кошмарът- излизане навън

  • 5 478
  • 70
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 820
Моето мнение е, че не винаги децата се чувстват комфортно да седят часове наред навън. Мисля, излизане 2 пъти на ден за по 1 час е достатъчно за толкова малко дете. Бебетата имат нужда от много гушкане, спокойствие и близък контакт с мама, което ако стоят дълго време навън в количка не може да се осъществи.

Моето дете и на 1 година не се чувства добре ако стои дълго време навън. Много се изморява не само физически, а и емоционално, става нервен, ревлив и моментално заспива щом се приберем у дома.

Води се по детето, щом не харесва дългите разходки, намали ги. За предпазване от рахит през летния сезон са достатъчни 10 минути на ден.

# 16
  • Мнения: 64
Витамин Д не се добива от пряко излагане на слънце ,той е във въздуха  Peace .Стига сте се вманиачавали мили мами аз  на Иво не съм му давала никакви витамини и няма рахит.

# 17
# 18
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 868
Дъщеря ми никога не е заспивала в количката. Родена е миналия юли и въпреки, че е лятно бебе, докато беше малка излизахме по 2-3 пъти на ден за по 30 - 40 минути. Какво като няма да стоите по цял ден навън, къде е писано, че това трябва да е така? Grinning
Щом бебето плаче, бих предпочела да се приберем и да го накарам да се чувства комфортно, а не да се чудя как да влача и количка, и дете по градинките.
Когато порасне малко, ще започне да се заглежда, да му е интересно, а и ще разреди спането, така че ще имате повече време за разходки.

# 19
  • Мнения: 283
А аз като прочетох заглавието на темата, друга асоциация ми дойде. Дъжещря ми е на 7 месеца и обича да е навън - ако не я изведа поне за 1-2 часа, е непоносима, скучно й става и ми се качва на главата. Улиците в Сандански обаче са ужасни - едно, че е много хълмист града, но бордюрите почти навсякъде са много високи. Някои наклони, уж направени за колички и инвалиди, са под такъв ужасяващ ъгъл, че според мен са пълна подигравка. Успях да си измисля маршрути, през които общо взето да мина без проблем, но това означава понякога, че за да стигна на съседната пряка, обикалям през 5-6 улици. Тротоарите са задръстени от паркирани коли, и често трябва да се минава по улиците. Дококолкото си спомням от първото ми дете, което отгледах в центъра София, като се изключат хълмовете, и се прибавят плъховете в НДК, ситуацията е горе-долу същата. След 1-2 часа разходка съм толкова скапана, все едно съм участвала в Олимпиада. Съжалявам, че това съобщение не е съвсем свързано с вашите. Просто исках да си споделя мъката с някой, който ще ме разбере.

# 20
  • Мнения: 489
Имах същия проблем с баткото, когато беше бебе. Налагаше се да го нося с едната ръка, а с другата да бутам количката. Може би от малки проявяват характер, а и всяко дете е различно. Сега с малката нямаме такъв проблем, много рядко се е налагало да се гушкаме навън. С времето нещата ще си дойдат на място, имай търпение.

# 21
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Хич, недей гледа другите майки, как си четат списанията.
Гледай си детето и нуждите му.  Полека лека ще се адаптира
и ще настъпи спокойствие за двамата. Не се изнервяй излишно. Hug

# 22
  • София
  • Мнения: 1 535
Миналото лято и сина ми беше така. Е, прибирахме се бързичко и нещата се успокояваха. Засега не е толкова горещо, но не си представям в обедните жеги да съм навън с децата. Имаше период, в който заради горещината съм излизала на разходка между 6 и 8 сутрин и след 19-20 ч. вечер. Толкова малко бебче има нужда от повече спокойствие, еднообразна обстановка, малък кръг от хора... Така се изнервяш излишно, а по този начин влияеш и на бебо.
За рахита малко ми се струваш прекалено наплашена.
С времето нещата при нас улегнаха и сега всички му се дивят колко бил кротък в количката  Mr. Green
Успех и на теб  Hug

# 23
  • Мнения: 2 960
Синът ми спеше спокойно навън до към 3-ти месец и то около 30-40 мин.След това искаше малко в количката и повече на ръце.Гушвам го с едната ръка ,а с другата бутам количката.
Открих за себе си варианта-сутрин разходка  и краткия сън ,после се прибирахме в къщи -там си спеше на обед по около 2-3 часа.
После пак навън и пак дрямка за 30-40 минутки , после пак разходка в ръчичките на мама или тати.Носихме си го ,как няма  щом така му е добре Heart Eyes
Като започна да сяда нещата се промениха коренно ,заглежда се ,интересно му е....
Като проходи , пак имаше период ,в който не искаше да сяда в количката.И това отмина.
След това като усешаше ,че е уморен от ходене/тичане сам искаше в количката....изпъва се и си гледа с кеф "големия свят" Heart Eyes
Децата са различни ,всяко има своите потребности и те трябва да бъдат уважанави.
Разходките в Морската градина няма да ви избягат. Hug

