всичко друго ще се справим Peace

# 55
  • Мнения: 288
 Hug Прегръщам ви,момичета!Знам какво е,така сме и ние.Но да са живи и здрави,ще порастнат,няма все да е така.  love001

# 56
  • Мнения: 362
И при нас до към 4-тия месец беше същата история Peace Само че,реването започваше още с обличането-ама то не беше реване,а направо дране ooooh!Дереше се още десетина минути навън и геройски изморен заспиваше.В момента,в който се събуди,се прибирахме,защото ставаше страшно-не иска да яде навън,плаче,няма успокояване.И така,моят малък човек почти нищо не виждаше от света навън-просто времето му минаваше в спане.Но и това преминава,както всичко останало.Сега е супер щастлив навън.

# 57
  • not found
  • Мнения: 581
И ние сме така  Hug На вън не ще и това е  Crazy Утешавам се с това , че все някой ден ще порастне  Wink

# 58
  • София
  • Мнения: 44 229
а на мен ми е много странно какво се случва ако това е второ дете....и така не иска да излиза, а майката няма как да си върже голямото в къщи и ням кой да помага???

# 59
  • София
  • Мнения: 39 821
а на мен ми е много странно какво се случва ако това е второ дете....и така не иска да излиза, а майката няма как да си върже голямото в къщи и ням кой да помага???
Ами определено няма да е лесно.
При нас има този момент когато малкото спи (в леглото си), а каката иска да излиза. Следобед щом дребното отвори очи и се казва "айде навън". Понякога Дияна уж без да иска буди Алекс. И после казва "той се събуди, хайде да излизаме" Simple Smile

# 60
  • София
  • Мнения: 44 229
Simple Smile
сладурана....

ами аз се замислих просто...дали просто защото са единствени деца не става такова положението...т.е. пълното съобразяване с тях.

поставих се в положението ако имам второ, ревящо, а първото трябва да си го водя и взимам от градина...почивните дни да го извеждам....да пазарувам както и до сега...какво се случва.....

Със сигурност бебето щеше да трябва да се нагоди и да свикне с разходките по екстремният начин....ако не в количка, то в слинг или кенгуру.....

Не че нещо, да не го приеме някой като упрек...темата ме накара да се замисля....

# 61
  • София
  • Мнения: 39 821
Права си, иска не иска нагажда се по режима на голямото.
Сутрин мъж ми водеше Дияна на у-ще, аз и Алекс я взимахме следобед (те ходеше и на занималня). През хубавите, топли дни няма проблем. Когато вали дъжд - количка с дъждобран. През зимата е същото. Само, че в големите снегове с количка навън (макар и с големи гуми) не става. Алекс е или в кенгуру или слинг.

В една такава ужасна снежна буря съм сложила Алекс в кенгуру. Едвам ходя в дълбокият сняг, и само гледам да не му вее сняг в лицето. Срещат ме баби на улицата и започват "олеле майчице", "въх, Боже". Майчице, не майчице, не мога да оставя Дияна да спи в у-ще Simple Smile (само се молех да не вали сняг или дъжд... и се справяхме)

# 62
  • София
  • Мнения: 44 229
 hahaha hahaha hahaha ех, тез баби беее Simple Smile
не е лесно...особено като не си и шофьор....


И сега си представям към картинката със снежната буря и бебето да се дере, щото не обичало навън...пълна идилия става  Crazy Crazy Crazy

# 63
  • Мнения: 566
Нито с едната нито сега с другата си бебка не съм имала такива проблеми,даже сега като я сложа в количката и знае че ще излизаме на разходка и е много доволна,разглежда и пее,а като и се доспи си заспива без проблем и като сме навън спи по 3-4 часа.
Надявам се и при вас нещата да се нормализират и да излизате с удоволствие на разходка.Успех Peace

# 64
  • Мнения: 790
За да си набавиш витамин Дто хич няма нужда да е навън по цели дни детето, дори половин час е достатъчно. Невиждам защо трябва да е цял ден на вън. Няколко часа ок. Разбирам, че това не решава проблема ти, но просто ми направи впечатление.

