Нямам зърна!

  • 8 339
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 30 209
Цитат
но все още не хапваме от цицата.

защо??? заради зърната ли???

Пробвай с тази помпа на Chicco за оформяне на зърна, малка е, не е за помпане, а просто оформя зърното и бебо има какво да захапе. Аз се измъчих преди да ми кажат за нея   Sad

# 16
  • Мнения: 7 263
Аз съм с вдлъбнати зърна и все още кърмя  Peace
В болницата и на мен практически не ми помогнаха,въпреки голямото си желание...
Взех си на Авент силинонови зърна-малък размер-с тях детето засука като по учебник  Peace
След известно време при засукване зърната започнаха сами да се оформят и сега кърмя без помощни средства  Peace
Успех!

Записвам се да следя и имам питане. При мен също е такъв проблема. Зърната ми не са големи и трудно се оформят. Предишните ми две "кърмения" бяха на практика изцеждане и даване в шише.
Много ми се иска поне този път да кърмя нормално. Купила съм си силиконови зърна, дали ще успея с тях - дано.

# 17
  • София
  • Мнения: 545
Ами... newsm78 зърно се оформя, определено! Но е много ГОЛЯМО! От всичко прочетено разбирам, че бебето освен зърното трябва да поеме и част от ареолата. За съжаление малкия трудно поема само зърно камо ли да захапе нужното от гърдата, за да засуче. Пробвам варианта с оформяне на зърно с изтегляне, изцеждам преди това за да омекне и да мога да оформя, но просто зърното си е голямо колкото и да изцеждам, оформям и т.н. Мисля, че така оформено ще успее да захапе ама да порастне още мъничко.

Със силиконови при мен не става. Пробвах два размера, но зърното не може да ми влезе в силиконовото, губи се вакуума и малкия се нагълтва с въздух Sad

# 18
  • Мнения: 7 263
Хммм и на мен не ми е много ясно, как точно става вакуума със силиконовите зърна. Като суче бебето не ги ли размества  Embarassed 
Иначе на предишните ти два въпроса vodica мога да те успокоя. И двамата си по-големи сина съм "кърмила" по 11 и 12 месеца - с цедена кърма в шише. Дори с големия се наложи да пия хапчета, за да спра кърмата. И аз цедях и от двете гърди на всяко хранене. Така че при правилно хранене и добра почивка няма да имаш проблем с кърмата, въпроса е че си е хамалогия, а къде по-приятно е да си кърмиш детето като хората.
Дано успея поне този път да се класирам.

# 19
  • Мнения: 11 025
Моите зърна също не бяха от най-оформените, особенно едното. В началото, когато дъщеря ми се учеше да суче, доста я натисках, но и тя беше от по-сънливите бебета и не си даваше зор да захапе добре. Въпреки това не съм имала някакви съществени проблеми с кърменето в началото нещата се подредиха от само себе си и без да се налага да прибягвам до силиконови зърна и др. помощни средства.

Lennyh, доколкото съдя от скромния си опит със силиконовите зърна, вакуумът се образува точно когато бебето засуче и зърната не се разместват. Поне моите си стояха стабилно, но на мен ми се наложи да ги използвам по-късно - имах леко разраняване.

Общи условия

Активация на акаунт