Как научихте детето да разбира думичката "НЕ"?

  • 2 491
  • 57
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 9 776
...В никакъв случай или повод не бих си набила детето-без значение на колко е години.

Ей тука вече не се заричай Laughing.
Но и да го шляпнеш, бебето няма да разбере защо и какво правиш. Тъй че на този етап няма смисъл. Поне съдя по моето. Но той дори не пълзи Laughing. Като стане към годинката, тогава започвай да възпитаваш. Такъв е личният ми опит с дъщеря ми.

# 16
  • Мнения: 1 085
Пляскането през ръчичките е съвсем леко,няма нищо общо с бой...Аз също съм търпелива,но ме интересува опита на другите майки...

Спри го това плясване и без това не е ефективно. Това е една от първите стъпки към насилието, после като започне и то да удря, ще се чудиш, защо го прави.Децата възпроизвеждат това което им показваме.

Когато се насочва към нещо, което е опасно за детето, просто го отстраняваш от там и го залисваш с друго, което знаеш, че му е интересно и е безопасно. И 100 пъти не да кажеш, няма да те послуша, даже ще ти прави напук.

# 17
  • Мнения: 9 776
Спри го това плясване и без това не е ефективно. Това е една от първите стъпки към насилието, после като започне и то да удря, ще се чудиш, защо го прави.Децата възпроизвеждат това което им показваме....

Айде спрете се вече Naughty. Като вземете да правите едни мъдри изводи ooooh!...Нищо няма да му стане на детето, като го е пляснала леко.

# 18
  • Мнения: 1 085
Спри го това плясване и без това не е ефективно. Това е една от първите стъпки към насилието, после като започне и то да удря, ще се чудиш, защо го прави.Децата възпроизвеждат това което им показваме....

Айде спрете се вече Naughty. Като вземете да правите едни мъдри изводи ooooh!...Нищо няма да му стане на детето, като го е пляснала леко.
Ето такива възгледи водят до пернишки трагедии в училищата!

# 19
  • Мнения: 2 960
на "Не" се научихме с много търпение.Обяснението  -защо това е непозволено е много важно.
Ако се заинати-правилното за мен е да му отвличам вниманието с нещо друго.Казвам му :Това не може ,защото....,но пък виж сега какво интересно нещо ще направим/видим.

# 20
  • след Околовръстното
  • Мнения: 1 812
Аз голямата вече 11 години не мога да и обясня значението на думата "НЕ". Все философства нещо.

# 21
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
В една книжка за развитието на детето четох, че на седем месеца вече започват да разбират какво е НЕ. Не пишеше обаче на каква възраст започват да реагират на него  Mr. Green

# 22
  • Мнения: 998
Моето отдавна знае значението на тази дума.
Отначало повече му изнасяше да се прави ,че
не разбира ,но сега го избива на сръдня и чувайки
"НЕ" отива и плясва забранения предмет.
Чудя се откъде му идва на акълът ,след като аз самата не го
пляскам.Не одобрявам пляскането.Опознават светът ,затова
искат да пипат.Просто гледам да му отвлека вниманието.

# 23
  • Palma de Mallorca (Baleares)
  • Мнения: 155
Ами трудна работа затова сме се постарали да сведем до минимум НЕ-то вкъщи,когато почне да разбира и другите неща тогава и не ще разбере,дотогава търпение и очите на четири

# 24
  • Мнения: 2 149
Просто си обезопасих апартамента и намалих до минимум опасните неща. "Не"- с много повтаряне и търпение.

Точно така.

# 25
  • Мнения: 3 929
Не съм се старала да го науча точно какво значи "НЕ". Той сам се научи с течение на времето. Вероятно интонацията ми е била достатъчна.
Никога обаче не съм разчитала на "НЕ!". Обезопасявам, доколкото е възможно, и непрекъснато го наблюдавам. На 8 месеца е твърде малка, за да разчиташ само на "НЕ"-то.

# 26
  • Мнения: 1 900
Трудна работа е това с "Не". Лично аз съм махнала всичко опасно за да сведа до минимум нуждата от не, не пипай и прочие. На възраста за която говориш мисля, че ще ти е много по-лесно просто да разсееш детето с нещо друго вместо да се опитваш да го накараш да не пипа. Примерно като видя, че се запътва нанякъде където не искам да пипа се правя, че съм видяла птичка, пеперуда, котето /но това малко трудно ако сте в апартамент де/, или започвам да пляскам, да пея и го карам да танцува. Просто трябва да си изобретателна.
От пляскане/дори и леко/няма никакъв положителен ефект. Първо детето не разбира защо го правиш, второ свиква след време и не му прави впечатление и трето след време да не се учудиш ако и то започне да удря или да става агресивно.
Това е един етап от развитието, който изисква много търпение от страна на родителите. Наистина съм имала моменти в който ми е било много трудно да сдържа нервите си. Когато детето ти стане малко по-голямо ще можеш да му обяснавяш причината поради която не искаш да прави конкретното нещо. След като говориш поне 3-4 мин. ти си отклонила вниманието му и то вече може дори да не помни какво е искало да прави.
Имам едно "Не" обаче, което държа за по-сериозни ситуации. За тогава когато виждам, че детето ми се насочва към нещо опасно, а нямам физическата възможност да го спра преди да стане инцидент. То е с интонация която не ползвам почти никога друг път и определено има ефект/не и обаче при дете под 1-1,5г. ако съдя по своето/

# 27
  • София
  • Мнения: 17 592
Детето ти знае какво е НЕ,просто не го устройва. Пляскане на тази възраст не одобрявам.  Naughty

Съгласна... а значението на "не" се разбира, общо взето, по сериозността на тона на казващия го.

# 28
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Много е рано за набиване в главичката.Няма лошо да знае какво означава,напротив.Но моето мнение е ,че поне до 2г,че и до 3г ако не искаш да ти докопа нещо ценно просто си го прибираш на такова място,че да не го стига бебето.Обезопасяваш навсякъде............и така.Просто се постави на мястото на бебето-ти няма ли да искаш да докопаш нещо шаренко и лъскаво............ Laughing

# 29
  • Мнения: 189
Точно от такива отговори имах нужда Peace,ще обезопасим по възможно най-добрия начин,пък с времето тя ще се научи.Аз съм от търпеливите/за сега/ и детенце все още не е толкова палаво.Надявам се след време да е послушна.
Благодаря за отговорите  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт