Доц. Балев - за фетална морфология - Варна

  • 173 962
  • 456
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 526
наистина съм много объркана..Sad

Опитах се да си запиша час за д.р В. Димитрова в София, но нямаше вече 4асове ..предполагам за Д.р Марков е същото - едва ли ще има часове за началото на юли когато ще съм в 12-13 г.с..

Какъв друг вариант имам за Варна?

# 16
  • Мнения: 2 768
За Варна - д-р Давидков и д-р Яков. Аз поне за тях знам, че правят ранна ФМ.
Не искам да препоръчвам, за да не приеме някой, че правя реклама.

# 17
  • Мнения: 526
за Давидков май бях чела доста лоши отзиви ...Sad

# 18
  • Мнения: 324
uanda, апарата му, въпреки че не е 3D, е достатъчно добър.
И не е проблем нухалната транслуценция да бъде извършена с коремен ехограф.
При кого ще си извършите прегледа, е въпрос на избор - кой по-комуникативен, кой по-симпатичен, кой с още по-модерна техника...
Но истината е доц. Балев е един от най-добрите образни диагностици /в частност и специалист по пренатална диагностика/, не само във Варна, а и в цяла България и може да му се има доверие. И в никакъв случай, за него не може да се каже че е "глупост да се надяваш на този преглед". Щом си с медицинско образование и работиш в тези среди, не може да не го знаеш  Wink

Последна редакция: пн, 08 юни 2009, 00:20 от арабела

# 19
  • Мнения: 2 768
за Давидков май бях чела доста лоши отзиви ...Sad

Знам, но аз лично за него нищо лошо не мога да кажа, дори напротив - от как той "спаси" бременността ми с вярна диагноза съм му редовен пациент.
Но в никакъв случай не искам да агитирам за него, споделям моят опит  Peace

# 20
  • Мнения: 9 093
Не е нужно да ходиш в 12-13 седмица, може и малко по-късно - към 16 например.
Тъкмо ще успееш да си запазиш час при когото искаш. аз лично ти препоръчвам Марков или Димитрова - струва си пътуването до София Hug

# 21
  • Мнения: 526
Stef, ами нали казват, че НТ се прави 11-14 седмица. Гледах сайта на д.р Марков, дори от там четох много подробен материал писан от него на тази тема. Иначе не е проблем да отида до София, в началото това ми беше идеята, но за Димитрова не успях да си запиша час. Утре ще звънна на Д.р Марков, макар, че силно се съмнявам да има свободни часове:(

Днес като се прибирахме с колата видях в съседната кола едно семейство възрастни родители..а отзад беше сина им..около 30-35 г..със Даун, или нещо подобно, но беше много тъжна гледка. Реших, че в никакъв случай няма да пропусна ранните изследвания за такива рискове.

# 22
  • Мнения: 400
Арабела,моите уважения към доц.Балев-вярно,че е един от най-добрите образни диагностици,не е нужно да ми го казваш ти,но има и пропуски!Няма да изпадам в подробности за тях!
Продължавам да твърдя обаче,че апаратурата е от голямо значение!И ако работеше с по-добра такава,вероятно нямаше да има пропуските,за които знам аз.Безгрешни хора,разбира се-няма.

Не е нужно да ходиш в 12-13 седмица, може и малко по-късно - към 16 например.
Тъкмо ще успееш да си запазиш час при когото искаш. аз лично ти препоръчвам Марков или Димитрова - струва си пътуването до София Hug
Прегледа в 11,12 г.с е важен и не бива да се пропуска /както и всички следващи ФМ/ Резултата от НТ тогава е най-достоверен.

# 23
  • Мнения: 9 093
Важно е да се направи фетална морфология - ранна или късна, все пак говорим за 2 седмици разлика. По-добре при някой наистина добър, отколкото просто да се отбие номера...
Аз лично не успях да направя ранната, но направих в 16г.с.
Посещавам добър специалист, занимаващ се с рискова и проблемна бременност - нито ме е върнал, нито ме е скастрил, че съм закъсняла. Както казах - важно е да се направи ФМ в сравнително ранен срок на бременността.
Ама всеки си решава де, просто и това е вариант, не лош, ако няма възможност за по-добър Simple Smile

# 24
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Подкрепям мненията на uanda и eta . Срамота е такова светило в образната
диагностика да ползва морално остаряла техника.
Ще добавя към това, че в различните гестационни седмици се гледат различни неща при ФМ.
nlight чудесно е че добре си се ориентирала и чела , остана да направиш своя избор.
Дори да пропуснеш ФМ варианта амниоцентеза остава  ,като най-точен. Peace

# 25
  • Мнения: 2 768
Дори да пропуснеш ФМ варианта амниоцентеза остава  ,като най-точен. Peace

И най-добрата ранна ФМ и ранен БХС дават 80% гаранция за генетични аномалии.
Както каза evil, ако желаеш пълна гаранция - амниото е най-надежното изследване, но пък при него има малък процент риск и трябва да се прецени добре.

# 26
  • Мнения: 526
Да, точно заради това, че амниоцентезата е рискова, мисля, че тя се прави АКО има показания за нея. А ранната ФМ в 11-14 гс дава много по-точна информация за риска от Даун, спрямо БХС. Така, че бих направила амнио само след като ФМ и БХС са ми рискови. Затова не искам да изпускам  ранната ФМ (11-14). Четох в сайта на Д.р Марков един негов материал, в който се казва, че след 14 седмица НТ, което мерят вече не е показатаел за риска от Даун...тоест само в този период може да се гледа с цел да се види има ли риск. Точно за това искам да не го изпусна.

А кой във Варна има тогава най-добрата техника за ранна ФМ? Макар, че техниката само по себе си изобщо не знчи, че и диагностика е добър .. Sad

# 27
  • Варна
  • Мнения: 3 953
eta писа вече, за Давидков, аз също съм за него, другия подобен добър апарат е в
Майчин дом там Максим Яков  ще свърши тази работа. И двамата да добри диагностици.

# 28
  • Мнения: 141
Аз до доц.Балев не успях да се добера и затова пак в Темелков си записах час за д-р Цонев .Много съм доволна ,отдели ми минимум 20 мин, огледа и премери всичко необходимо на бебето и мога да кажа, че ехографа му никак не беше остарял, много по-модерен от този на моята лекарка в Майчин дом...Изненадана съм,че от Балев има толкова недоволни Rolling Eyes

# 29
  • Мнения: 324
Ами той ехографът в клиниката е един, отделните лекари имат график и всички преглеждат на него.
В никакъв случай не е морално остаряла техниката.
nlight , ако това са ти притесненията, не са основателни. Ако имаш други причини, вече е друг въпрос.
Аз съм ходила при доц. Балев, при д-р Давидков и за съжаление не мога да се сетя името на третата докторка. Тя също не е гинеколог, а образен диагностик. Преглежда ме в Терапията, преди да си направя БХС-то, но знам че също работи и в клиниката на д-р Темелков. И от тримата съм доволна, но ако трябваше да избера само един, поради ред причини, бих избрала доц. Балев. /разбира се, това е лично мнение/
За д-р Яков и  аз знам,че е добър диагностик, но определено е доста дръпнат и също толкова неразговорлив.  Laughing Така че не виждам защо при него това не е проблем, а при други е  Crazy

Общи условия

Активация на акаунт