# 24
  • Мнения: 801
До 9 месец не съм го подлагала на излишен стрес. Никакви промени в графика, никакви спонтанни мероприятия, дълги разходки, компании и т.н. След 3 месец не е спал извън креватчето си (в отпуск, вземаме спалното бельо и целият антураж, за да не усети драстично разликата). Вече е почти на 3 и още спазвам режима му за спане да е само и изключително в къщи. Децата не обичат промените.

# 25
  • София
  • Мнения: 44 133
Рахит от стоене в къщи не се хваща...моят е зимен бебок и доста в студовете и виелиците е изкарал на закрито Wink за да поеме нужното вит Д, стигат 10 мин ръчичките да стоят на слънчице...дори привечер....
Храни си го детето в къщи на спокойствие, нека се понаспи.....
изведи го в някой период на будуване.....
идете на някоя алея, площадка, спри количката...извади детето, нека погледа как играят другите деца, листенцата, цветенцата....изкарайте така 30 мин, сложи го в количката...ако може да гледа например напред не към теб.....ако му е приятно малко да го разходиш....
Ако не вместо количка вземи кенгуру или слинг....
Кенгурутата зависят от модела, има подходящи и за новородени, иначе изискването да го сложиш детето право в кенгуру с твърдо гръбче е да може да си държи главичката изправена само....предполагам може твоето.....
Виж вече в тези меките...след 4 месец поне....че и по-голямо...но те хич не са удобни.....

Въобще - направи го приятно и за двама ви...дори да е само два път ина ден за поо час...нищо лошо и фатално няма....
А предполагам и пие вит. Д детето ти....

# 26
  • Мнения: 4 555
Направо не знам кой успява да ви напълни главите с такива страхове  ooooh!
Срещу рахит е достатъчно да се покаже на слънче за 10-15 минути и то не цялото тяло, а само китките и лицето.
Всичко останало е не просто излишно, а може да бъде опасно, ако излагаш бебето на пряка слънчева светлина между 10 и 17 часа. В тези часове е най-добре да си стоите вкъщи, ако нямаш някаква много спешна работа навън.
Относно неспането в количката, навън може да не му е комфортно по много причини. Може да му пречи шума, тръскането по неравния път, жегата, може да се запарва в коша на количката. А може да се чуди ти къде си, понеже не ти усеща присъствието.
Аз на тази възраст въобще не съм тормозила детето да се вози в количка. Разхождахме се със слинг, но пък тогава беше зима.

Другото основно нещо, което искам да ти кажа е, че "не съм си го представяла така" не е причина да не се съобразиш с комфорта на детето. И аз имах някакви планове за режим кога да излизаме, кога да яде и кога да спи, но щерката беше много ината и след няколко дни опити да се наложа разбрах, че хич не ми е работа да и се бъркам. Тези неща бебето си ги определя само.

# 27
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Бе къде са тия майки дето си четаът списанията бе хора ooooh!
Гледай си детето и се съобразявай с него, мани ги другите Stop Още повече тепърва ще става мн топло и не може непрекъснато да сте на вън Thinking
Когато сина ми беше малък миналата година на ден излизахме по 3-4 пъти на ден.
А за рахита вит.Д Peace
Споко ще си създадете режим съвсем скоро удобен и на двама ви Hug

# 28
  • Мнения: 1 473
Може би точно понеже  е много топло, на бебето ти да не му е хубаво навън. Всяко дете е различно, за това като не иска на вън, стойте си в къщи, а за рахита не се притеснявай толкова. Както са ти казали, излагането на пряка слънчева светилна е вредно за кожата, а от седене в къщи не се хваща рахит. До 1 година не се препоръчва да се излага на  пряка слънчева светлина бебето. И половин час разходка на въздух е достатъчна, щом на бебето така му е добре. Не се измъчвай, защото бебетата усещат всичко.

# 29
  • Мнения: 1 045
Ние бяхме ревливи докато свикнахме навън.Сега ревем като усети че се прибираме.Навън не мъцва и всичко и е весело и любопитно.Така че всичко си е един период.Явно усеща сигурност у дома.

Общи условия

Активация на акаунт