омотах се с тези гестационни седмици

  • 5 361
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 229
момичета в 27 гестационна седмица съм кажете ми в началото ли съм на седмия месец и в коя седмица ще влезна в осми месец  newsm78 че вече се омотах тотално с тия седмици

# 1
  • Мнения: 144
Аз смятам така - проста метаматика:
Всяка г.с. има по 7 дни, всеки лунарен месец има 4 седмици...т.е. 7х4=28 дни.
Т.е. 1ви мес - от 1ва -4 г.с.
2 м - 5 - 8 г.с.
3м - 9 - 12 г.с.
4м  - 13 - 16 г.с.
5м - 17 - 20 г.с.
6м - 21 - 24 г.с.
7м - 25 - 28 г.с.
8м - 29 - 32 г.с.
9м - 33 - 36 г.с.
10м - 37 - 40 г.с.
Или ... 2та начина на смятане са следните :Изчислена от първия ден на последната менструация, продължителността на бременността е 280 дни — 10 месеца по 28 дена или 40 седмици по 7 дена (гестационни седмици, седмици на бременността).
А другия начин за смятане по - простичко е като всеки месец , датата на термина ти е начало на новия. Т.е. ако термина ти е на 04.08, във всеки следващ месец влизаш на същата дата (2ри м - 04.12; 3ти м - 04.01 .. и т.н.)

# 2
  • Мнения: 46 511
1-4 г.с.=1 м.
5-8 г.с.=2 м.
9-13 г. с.=3 м.
14-17 г.с.=4 м.
18-21 г.с.=5 м.
22-26 г.с.=6 м.
27-30 г.с.=7 м.
31-35 г.с.=8 м.
36-40 г.с.=9 м.

Под месец в случая имам предвид календарен месец.

# 3
  • София
  • Мнения: 779
Някой може ли да изчисли и мойта гестационна седмица, защото съм по-странен случай.
Последен цикъл на 23.04.2014 г., цикъл средно през 37-38 дни, секс съм правила на 11-ти май и повече не съм имала цикъл. Всеки ме води различна седмица и съвсем се омотах  Thinking

# 4
  • Мнения: 144
Във всеки сайт и на мен ми показва разлика в дните на термин, не знам защо. И моят цикъл е по-дълъг, т.е. съм заченала може би на 16 - 17 ден , не на 14ти ден. Като цяло ми се пада дата 09. 02, но някои калкулатори ми изчисляват и по-ранен. Ето това изчисления мисля е най-лесно за термина. Към първият ден на последния Ви месечен цикъл той прибавя седем дни и от тази дата изважда три месеца. Така на мен ми с еполучава с точност.
АКо искаш пробвай в гугъл с калкулатор за термина, горе долу ще се ориентираш.

# 5
  • София
  • Мнения: 779
Благодаря за инфото MagiR !
Така както ти казваш излиза края на мес. Януари 2015 г., както ме водят и докторите, а и калкулаторите показват това. По мои сметки някъде началото на мес. Февруари 2015 г.
Важното е всичко да бъде наред, а кога точно няма толкова значение, въпреки че аз със сигурност съм секцио, поради здравословни причини.
Много се чудя, дали да не се консултирам с Астролог за дата, тъй като няма да е ествествен процес и детенцето само да си избере датата.



Във всеки сайт и на мен ми показва разлика в дните на термин, не знам защо. И моят цикъл е по-дълъг, т.е. съм заченала може би на 16 - 17 ден , не на 14ти ден. Като цяло ми се пада дата 09. 02, но някои калкулатори ми изчисляват и по-ранен. Ето това изчисления мисля е най-лесно за термина. Към първият ден на последния Ви месечен цикъл той прибавя седем дни и от тази дата изважда три месеца. Така на мен ми с еполучава с точност.
АКо искаш пробвай в гугъл с калкулатор за термина, горе долу ще се ориентираш.

# 6
  • Мнения: 7
Някой може ли да изчисли и мойта гестационна седмица, защото съм по-странен случай.
Последен цикъл на 23.04.2014 г., цикъл средно през 37-38 дни, секс съм правила на 11-ти май и повече не съм имала цикъл. Всеки ме води различна седмица и съвсем се омотах  Thinking

Хехехе, apolonia,  с теб май ще си чакаме бебчетата по едно и също време  Laughing И на мен последния ми цикъл беше 23. 04. 2014г. и при първия преглед доктора ми изчисли термина на 28. 01. 2015г.

# 7
  • София
  • Мнения: 779
Някой може ли да изчисли и мойта гестационна седмица, защото съм по-странен случай.
Последен цикъл на 23.04.2014 г., цикъл средно през 37-38 дни, секс съм правила на 11-ти май и повече не съм имала цикъл. Всеки ме води различна седмица и съвсем се омотах  Thinking

Хехехе, apolonia,  с теб май ще си чакаме бебчетата по едно и също време  Laughing И на мен последния ми цикъл беше 23. 04. 2014г. и при първия преглед доктора ми изчисли термина на 28. 01. 2015г.

Здравей Бъдеща БГ мама,
Аз със сигурност ще бъда секцио, но супер че сме заедно  Grinning
Ще държим връзка и ще обменяме опит Wink

# 8
  • Мнения: 7
Някой може ли да изчисли и мойта гестационна седмица, защото съм по-странен случай.
Последен цикъл на 23.04.2014 г., цикъл средно през 37-38 дни, секс съм правила на 11-ти май и повече не съм имала цикъл. Всеки ме води различна седмица и съвсем се омотах  Thinking

Хехехе, apolonia,  с теб май ще си чакаме бебчетата по едно и също време  Laughing И на мен последния ми цикъл беше 23. 04. 2014г. и при първия преглед доктора ми изчисли термина на 28. 01. 2015г.

Здравей Бъдеща БГ мама,
Аз със сигурност ще бъда секцио, но супер че сме заедно  Grinning
Ще държим връзка и ще обменяме опит Wink
И мен ме гласят за секцио, че съм била с много тесен таз.

Общи условия

Активация на акаунт