# 65
  • Мнения: 43
Не се тревожи и ние бяхме същите–постоянно грачеше в количката,а като се приберем–млъкваше!Но сега вече отмина.

# 66
  • Мнения: 56
Хе -хе,и ние сме от този отбор.Излизаме в парка и гледам спокойни мами си четат книжки а бебета им спят дълбоко.А ниеееееееееее  с моята бебка правим опити за разходка.Да ама не.Тя си иска в къщи Grinning.Така беше до към края на втория месец.Сега направи три и не ще в коша за новородено. ooooh!.Само се кокори и  надига ,заради което сложих летния кош в полулегнало положение и за сега се кротна.Но само за 1 час и малко  разходка и се почва пак мрънкане #Cussing out

# 67
  • Stuck in a moment
  • Мнения: 1 315
Към авторката - изобщо не е необходимо да е по цял ден навън бебето. Даже в тези жеги е прекалено. Рано сутрин от 7.30 до 10-11 часът и после 4,30 пак (това са приблизителни часове) е добре за разходки.
Недей да излагаш излишно детето си на слънце. Според най-новите теории децата не трябва да бъдат излагани на пряка слънчева светлина до три годишна възраст. Отразява се зле на кожата в един по-късен етап. От моя позната, която живее във Франция пък даже знам,че им купуват на малките и специални слънчеви очила. Витамин Д се дава и под формата на капки. Освен това май се натрупва и в кърмата.
Така че не насилвай бебто да седи навън по цял ден, много е малко, горещо е, то долавя различни шумове, натоварва се и се изнервя.
Кърменето навън в горещото време също не е много приятно (не че го отричам). Най-хубаво е на тихо, тъмно място, да сте спокойни.
Спокойно и здраво бебе ти желая и хубави разходки ! Simple Smile

# 68
  • Stuck in a moment
  • Мнения: 1 315
И още нещо - за спането по 40 мин. Малките бебета се будят често, понеже често искат да сучат. Може и това да е една от причините.

# 69
  • София
  • Мнения: 30 205
Цитат
И още нещо - за спането по 40 мин. Малките бебета се будят често, понеже често искат да сучат. Може и това да е една от причините.

може и да си права, той си хапва честичко. Не го мъча да излиза, ама ми е някак съвестно, навън чист въздух той затворен у нас  Sad

# 70
  • Мнения: 860
Цитат
И още нещо - за спането по 40 мин. Малките бебета се будят често, понеже често искат да сучат. Може и това да е една от причините.

може и да си права, той си хапва честичко. Не го мъча да излиза, ама ми е някак съвестно, навън чист въздух той затворен у нас  Sad

Изчетох темата на един дъх - ние сме нещо обратно на вас в къщи няма мир -мира е навън и то само в движение иначе има сърдене, рев.

Не виждам защо трябва да се чувстваш виновна или да ти е съвестно че навън било слънчево а детето ти вътре - вероятно на него така му е добре. Както са казали мамите нещата се обръщат после ще е обратното. Това че не ходи навън по цул ден не е загуба нищо не губи а печалбата е не чак толкова голяма. Успокои се не бъде напрегната и не се тревожи толкова, децата усещат напрежението и тяхната реакция е светкавична. Когато излизате мисли си че всичко ще е наред. Не се настроивай че след 10 мин ще се събуди, а като се събуди остави да се по сърди никои няма да те каже нищо затова че детето ти се сърди и дигало шум - то е дете не е голям човек да стои мирно. Всички майки в парка те разбират бъди убедена в това.  Всичко е временно-това е моята мисъл която непрекъснато си повтарям иначе и аз ще откача с неговите капризи и желания за всичко. Успех и спокоино всичко минава. Hug

Общи условия

Активация на акаунт